Chegg היא חברה אמריקאית שחרתה על דגלה לעזור לסטודנטים והיא מכוונת להפוך את הצורך בהשכלה לאפשרי ומשתלם לכל אחד.

מרכז פיתוח של חברה בינלאומית
מרכז פיתוח של חברה בינלאומית
50-100
50-100 עובדים
רחובות
רחובות
מרכז פיתוח של חברה בינלאומית
מרכז פיתוח של חברה בינלאומית

להפוך את הצורך בהשכלה לאפשרי ומשתלם לכל אחד

סטודנטים בארה"ב, ולמען האמת בכל מקום בעולם, רוצים לרכוש השכלה גבוהה כדי למצוא עבודה טובה, מעניינת וכמובן רווחית. רק שלימודים גבוהים עולים כסף – והרבה. אז איך משיגים עבודה טובה כשמלכתחילה אין מספיק כסף לממן תואר ראשון או שני ולהמשיך לחיות תוך כדי? כאן בדיוק Chegg נכנסת לתמונה.

Chegg היא חברה אמריקאית שחרתה על דגלה לעזור לסטודנטים והיא מכוונת להפוך את הצורך בהשכלה לאפשרי ומשתלם לכל אחד. את השם היא בחרה בגלל אותה דילמה, והוא למעשה הלחמה של שתי מילים -Chicken ו-Egg, שמסמלות את השאלה העתיקה ביותר בעולם הפילוסופיה – מה בא קודם: התרנגולת או הביצה?

chegg
האנשים כאן נבחרים בפינצטה ויש כאן אנשים מדהימים - גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה אישית

שמים את הסטודנט במקום הראשון

Chegg שמה את הסטודנט ואת הצרכים שלו בראש, או כמו שאומרים בחברה: "Students First". היא עוזרת לסטודנטים לא רק להיות מצטיינים במהלך הלימודים, אלא גם אחריהם, בתהליך חיפוש העבודה. איך בדיוק? היא משפרת את התוצרים של הסטודנט האמריקאי במגוון שירותים: מהוזלת קניית ספרי לימוד בצורה משמעותית, דרך הצעת שירותים ויישומים לשיפור הזיכרון בלמידה למבחנים ומומחי תוכן שמסייעים מרחוק, ועד עזרה במימון הלימודים, מציאת המקום להתמחות לצבירת ניסיון ואפילו תכנון של קריירה והשלמת מיומנויות דרושות שחסרות באקדמיה.

אני מאוד מאמין בלגדל את מי שלידך יותר מאשר לגדל את עצמי. אני תמיד משתדל להיות זה שנמצא מאחור ומאגד את צוות העובדים, וכשאני זוכה לראות איך הכל מתנהל ועובד טוב מבלי שאני ממש מתערב - זה אושר גדול עבורי

המשרדים שלנו

Chegg נמצאת בשימוש ב-80% מהאוניברסיטאות והמכללות ברחבי ארה"ב

החברה האמריקאית הוקמה ב-2007 והמשרד הישראלי, שממוקם ברחובות, נוסד בתחילת 2011.

האתר הישראלי התחיל בכלל כפרויקט חיצוני עבור Chegg שהקים אוהד פרסמן, יזם ותיק ומוכר בתעשייה. את האתר המקומי הוביל שחף שקוף שמכהן כיום כ-VP באתר הישראלי.

לאחר כחודשיים-שלושה של עבודה משותפת, Chegg העולמית קנתה את המוצר הישראלי והחליטה לפתוח משרדים כאן בארץ. היום המשרד הקטן ברחובות נחשב לחוד החנית של כל תחום פיתוח המובייל של החברה, וגם למרכז חדשנות, שכן כל פיתוח הטכנולוגיות החדשות של החברה נעשה בו.

Chegg היא חברה ציבורית בינלאומית ועובדים בה למעלה מ-800 אנשים.

שווי השוק שלה מוערך במיליארד דולר, ויש לה משרדים במגוון מקומות ברחבי העולם: הודו, אוקראינה, גרמניה, ישראל ושני החופים של ארה"ב.

בארץ היא אמנם עדיין לא מוכרת, אבל בארה"ב מדובר במותג מאוד מוכר ומוערך: לפי נתוני החברה, Chegg נמצאת בשימוש ב-80% מהאוניברסיטאות והמכללות ברחבי ארה"ב.

ch5
יש לנו פרויקטים שלא ממש קיימים בהמון חברות, למשל 'אמא מחליפה', בו אנחנו שולחים עובד לחברה אחרת למשך שבועיים ומקבלים עובד אחר בתמורה שעוברים תהליך דומה, כל עובד "מושאל" מתנסה בשיטות העבודה בחברה המארחת למשך שבוע ובשבוע לאחר מכן מעביר את שיטות העבודה של חברת האם, וכך כשהעובד מסיים, הוא חוזר עם ידע נוסף, מגוון ורחב בתחום. לדעתי כל החברה מרוויחה מזה.

המשרד הישראלי מוביל בתחום הפיתוח והחדשנות

במשרד הישראלי עובדים 30 אנשים והוא הפך למוביל בתחום הפיתוח והחדשנות בתוך פרק זמן די קצר. את ההצלחה המקצועית זוקפים עובדים החברה בארץ בעיקר לתרבות שאותה הם מנהיגים – אמון בעובד ובהנהלה, הנהגה, שאיפה למצוינות, לחדשנות ואופטימיות.

ב-Chegg נותנים כבוד לאינדיבידואל, בין אם מדובר בבעלי משפחה או ברווקים. החברה היא שוויונית לחלוטין, ולא רק ההורים יכולים לצאת מוקדם. בחברה שמים דגש על גיוס עובדים מוכשרים ומתאימים לתרבות, וכל נתון אחר אינו רלוונטי.

המדיניות הזו באה לידי ביטוי למשל בכך שבחברה נמנעים מלקרוא למקום העבודה "משפחה", מתוך כבוד אמיתי למשפחות העובדים ומתוך רצון שהעובד ידאג לשמור על רווחת משפחתו ורווחתו האישית. לכן חלק גדול מאירועי החברה מתקיימים יחד עם בני הזוג או המשפחות. בנוסף, לרשות העובדים ומשפחותיהם עומד מרכז קריירה שמסייע ומייעץ בענייני HR.

ב-Chegg מדגישים גם שהם לא חוגגים את יום האישה, מתוך האמונה שכשהשכר שוויוני, האיזון בין המינים מובהק ואין הפליה – גם לא מתקנת, אין סיבה לציין יום שבעבור הנשים בחברה יוצר אפקט הפוך.

בין מגוון האלמנטים שהופכים את Chegg לייחודית ניתן למנות את שיטת החוזקות שבה החברה דוגלת ומטפחת בכל עובד ועובדת כבר בתהליך הגיוס. מדובר בסוג של שאלון שהעובד ממלא עוד בשלבי הגיוס, ומטרתו לבדוק במה הוא מצטיין, מה יגרום לו לעשות את העבודה טוב יותר וגם להפיק ממנה הנאה מקצועית ואישית. ההיגיון מאחורי השיטה די פשוט – כשמישהו עובד על פרויקט או פיצ'ר שהוא אוהב ומתעניין בו, הוא ישקיע בו הרבה יותר ויועיל גם לעצמו וגם לחברה.

כאן בחברה אנחנו לא רוצים לבנות תבניות עבודה אחידות - כל אחד מביא את עצמו, את מי שהוא וכל אחד יכול להצליח לדלוור באמצעות החוזקות שלו

אנחנו נמצאים פה:

פרופ' הלל וחנן אופנהיימר 4, רחובות, ישראל

מבט מקרוב לתוך המשרדים

משרות פתוחות

אין משרות.. תרקדו!