מרכז הפיתוח של עליבאבא בישראל עוסק בתחומי ה-AI והראייה הממוחשבת, ובו פותחו מספר טכנולוגיות ששולבו במוצרי החברה

מרכז פיתוח של חברה בינלאומית
מרכז פיתוח של חברה בינלאומית
50-100
50-100 עובדים
תל אביב, ישראל
תל אביב, ישראל
מרכז פיתוח של חברה בינלאומית
מרכז פיתוח של חברה בינלאומית

ממודלי AI ועד מוצר חדש ושאפתני

עליבאבא הוקמה בשנת 1999 על ידי ג׳ק מה ו-18 מייסדים נוספים, כחלוצת ה-e-commerce בסין, ובתחילת דרכה ההזמנות ששילחה החברה ללקוחותיה נארזו ונשלחו מסלון ביתו של מה. עם השנים הפכה עליבאבא לאחת מענקיות האינטרנט בסין, והתרחבה לתחומים נוספים כגון מחשוב ענן (בו היא מדורגת מספר 3 בעולם ומספר 1 בסין, לפי גרטנר), פיננסים, לוגיסטיקה, בריאות-טק, ספורט ועוד.

המרכז של עליבאבא בישראל הוקם בסוף 2017, עם רכישתה של חברת Visualead והפיכתה למרכז הפיתוח של החברה בארץ. מאז צמח המרכז במהירות על ידי גיוס עובדים והודות לרכישת הסטארטאפ InfinityAR במארס 2019.

המרכז בארץ עוסק בעיקר בתחומי הבינה המלאכותית והראייה הממוחשבת, ופותחו במסגרתו מספר טכנולוגיות ששולבו במוצרים שונים של עליבאבא, כמו קורא QR, מודלי AI שמשמשים לניתוח תמונות, רכיבים בפלטפורמת TAOBAO של המסחר האלקטרוני ועוד. כיום המרכז לוקח חלק מרכזי בפיתוח מוצר שאפתני המיועד לקהל הצרכנים הסיני (2C) שיושק רשמית בקרוב.

_MG_3094
המרכז של עליבאבא בישראל הוקם בסוף 2017, עם רכישתה של חברת Visualead והפיכתה למרכז הפיתוח של החברה בארץ. מאז צמח המרכז במהירות על ידי גיוס עובדים והודות לרכישת הסטארטאפ InfinityAR במארס 2019

העובדים אחראים ליוזמות חדשות

הקבוצה כולה, ומרכז הפיתוח בישראל, פועלים בצורת bottom-up, כך שיוזמות יכולות – ואף מצופות – שיצאו לדרך מהעובדים בשטח, ולא מההנהלה הבכירה. גישה זו מעניקה הרבה חופש ואחריות.

החזון של החברה הוא To Make It Easy To Do Business Everywhere. והערכים המנחים אותה הם:

  • Customer-first, employee second, shareholders third הוא הערך הראשון והמוביל בחברה.
  • Change is the only constant משקף תרבות שמעודדת יוזמה וקבלה של שינויים.
  • Today’s Best Performance Is Tomorrow’s Excellence – משקף את שאיפה למצוינות ולשיפור תמידי.
  • ?Trust Make Everything Simple ו- If Not Now When, If Not Me Who – משקפים את הציפייה מכל עובד לקחת אחריות, להוביל, לעשות את הדבר הנכון ולא להתמהמה.
  • Work Happily, Live Seriously – משקף את ההבנה כי כל עובד צריך למצוא את ההרמוניה בין העבודה לחיים הפרטיים.                                                                                                                                                                                                                                                   מרכז הפיתוח בארץ, המצוי במגמת גדילה, שואף להוביל פיתוח של מוצרים המבוססים על מחקרים בבינה מלאכותית וראייה ממוחשבת ובאמצעותם להיות חלק מתהליך הגלובליזציה שעליבאבא עוברת. הפעילות בישראל, ככזו המהווה גשר בין תעשיית ההייטק המקומית לבין הסינית, אף מקדמת יוזמות שיחזקו את הקשר בין הקבוצה לקהילת ההייטק והיזמות המקומית.
הפעילות של מרכז הפיתוח בישראל מהווה גשר בין תעשיית ההייטק המקומית ובין הסינית, וכן מקדמת יוזמות שיחזקו את הקשר בין הקבוצה לקהילת ההייטק והיזמות המקומית

המשרדים שלנו

חגי ישראל, סין ועליבאבא

משרדי עליבאבא בישראל, הממוקמים בקומה ה-26 בבניין עזריאלי המרובע בתל אביב, קרובים לעורקי תחבורה ראשיים ומספקים נוף מרהיב של תל אביב כולה.

משרדי החברה מעוצבים כאופן ספייס, ללא חדרים נפרדים למנהלים, כחלק מהתפיסה הכוללת בחברה המתאפיינת בנגישות גבוהה להנהלה ותקשורת פתוחה. המשרדים כוללים מספר רב של חדרי דיוניים כדי לא להפריע לשגרת העבודה, אך גם הקירות של חדרים אלו שקופים במטרה ליצור תחושה של מרחב אחד.

שקיפות היא ערך חשוב במרכז הפיתוח. כדי לא ליצור עומס של פגישות, רוב העדכונים במרכז נעשים דרך קבוצות DingTalk – כלי התקשורת הארגונית של עליבאבא, שמשלב בתוכו את היתרונות של סלאק, זום, אופיס, טרלו ועוד, אך מדי פעם בכל זאת יש צורך בפגישות.

במרכז הפיתוח נהנים העובדים מפעילויות רווחה המציינות את חגי ישראל, וגם אירועים חשובים בסין (ראש השנה הסינית או פסטיבל הסתיו) ואירועים שקשורים בעליבאבא עצמה, כמו יום השנה להקמת החברה, עלידיי המוקדש להוקרת משפחות העובדים או חג הרווקים, פסטיבל הקניות הגדול בעולם שמתרחש ב-11.11.

בנוסף, החברה מארגנת פעילויות שונות רבות המשלבות את הייחודיות של עליבאבא והתרבות המקומית.

aliba5
משרדי החברה מעוצבים כאופן ספייס, ללא חדרים נפרדים למנהלים, כחלק מהתפיסה הכוללת בחברה המתאפיינת בנגישות גבוהה להנהלה ותקשורת פתוחה

גמישות בשעות העבודה, עוד לפני הקורונה

כחברה ששמה דגש על ביצועים, במרכז הפיתוח של עליבאבא בישראל מאפשרים גמישות בשעות העבודה, וגם מתאפשרת עבודה מהבית יום-יומיים בשבוע (בזמנים רגילים).

במהלך משבר הקורונה, פעלה החברה על מנת לשמור על גמישות מרבית על כדי לסייע לכל עובד למצוא את האיזון הנכון עבורו. המשרד אובזר כך שיעמוד לפי כל תקני התו הסגול כדי לאפשר לעובדים המעוניינים בכך – להגיע ולעבוד ממנו. במקביל, הקפידה החברה לנהל דיוני DingTalk (פלטפורמת הווידאו-קונפרנס שלה), גם כאשר חלק מהמשתתפים היו במשרד, על מנת לאפשר לכולם להשתתף באופן שווה בדיון. בנוסף, החברה מימנה רכישת ציוד לעבודה מהבית, והחזירה לכל עובד החזר הוצאות בגובה 2,040 שקל עבור מטרה זו.

בין סגר לסגר הקפידו בחברה לערוך אירועי חברה בהם כולם יכלו להיפגש באוויר הפתוח. במהלך הקורונה נערכו פעילויות רבות: נשלחו חבילות "עידוד לבידוד"; אדיר מילר הפיג מתחים כחלק מהרמת כוסית לפסח; נערכה Happy hour וירטואלית ראשונה עם המשרד של עליבאבא בדובאי לאחר חתימת ההסכם כדי לחגוג יחד את חג הרווקים, פסטיבל הקניות של החברה; בעלידיי, שמתרחש פעם בשנה ומוקדש לעובדים ולמשפחותיהם, הוזמן אנסמבל ציפורלה לסדנא שמשלבת הומור ומיומנויות לעידן העבודה מרחוק; לכבוד חג המולד נערך משחק וירטואלי של גמד וענק; ולפתיחת 2021 למדו העובדים להכין קוקטיילים והרימו יחד כוסית יחד לשנה החדשה.

אנחנו נמצאים פה:

מגדלי עזריאלי, דרך מנחם בגין, תל אביב-יפו, ישראל