אינטל מייצרת ומפתחת את הטכנולוגיות שמניעות את המהפכות הגדולות, בראשן מהפכות הדאטה, המחשוב והבינה המלאכותית.

חברה גדולה
חברה גדולה
1000+
1000+ עובדים
חיפה, ישראל
חיפה, ישראל
חברה גדולה
חברה גדולה

אנחנו מגדירים את עולם ה-Deep Tech

אנחנו אוהבים לומר על עצמנו שאנחנו חברת הסיליקון שהמציאה את סיליקון ואלי. וזה באמת כך, פורטפוליו המוצרים שלנו רחב מאוד ומבוסס על מוצרים מובילים, כמו למשל מעבד אלדר לייק שבשנה האחרונה הוכתר על ידי העיתונות כמעבד הגיימינג הטוב בעולם.

אנחנו מפתחים ומייצרים היום מוצרים בעבור הטכנולוגיות הכי חשובות שקיימות: מחשוב, קונקטיביטי, בינה מלאכותית וסייבר, ולצד כל אלה יש לנו כאן בישראל אחד ממפעלי השבבים המתקדמים בעולם. העולם עובר היום מהפיכה דיגיטלית. כמעט כל שירות או מוצר שנמצא בשוק נשען על שבבים. הדיגיטציה שסוחפת את העולם מבוססת על טכנולוגיות דאטה שאינטל נוגעת במרביתן.

אנו חיים בעידן שבו הבית שלנו, המכונית שלנו, העיר שלנו, בית החולים שלנו; כמעט כל דבר הוא מחשב שמייצר כמויות עצומות של דאטה. למעשה אנו חיים בעיצומה של מהפיכת המידע. זוהי נקודת מפנה היסטורית בה מגמות טכנולוגיות כגון, בינה מלאכותית, מחשוב ודור 5 מצטלבים ומואצים באופן חסר תקדים.

העולם שבו אנו חיים השתנה לבלי הכר ובעידן הקורונה אימוץ שירותים מקוונים הואץ עוד יותר. מצד שני, רק שבריר מהמידע שהעולם מייצר מדי יום מנוצל, מה שמוביל אותנו לאחד האתגרים הגדולים של האנושות בימינו הוא הפקת תבונות מכמויות הדאטה שנוצרות על ידי האנושות. אינטל היא אחת החברות היחידות בעולם שמסוגלת להפוך את הדאטה לבעלת ערך לאנושות.

עובדי אינטל ישראל עוסקים כיום בפיתוחים שנוגעים בלב מהפיכת הדאטה.

PTK1 Smart Building Opening
העובדים בישראל עוסקים באתגרים הטכנולוגיים המורכבים ביותר, וניתנת להם הזדמנות לעצב תהליכים ולהשפיע על המוצרים שהחברה מפתחת ומייצרת

להפוך דאטה לבעל ערך לאנושות

אין עוד חברה שיש לה מגוון רחב ועשיר כמו של אינטל ועומק טכנולוגי מרשים בתחומי העשייה וההתמחות. הנה העיקריים שבהם:

Client compute

בשנים הקרובות המחשבים הביתיים ילכו ויתחזקו, עד שמחשבי-על יהיו בהישג ידם של כל אחד מאתנו. כדי להיענות לאתגר אינטל משיקה מדי שנה דור חדש של מעבדים חדשים למחשבים, שמציגים שיפורים מדהימים בחיי הסוללה, בכוח המיחשוב ובגרפיקה. בימים אלה יוצאים לאוויר העולם מעבדי דור 12 (אלדר לייק) למחשבים. במקביל צוותי פיתוח עובדים על מעבדי העתיד שצפויים לצאת בשנים 2023 ו-2024. עובדי אינטל ישראל הם מובילים עולמיים במיחשוב (compute) ומפתחים את הליבות והמעבדים המאפשרים לרוב המוחלט של המחשבים בעולם לעבוד.

קבוצות הפיתוח מתחום ה- Client compute עוסקות בתכנון הליבה (core) לתחום הקליינט והסרברים; ארכיטקטורה, תכנון ופיתוח של מוצרי הקליינט (מחשבים ניידים ושולחניים); ולידציה ופיתוח תכניות הייצור שאחראיות לפיתוח כלי בדיקה ולבדיקה עצמה של השבבים שאינטל מפתחת ומוציאה לשוק; ופיתוח הכלים שאחראים לבניית סביבת פיתוח ולידציית דיזיין שלמה (מאריכטקטורה עד טייפ אין).

 

Connectivity

הקבוצות באינטל ישראל, העוסקות בטכנולוגיות לתחום התקשורת והחיבוריות, מאפשרות למשתמשים, לרכבים אוטונומיים ולמכשירים שונים אחרים להעביר את המידע במהירות אל הענן ובחזרה. באופן ספציפי, קבוצות הפיתוח בתחומי התקשורת עוסקות ב: Wireless Connectivity – פתרונות לקישוריות אלחוטית כולל Wi-Fi ו-Bluetooth (לאחרונה אינטל השיקה בשוק מוצר Wi-Fi 6E, התקן החדש של wifi). אל קבוצה זו הצטרפה קבוצת Screenovate המפתחת טכנולוגיה שמאפשרת לסנכרן בין מכשירים שונים בחיים שלנו.

יחידות פיתוח אחרות מפתחות רכיב תקשורת שנועד להוריד את עומסי העבודה ממעבדי ה-CPU הרגילים ולשפר את התקשורת בין השרתים בענן, המכונה IPU. ולבסוף באינטל ישראל עוסקים גם בפיתוח פתרונות בקרי Ethernet וטכנולוגיות המהוות בסיס לתקני Thunderbolt/USB4.

Artificial Intelligence

קבוצות הפיתוח של אינטל מתחום ה- Artificial Intelligence הן מהמרכזיות שיש באינטל העולמית. בראש ובראשונה נמצאת כאן הבאנה לאבס, המפתחת Training & Inference Accelerators . המעבדים של הבאנה לאבס מיועדים לאימון מודלים של למידה עמוקה בעבור עומסי עבודה – בהם עיבוד בשפה טבעית, איתור עצמים ואימון למידת מכונה, סיווג, המלצה והתאמה אישית ונמצאים כיום בשימוש של AWS. הבאנה לאבס מונה כיום מעל ל-1000 עובדים. אינטל רכשה בשנה שעברה את הסטארט־אפ הישראלי קונברג', שפיתח פלטפורמה שאמורה להקל על מפתחים וחוקרים להשתמש גם במעבדי הבאנה.

לצד הבאנה לאבס, יש באינטל לא מעט ארגונים שעוסקים בפיתוחי בינה מלאכותית בעבור אינטל עצמה. הגדול שבהם נקרא ארגון פתרונות הבינה המלאכותית של אינטל, שכולל מעל 200 מומחי בינה מלאכותית ומעל 500 פתרונות המוטמעים ברחבי אינטל, כאשר בכל אחד יש מספר אלגוריתמים. המפתחים בקבוצה זאת עובדים על מוצרי בינה מלאכותית המשולבים בתהליכי הליבה של החברה: מפיתוח השבבים, עבור בדיקות שלהם, ועד לתהליכי הייצור, שיווק ומכירות ועוד.

Cyber security

קבוצות הפיתוח השונות מתחום ה- Cyber security עוסקות בפיתוח פתרונות אבטחה, הן ברמת התוכנה והן ברמת החומרה בכל שלבי העיבוד, האחסון וההעברה של נתונים.

• קבוצה המפתחת פתרונות אבטחה בחומרה בעבור שרתי מחשבים אישיים (SGX)

• קבוצה שמגינה בזמן אמת כנגד התקפות מפני האקרים על תשתיות ומערכות אינטל

• קבוצת Offensive research – שכוללת חוקרים ופורצים את המוצרים של אינטל ומנסים לחשוב כפי שהאקרים פועלים, במטרה לזהות חורי אבטחה במוצרי אינטל

• קבוצה שעוסקת בפיתוח מנוע אבטחה מבוסס firmware מתחת למערכת ההפעלה שתפקידו לספק אבטחה וניהול מרחוק של המכונה בצורה מאובטחת (CSME);

• ואחרונה חביבה – קבוצת שמפתחת טכנולוגיית הגנה על מכונות וירטואליות (Intel trusted domain extensions).

Leadership Manufacturing

לצד קבוצות הפיתוח הרבות, יש לאינטל מפעל שבבים מהמתקדמים בעולם בקרית גת ונחשב לאחד הטובים מסוגו. הוא מייצר רכיבי תקשורת, מעבדים ועוד. כיום מייצר מפעל השבבים את מעבדי אלדר לייק, על בסיס טכנולוגיית ייצור, intel 7 process.

אין עוד חברה שיש לה מגוון רחב ועשיר כמו של אינטל ועומק טכנולוגי מרשים בתחומי העשייה וההתמחות. הנה העיקריים שבהם: Compute, בינה מלאכותית, Connectivity, security וייצור

המשרדים שלנו

שקיפות מירבית ומבנה היררכי שטוח

לאינטל ישראל יש משרדים בחיפה, תל אביב, קרית גת, ירושלים ופתח תקווה – כולם נגישים לתחבורה ציבורית. אנחנו עובדים במודל היברידי, מהבית ומהמשרדים, ואצלנו חשובה התפוקה ולא ספירת שעות העבודה.

הנוף שמלווה אותנו במהלך היום בחיפה הוא חוף הים, ובפתח תקווה ישנה תצפית על המרכז השוקק. השקענו מחשבה רבה בעיצוב המשרדים, והחלטנו על קו מודרני עם אופן ספייס להעלאת שיתופי הפעולה בין הצוותים. המקום מאובזר עם חדרי קולבורציה, וידאו ותאי טלפון, לצד חדרי ישיבות הקיימים. כל החללים לפגישות Ad hoc שנוספו העניקו ערך רב לשיתוף הפעולה ומפגשי צוות, ופינת הקפה תמיד עמוסה באנשים שרוצים להיפגש ולהתעדכן.

יש לנו גם המון פסיליטיז ופינוקים מיוחדים שהופכים את היום להרבה יותר כיפי ונעים: חדרי אוכל גדולים ומפנקים, קפה ג'ו, חדרי מוסיקה ושיעורי נגינה, חדרי משחקים מגוונים, ספא, שירותי מניקור ופדיקור, מספרה, שירותי דואר, חדר לשירותי אופטיקה, מגרש כדורסל, חדר כושר, חדרי הנקה, כורסאות מסאג', חדר אחות שבו ניתן להתחסן בחיסוני שפעת והכי חשוב – חניה בשפע במגדלי חניה משוכללים.

המבנה ההיררכי אצלנו הוא שטוח. המדיניות שלנו היא שאין לשכות מפוארות, אין חדרים מיוחדים למנהלים, אין חדר אוכל רק לבכירים ואין חניה שמורה למנהלים. החניות היחידות ששמורות הן לנשים בהריון ולנכים. הקיוביקס וסביבת העבודה פתוחים, אין דלתות – כולם יושבים באותו סגנון של קיוביק כולל המנהלים הכי בכירים, וכולם אוכלים באותן מסעדות – בין אם אתה מנכ"ל החברה או עובד זוטר. ההחלטה הזאת נעשתה מתוך מחשבה שכל עובד ועובדת צריכים להרגיש בנוח לגשת לכל מנהל או מנהלת ולפתח איתם שיחה ישירה. אין מחסומים ויש גישה ישירה לכל אחד בארגון.

הארגון שלנו מתנהל בשקיפות מירבית. העובדים והעובדות מקבלים עדכונים קבועים ושוטפים במיילים ובשיחות תדרוך שהמנהלים עורכים באופן קבוע, וישנן ישיבות קבועות עם המנהלים הישירים במסגרת מה שמכונה 1:1. בנוסף, מתקיימות גם ישיבות שבועיות קבועות לדיון במצב העבודה ובמצב האישי.

בכל רבעון מתקיימת הערכת עובדים שמכונה Insights, שבה המנהלים נותנים משוב לעובדים בצורה כנה על הביצועים שלהם. העובדים מצידם מציגים את הדברים שהם נהנים מהם יותר, במה הם רוצים להתקדם, להתמקצע ולהשתפר ואיך יחד עם המנהל אפשר להכין תשתית לתוכנית עבודה בפן המקצועי והפיתוח האישי.

אנחנו מארגנים גם הרבה פעילויות לעובדים ולעובדות. לאורך השנה מתקיימים אירועים מגוונים, חלקם מתבצעים במסגרת הקבוצה של העובדים, כגון קריוקי, חדרי בריחה, הופעות, טיולי שטח ועוד. בנוסף ישנה קבוצה שאחראית על מחוברות העובדים בארגון והיא דואגת במהלך כל השנה לציון מועדים חשובים, לארגון אירועים גדולים, כנסי העשרה מקצועיים ועוד מעטפת שלמה שנוגעת בעובדים ובבני משפחותיהם. מעבר לכך, יש הרבה מאוד פעילויות התנדבותיות של העובדים שמאפשרות להם לצאת מהמשרד ולעשות טוב בכל פרויקט חברתי שמרגש אותם באופן אישי.

i5
לאינטל ישראל יש משרדים בחיפה, תל אביב, קרית גת, ירושלים ופתח תקווה - כולם נגישים לתחבורה ציבורית. אנחנו עובדים במודל היברידי, מהבית ומהמשרדים, ואצלנו חשובה התפוקה ולא ספירת שעות העבודה

גישה מיוחדת לפיתוח אישי ומקצועי של העובדים

הגישה שלנו לפיתוח אישי ומקצועי של העובדים היא מיוחדת. אנחנו מעודדים אינטליסטים ללמוד ולפתח מיומנות טכנולוגיות ספציפיות הנוגעות לתחום המקצועי שלהם בחינם ובצורה הכי מעמיקה ומתקדמת, אבל גם נותנים להם העשרה טכנולוגית בנושאים שהם מעבר לתפקיד שלהם. החברה מציעה לעובדות ולעובדים כ-500 קורסים בתחומים רכים וטכנולוגיים בחינם, כחלק מהשאיפה לחשוף אותם לטכנולוגיות חדישות – גם מחוץ לאינטל.

בנוסף, כחלק משיתוף פעולה עם האקדמיה כל העובדים יכולים להיות שומעים חופשיים בכל הקורסים האקדמיים בפקולטות הרלוונטיות. עובדים יכולים לצאת וללמוד תואר אקדמי במימון החברה, ולאחרונה הציעה אינטל לעובדיה לצאת מהמשרד וללמוד תוכנית מיקרו תואר בבינה מלאכותית באוניברסיטת תל אביב והטכניון.

אז אילו אנשים אנחנו מחפשים? זה מאוד משתנה בין התפקידים: לדוגמה, לארכיטקטית נדרשת תעוזה ויצירתיות, ורפיקטור יצטרך תשומת לב לפרטים הקטנים ויכולת לראות את התמונה הגדולה. אינטל היא חברה גדולה עם המון קבוצות קטנות ולכן יש מקום להרבה מאוד אנשים מסוגים שונים. בגדול, אנחנו מחפשים אנשים עם יחסי אנוש מעולים, יכולת לעבוד בצוות ועם ממשקים רבים, גמישות מחשבתית, ראש גדול, יצירתיות ויכולת הסתגלות מהירה.

המבנה ההיררכי אצלנו הוא שטוח. המדיניות שלנו היא שאין לשכות מפוארות, אין חדרים מיוחדים למנהלים, אין חדר אוכל רק לבכירים ואין חניה שמורה למנהלים. החניות היחידות ששמורות הן לנשים בהריון ולנכים

אנחנו נמצאים פה:

פארק מתם, חיפה, ישראל