חברת שיתוף נסיעות גלובלית, שמאמינה ברעיון פשוט – כאשר מעניקים יחס טוב יותר לנהגים, הם מעניקים יחס טוב יותר לנוסעים שלהם

לקראת הנפקה
מרכז פיתוח של חברה בינלאומית
מרכז פיתוח של חברה בינלאומית
250-500
250-500 עובדים
תל אביב, ישראל
תל אביב, ישראל
מרכז פיתוח של חברה בינלאומית
מרכז פיתוח של חברה בינלאומית

תרבות ארגונית ייחודית של עשייה

Gett נוסדה ב-2010 על ידי היזמים רועי מור ודייב וייסר. היום מונה החברה כ-1,000 עובדים ב-3 טריטוריות ברחבי העולם: ישראל, רוסיה ובריטניה. בישראל נמצא מרכז ה-R&D והוא מונה כ-130 עובדים.

בזכות השירותים הטכנולוגיים המתקדמים, השירות והניהול המוקפד, הפכה Gett גם לספקית נסיעות משמעותית בתחום העסקי, עם קהל לקוחות המונה למעלה מ-20 אלף ארגונים מובילים בעולם. עד היום גייסה Gett מעל 700 מיליון דולר ודורגה ברשימת "15 החברות בעלות קצב הצמיחה המהיר בעולם" של מגזין פורבס.

בחברה מתגאים בתרבות ארגונית ייחודית של עשייה, מהירות תגובה ומוכוונות מטרה מצד אחד, ועבודה על פי יעדים מוגדרים ומדידים תוך כדי שימוש בדאטה וטכנולוגיות מתקדמות מהעבר השני.

gett
צוותי ה-R&D שלנו קטנים וכל אחד ואחת מאוד משמעותיים וכך גם תחומי האחריות שלנו. אצלנו מעט אנשים אחראיים על המון תחומים ונוגעים בהמון פעילות, שזה פשוט אדיר בעיניי

להשפיע על המוצר בצורה ישירה

לכל אחד מעובדי ה-R&D יש אפשרות להשפיע על המוצר בצורה ישירה. יותר מזה, בחברה מצפים מהעובדים להעלות יוזמות ולהציע רעיונות חדשניים. לשם כך עומדת לרשות העובדים זכאות לתקציב חודשי לשימוש עצמי באפליקציה, כך הם תמיד מחוברים ויכולים להעלות רעיונות ממש מהשטח.

אני מאוד אוהבת שיש לי את ההזדמנות לפתח מוצר שגם המשפחה וגם החברים שלי משתמשים בו ונהנים ממנו. יש סיפוק גדול מהיכולת להכניס מוצר לפרודקשן בבוקר ולהשתמש בו בעצמך כבר בדרך חזרה הביתה

המשרדים שלנו

שמים דגש משמעותי על הערכים

החברה דואגת לסביבת עבודה נוחה, איזון בין עבודה לחיים הפרטיים ולכל הצרכים הנחוצים לעובד, בהישג יד. בנוסף, החברה שמה דגש רב על למידה מתמדת ועושה שימוש במערכת למידה חדשנית, שלומדת את הנושאים הרלוונטים לכל עובד לפי העדפותיו והתחום בו הוא עוסק. המערכת יודעת להציע תכנים מקצועיים רלוונטיים בפלטפורמות שונות.

בנוסף, מקפידים בחברה לקיים פעילויות פיתוח אישי ופנאי בכל רבעון, לרווחת העובדים. "ברבעון האחרון היתה לנו סדנת פטיסרי עם אלון שבו, סדנת סטיילינג עם ליאת אשורי, שיעורי רוסית, שיעורי גיטרה ועוד", מספרים בחברה.

״אנו שמים דגש משמעותי על הערכים שלנו, הם לא רק כתובים על הקיר- על פי ערכים אלו אנו מגייסים ומעריכים עובדים״, אומרים בחברה. ״זו תחושה מופלאה לעבוד עם אנשים שדומים לך ושותפים לערכים אותם אתה מחזיק״.

gett5
היחס כאן מאוד עוטף והעובדים זוכים להערכה רבה. החברה נותנת לעובדים תחושה שהם לב החברה, כולם שותפים ונותנים יד להצלחה

המרקט פלייס של GETT

Gett כבר אינה רק אפליקציה להזמנת מוניות. כיום מפתחת Gett גם מרקט פלייס על פי דרישה לנוסעים ולנהגים.

"כמו בכל מרקט פלייס, גם פה יש היצע וביקוש של נהגים ונוסעים בפלטפורמה של Gett וגם רשת חברתית שנוצרת, ה-network effect, שמאפשרת שיפור בפלטפורמה עבור כל משתמש, שנובע מכמות המשתמשים המצטרפים אליה״, מסבירים בחברה.

החברה מתמודדת עם האתגרים המיוחדים שהשוק מזמן על ידי שימוש בטכנולוגיות בינה מלאכותית (AI) מתוחכמות (למשל על מנת לחזות את ההיצע והביקוש בחלקים השונים של כל עיר) ולמידת מכונה (ML). בימים אלה בוחנים בחברה טכנולוגיה חדשה המבוססת על למידת חיזוקים (reinforcement learning).

זה ממש מגניב להיות חלק ממותג בינלאומי מוכר. כל החברים שלי מכירים את המוצרים שאני עובד עליהם, מתעניינים, שואלים ונהנים לדבר איתי על זה ועל התחום באופן כללי

אנחנו נמצאים פה:

הברזל 19, תל אביב-יפו, ישראל

הטבות

חניה חניה
ידידותי לבע"ח ידידותי לבע"ח
עבודה מרחוק / היברידי עבודה מרחוק / היברידי
קורסים והכשרות קורסים והכשרות
שיעורי העשרה שיעורי העשרה
שעות עבודה גמישות שעות עבודה גמישות
כרטיס אוכל כרטיס אוכל
קרבה לתחבורה ציבורית קרבה לתחבורה ציבורית