PLANCK LOGO

פלאנק מייצרת תובנות על עסקים ברחבי העולם באמצעות שימוש בבינה מלאכותית

צומחים מהר
סטארטאפ
סטארטאפ
50-100
50-100 עובדים
תל אביב יפו
תל אביב יפו
סטארטאפ
סטארטאפ

להבין על כל עסק את כל מה שאפשר להבין עליו מהאינטרנט

פלאנק מייצרת תובנות על עסקים ברחבי העולם באמצעות שימוש בבינה מלאכותית. החברה ממפה את עולם העסקים והמוצרים בעולם ומייצרת תמונה מלאה על מיקומו של כל עסק, פרטיו וכל השירותים אותם הוא מספק. החברה הוקמה ב-2016 ויש לה כ-80 עובדים. מטה החברה, כולל מרכז הפיתוח שלה, נמצא בתל אביב, ויש לה משרדים בניו יורק ובשיקאגו, שכוללים בעיקר את חטיבת השיווק, המכירות והפיתוח העסקי.

הפלטפורמה של פלאנק סורקת את האינטרנט ואז מאתרת ומעבדת באמצעות בינה מלאכותית תמונות, סרטונים, טקסט, ביקורות גולשים, תמונות לווין ועוד. באמצעות כל אלה היא מייצרת תובנות הקשורות לפעילות עסקית ולמעשה מבינה על כל עסק את כל מה שאדם יכול להבין עליו מהאינטרנט. נכון להיום הפלטפורמה של פלאנק כבר סרקה מיליארדי דפי אינטרנט ומקורות שונים, תוך שהיא משתמשת באלפי מודלים של למידת מכונה בזמן אמת ומאמנת עשרות מודלים חדשים על בסיס שבועי.

Planck_atmosphere-40
כדי לבטח עסק נדרשת הבנה עמוקה של הפעילות העסקית שלו, ולפני עידן פלאנק חברות הביטוח היו מבצעות חיתום ידנית, בצורה לא מדויקת ולא יעילה, ומחזירות אחרי שבועות הצעה ביטוחית בתמחור גבוה

שימוש בכלים קיימים לצד פיתוח יכולות חדשות

שוק הביטוח העסקי הוא אחד השווקים הגדולים בעולם ועיקר עבודתו מבוסס על ניתוח מידע. בשל כך עיקר לקוחות החברה הם תאגידי ביטוח ענקיים כגון AIG ,Sompo ו-Allianz, המחשיבים את פלאנק לפלטפורמה המובילה לניתוח פעילות של חברות לצרכי חיתום ביטוחי.

פלאנק פותרת בעיה מורכבת מאוד והפלטפורמה שלה עושה שימוש בהרבה כלים ומתודולוגיות הקיימים בשוק, לצד פיתוח של יכולות חדשות רבות שלא קיימות בעולם. הפרונט-אנד מבוסס ברובו על ריאקט, והבק-אנד מכיל מגוון רחב של טכנולוגיות – מקוברנטיס לניהול הסביבות, דרך קרולרים שפותחו פנימית ובסיסי נתונים לא רלציונים לשמירת המידע לפני ניתוחו, ועד קראס ופיי-טורצ' לאימון מודלי דיפ-לרנינג ועשרות פרויקטי ליבה תשתיתיים שפותחו בחברה.

כדי לבטח עסק נדרשת הבנה עמוקה של הפעילות העסקית שלו, ולפני עידן פלאנק חברות הביטוח היו מבצעות את החיתום הזה ידנית, בצורה לא מדויקת ולא יעילה. כך קרה שהיה לוקח שבועות להחזיר הצעה ביטוחית לעסק, והיא הייתה מתומחרת באופן יקר כדי להחזיר את הוצאת העבודה הידנית של חברת הביטוח ואת ההפסד הצפוי מתביעות. פלאנק פותרת את הבעיה הזאת בכך שהיא מאפשרת לחברות הביטוח לעשות את התהליך הזה בצורה אוטומטית והרבה יותר מדויקת. באופן זה הפרמיה המוצעת לכל עסק קטנה יותר, יחס ההפסד של חברות הביטוח קטן יותר, התהליך מושלם תוך שניות וכולם מרוויחים.

ישנן חברות נוספות הפועלות בשוק הזה, אך הייחוד של פלאנק הוא בתשתית הטכנולוגית ובמוצר שלה: החברה שלנו היא החברה הראשונה בשוק הביטוח שיצרה תשתית הפקת מודיעין ברמה צבאית לשימוש עסקי. לדוגמה, כל מי שהתקין אפילו מודל בינה מלאכותית אחד בפרודקשן יודע שדקה אחרי שהמודל הותקן – הוא כבר נהיה פחות רלוונטי ופחות מדויק. העולם משתנה, והקלט למודל משתנה כל הזמן. כל הזמן צריך לאסוף סט-אימון חדש למודל, לאמן אותו מחדש ולשים אותו מחדש בפרודקשן. פלאנק פיתחה פלטפורמה שעושה את זה עבור אלפי מודלים בצורה אוטומטית על בסיס יום-יומי.ערכי החברה שלנו הם Be Accurate ,Be Relevant ,Be a Challenger. החברה דוגלת בשקיפות קיצונית ובכנות מלאה, והיא מצפה מכל עובד לנסות לאתגר את הנחות הבסיס והחלטות החברה כדי להשתפר בצורה מתמדת. אנחנו בפלאנק לא אוהבים פוליטיקה ארגונית, וכולם פה יודעים ומוכנים גם להעביר וגם לקבל ביקורת. פלאנק בונה את פלטפורמת המידע העסקי המובילה בעולם, והחזון שלה הוא שכל גורם שירצה לקבל מידע בצורה אוטומטית, מהירה ומדויקת על עסקים ברחבי העולם, ישתמש בפלטפורמה שלה. החברה תפעל בכל השווקים הצורכים מידע עסקי: ביטוח, בנקאות, נדל"ן, ניתוח עסקי, מחקר, השקעות, שיווק, מכירות ועוד. 

הכלים שלנו

Apache Spark Apache Spark
Google Analytics Google Analytics
Grafana Grafana
Kibana Kibana
Python (Data Science) Python (Data Science)
Tableau Tableau
Atom Atom
IntelliJ IntelliJ
PyCharm PyCharm
Sublime Text Sublime Text
Vim Vim
Visual Studio Code Visual Studio Code
AWS AWS
Azure Azure
Docker Docker
Git Git
GitLab GitLab
Google Cloud Platform Google Cloud Platform
Kubernetes Kubernetes
Terraform Terraform
AWS CloudWatch AWS CloudWatch
ELK ELK
CSS3 CSS3
HTML5 HTML5
JavaScript JavaScript
React JS React JS
SASS SASS
TypeScript TypeScript
Elasticsearch Elasticsearch
Java Java
MongoDB MongoDB
Node.js Node.js
PostgreSQL PostgreSQL
Python Python
Redis Redis

הסיפור שלנו

 • 2015

  פלאנק הוקמה

 • 2016

  גיוס seed – שני מיליון דולר
  גיוס עובד ראשון בישראל

 • 2017

  גיוס ראשון – 10 מיליון דולר

 • 2018

  גיוס עובד ראשון בארה"ב
  חתימת הסכם עם לקוח ראשון
  פלאנקתון ראשון – האקתון שנתי שנועד למצוא פתרונות טכנולוגיים לנושא שנבחר

 • 2020

  גיוס שני – 16 מיליון דולר

 • 2021

  גיוס שלישי – 20 מיליון דולר

המשרדים שלנו

שעות גמישות ונוף לים

המשרדים של פלאנק נמצאים במגדלי הארבעה בתל אביב, ושעות העבודה שלנו מאוד גמישות ומשתנות מצוות לצוות – יש לנו צוותים בחו"ל ויש אנשים שיותר נוח להם לעבוד בשעות של חו"ל, יש אנשים שקמים מוקדם וכאלה שמתעוררים מאוחר – אז הכי חשוב להסתדר עם הצוות.

המשרדים שלנו מאוד נגישים לתחבורה ציבורית. רכבת השלום נמצאת כמה דקות הליכה מהמשרד, תחנת הרכבת הקלה נמצאת ממש בכניסה לבניין ותחנות האוטובוסים של גשר קלקא נמצאות גם הן במרחק של דקה הליכה מהמשרד. זהו אחד המקומות הנגישים ביותר במרכז הארץ לתחבורה ציבורית.

אנחנו יושבים בקומה 12, כך שיש לנו נוף מדהים. המטבח והסלון של המשרד פונים לכיוון הים, ואנחנו יכולים לראות כמעט את כל תל אביב מהחלונות הגדולים ומהמרפסת. באחד ההקאתונים המפורסמים שלנו (הידועים גם בשם "פלאנקתון") אחת הקבוצות אפילו בנתה מצלמה שבצורה אוטומטית מזהה כשיש "שקיעה מושלמת" וקוראת לעובדים בסלאק כדי שלא יפספסו אותה.

העיצוב של המשרדים הוא חם, צעיר ומתוחכם: רצפת פרקט, הרבה ספות וכורסאות, צבעים חמים מצד אחד ושמות מדענים על דלתות חדרי הדיונים מצד שני. כאשר תכננו את המשרד שמנו דגש גדול על יכולת עבודה באופן-ספייס, שתאפשר שיתוף פעולה מצד אחד ושקט הנדרש לריכוז מצד שני. לכן בחרנו בעיצוב של מספר אזורי אופן-ספייס שונים, המופרדים זה מזה בחדרי דיונים שעוזרים להפחית את הרעש. ישנו מספר גדול של חדרי דיונים ותאי טלפון, כך שתמיד יש מקום לדבר בטלפון או בזום. השקענו הרבה גם באקוסטיקה – החל מהרצפה, דרך ספוגים סופגי רעשים מתחת לשולחנות ועד לתקרה מיוחדת שסופגת רעשים.

יש לנו כמה פינות מיוחדות פה – לדוגמה, ממש לאחרונה תלינו במשרד לוח תמונות ענקי מהטיול האחרון שהוצאנו למלון בוטיק בצפון. בסלון ישנה פינה עם משחקים כגון קטאן, resistance ואפילו מכונת arcade עם מאות משחקי רטרו, אבל בסוף כולם משחקים בפלייסטיישן בסוף יום העבודה. בחדר המשחקים עם הפלייסטיישן ישנן גם ספות נוחות, כדורגל שולחן ומערכת מציאות מדומה. החדר משמש גם כחדר מוזיקה – יש בו גיטרות ומגברים, ומדי פעם העובדים מביאים סט תופים אלקטרונים וקלידים. להקת פלאנק היא רק עניין של זמן.

האווירה בפלאנק היא מאוד משפחתית ואנחנו לא מאמינים ביצירת הפרדה היררכית במשרד. ה-CTO הוא החבר הכי טוב של כולם, המנכ"ל נפגש עם כל העובדים לשיחות אישיות וכולנו אוכלים יחד ארוחות צהריים. אנחנו משתדלים לשמור על כמה שיותר שקיפות: בימי חמישי לפני ה-Happy Hour יש פגישת עדכון שבועית שבה כל ראשי המחלקות מעדכנים על כל מה שקרה השבוע ומה מתוכנן קדימה; פגישות ודיונים מרכזיים מוקלטים שנגישים לכל העובדים לצפייה באוף-ליין; וקבלת ההחלטות בחברה מתבצעת בצורה שקופה, וההנהלה מעודדת את העובדים לאתגר את התהליכים וההחלטות השונות.

האווירה בפלאנק היא מאוד משפחתית ואנחנו לא מאמינים ביצירת הפרדה היררכית במשרד. ה-CTO הוא החבר הכי טוב של כולם, המנכ"ל נפגש עם כל העובדים לשיחות אישיות וכולנו אוכלים יחד ארוחות צהריים

בהתאם לכך, כל העובדים אצלנו יושבים במרחבי האופן-ספייס במשרד – המנכ"ל, הסמנכ"לים, המנהלים ויתר העובדים. אם צריך פרטיות, יש מספיק חדרי דיונים ותאי טלפון.
אנחנו חובבי כלבים ואין כמעט יום בלי כלבים במשרד. ערוץ סלאק ייעודי מאפשר לעובדים לתאם את הגעת הכלבים בימי השבוע, אם ישנם כלבים שלא מסתדרים עם כלבים אחרים.

כמובן שאנחנו משקיעים גם בפעילויות: בכל יום חמישי אנחנו עורכים Happy Hour במשרד, בערך פעם בחודש יוצאים כולם בצורה מאורגנת לבר כלשהו ופעם בשנה נוסעים לטיול של יומיים משוגעים עם מלא אטרקציות. בנוסף, קבוצות עובדים יוצאות לברים אחרי העבודה ולאחרונה נהנינו מפעילות בבאולינג ו"ברחובות שלנו" ברחבי תל אביב. לכל צוות יש תקציב רבעוני ליום כיף שהם מתכננים בעצמם – לאחרונה עובדי אחד מצוותי הפיתוח בחרו ללכת למסאז׳ ולבריכה, צוות משאבי האנוש הלכו לבריכה ולמסעדה וצוות פיתוח אחר הלכו ליום משחקים של מציאות מדומה. ככה, פעם ברבעון, כל עובד יכול להציע ולבחור איך לבלות עם הצוות שלו.

אנחנו לוקחים ברצינות את הפיתוח האישי והמקצועי של העובדים, ופעם בחצי שנה כל העובדים שלנו עוברים שיחת פידבק הנקראת Planck Talk, שבה הם מדברים עם המנהל שלהם על כיווני הפיתוח האישי שהם רוצים לעשות. בנוסף, לכל עובד יש תקציב שנתי לפיתוח אישי. הפידבק הזה הוא דו-כיווני – גם המנהלים שלנו משקיעים בפיתוח האישי שלהם ובהשתפרות מתמדת בהתאם לפידבק מהעובדים. אנחנו עושים את התהליך הזה באופן מתמשך, כך שאף אחד מהצדדים בשיחת המשוב לא מופתע מהפידבק.

אז מי יכול לעבוד אצלנו? אנחנו מחפשים אנשים חכמים שיודעים לאתגר את הסביבה שלהם – אנשים עם פוטנציאל גבוה שלא רוצים להפסיק ללמוד ומוכנים לדחוף את היכולות האישיות שלהם קדימה. אבל הכי חשוב: חברי צוות עם אופי טוב, לא סוליסטים עם אגו. אנחנו מחפשים אנשים, לא מכונות.

Planck_atmosphere-49
אנחנו מחפשים אנשים חכמים שיודעים לאתגר את הסביבה שלהם, אבל הכי חשוב: חברי צוות עם אופי טוב, לא סוליסטים עם אגו. אנחנו מחפשים אנשים, לא מכונות

אנחנו נמצאים פה:

אוסוולדו ארניה 29, תל אביב-יפו, ישראל

הטבות

ידידותי לבע"ח ידידותי לבע"ח
כרטיס אוכל כרטיס אוכל
עבודה מרחוק / היברידי עבודה מרחוק / היברידי
קרבה לתחבורה ציבורית קרבה לתחבורה ציבורית
שעות עבודה גמישות שעות עבודה גמישות