חברת פינטק ישראלית המספקת פלטפורמת ניהול כספים בינלאומית

צומחים מהר
סטארטאפ
סטארטאפ
100-250
100-250 עובדים
תל אביב
תל אביב
סטארטאפ
סטארטאפ

להביא לשינוי אמיתי בחיי הלקוחות

Rewire היא חברת פינטק ישראלית המספקת פלטפורמת ניהול כספים בינלאומית. קהל הלקוחות שלה מורכב ממהגרי עבודה (לדוגמה, מטפלים בקשישים או סיעודיים, עובדי חקלאות ובנייה וכדומה) המגיעים ממדינות מתפתחות, בעיקר באסיה ואפריקה, וצרכים לנהל את כספם ביותר ממדינה אחת – המדינה שממנה הם מגיעים והמדינה בה הם מתגוררים כעת. 

על ידי הנגשת כלל השירותים הפיננסיים שמהגרים צריכים, כגון חשבון IBAN, כרטיס אשראי, העברות כספים, ביטוחים ופתרונות תקשורת, Rewire מצליחה לכלול את המהגרים במערכות הפיננסיות ולהציע להם שוויון הזדמנויות. החברה שואפת לבנות חבילת הגירה הוליסטית הכוללת את כל מה שמהגר עבודה צריך על מנת לנהל את כספו ביותר ממדינה אחת ולדאוג לעתידה הכלכלי של משפחתו ושלו.  

החברה הוקמה ב-2015 והיא מעסיקה 130 עובדים ועובדות ברחבי העולם, מתוכם 117 בישראל ו-13 באירופה. החברה היא Cloud native ועובדת על GCP, והסטאק הטכנולוגי שלה כולל Kubernetes, כתיבת קוד לצד השרת ב-Node.js ו-TypeScript ולצד ה-client ב-ReactNative. הדאטה שלה מאוחסן ב-Postgres ו-Redis. 

החזון של החברה הוא להביא לשינוי אמיתי לא רק בחיי הלקוחות ובני משפחותיהם, אלא ברחבי העולם על ידי קידום שוויון כלכלי. אחד מעמודי התווך שלה הוא פעילות החינוך הפיננסי שהיא מעניקה ללקוחותיה – החל ממדריכים ועד וובינרים עם מומחי ידע. וזה עובד: אנשי החברה רואים את קהל הלקוחות נרשמים לסדנאות השונות, חוזרים להשתמש ב-Rewire על מנת לנהל את כספם ואף רוכשים מוצרים חדשים. 

דוגמה נהדרת לכך היא התוספת האחרונה, שכרגע זמינה רק באירופה וכוללת את מוצרי הביטוח עבור בני משפחותיהם של הלקוחות. כעת הם יכולים לרכוש ביטוחי בריאות שונים עבור בני משפחותיהם שמתגוררים במדינה מתפתחת – זוהי למעשה הדרך של המהגר לוודא שבני משפחתו בריאים ושיש להם כיסוי במקרה שיצטרכו אותו. 

שני דברים מרכזיים מייחדים את Rewire. הראשון הוא המיקוד בקהל לקוחות שבדרך כלל נדחק לשוליים – מהגרי עבודה ממדינות מתפתחות, שלהם החברה מעניקה יחס VIP. הדבר השני הוא המרקם החברתי שמרכיב את החברה – זו ללא ספק אחת החברות הכי מגוונות בארץ עם יותר מ-40% נשים (32% במחלקת פיתוח), כ-10% להט"בים ו-34% מהגרי עבודה ממדינות מתפתחות. הגיוון מתחיל בהנהלה הבכירה ומגיע עד חברי הצוות המרכיבים את המחלקות השונות.

המוטו של החברה הוא "Your financial partner, wherever home is", והיא פועלת על פי שישה ערכים:

  1. Confident inspiring
  2. Honest and fair
  3. Advanced
  4. Empathic
  5. Equal opportunities (financial inclusion)
  6. Migrants at the center

החזון שמוביל את Rewire הוא שוויון הזדמנויות פיננסי למהגרי עבודה. בשביל להגשים את המשימה החשובה הזאת, החברה בונה חבילת הגירה פיננסית הכוללת מענה לכלל הצרכים חוצי הגבולות של מהגרי העבודה ומאפשרת להם לנהל את כספם ביותר ממדינה אחת דרך אפליקציה אחת. 

שני דברים מרכזיים מייחדים את Rewire: המיקוד בקהל לקוחות שבדרך כלל נדחק לשוליים והמרקם החברתי שמרכיב את החברה - זו ללא ספק אחת החברות הכי מגוונות בארץ עם יותר מ-40% נשים (32% במחלקת פיתוח), כ-10% להט"בים ו-34% מהגרי עבודה ממדינות מתפתחות

המשרדים שלנו

שעות גמישות, עבודה היברידית והמון חגים

המשרדים שלנו נמצאים בבניין לוינשטיין במנחם בגין בתל אביב, או בקיצור – מעל הטאיזו וצמוד למגזינו. תרגישו חופשיים לקנא. צומת לה גארדיה נגישה מאוד לתחבורה ציבורית לתל אביב ומחוץ לה: יש לידנו המון תחנות אוטובוס, ותחנת רכבת ההגנה נמצאת במרחק 15 דקות הליכה. יש לנו אפילו עובד שמגיע על אופניים מהרצליה. 

אנחנו מאוד סומכים על העובדות והעובדים שלנו, כך שאין לנו שעות עבודה מוגדרות – המשרדים נפתחים בסביבות שמונה בבוקר ונסגרים כאשר אחרון העובדים יוצא. כמובן שאנחנו עובדים במודל היברידי שמאפשר לעבוד מהבית ומהמשרד, בשביל לשמור על יחס עבודה-בית אופטימלי.

המטבח של Rewire הוא ללא ספק המקום הכי כיפי להיות בו, לדבר עם כולם, לאכול צהריים יחד – כולם, ללא פער היררכי – ולצחוק המון. פעם בחודש יש לנו ישיבה של כל החברה שנקראת "Town Hall" בה מועברים עדכונים שוטפים על התפתחויות החברה. הדוברים כוללים את כל מי שיש לו משהו חשוב לומר – החל מהנהלת החברה ועד חברי הצוות השונים שעובדים על פרויקטים ששווה להזכיר על מנת שכולם יכירו. 

בכל יום שני, גיא המנכ"ל נפגש עם קבוצת עובדים אחרת (עד חמישה עובדים) בבית קפה. כמו כן, כל המנהלים בחברה דואגים להיפגש עם העובדים ל-1:1 על בסיס שבועי – כי עדכונים שוטפים, יחס אישי ופיתוח העובדים אלו הדברים שעושים את ההבדל.

הרוב המוחלט של חברי הצוות יושב באופן ספייס כדי לנהל שיח פתוח ושיתופי פעולה בין המחלקות השונות. בעלי תפקידים ספציפיים, שמתוקף תפקידם זקוקים לארבע קירות, כמו HR לדוגמה, מקבלים משרד. דרך אגב, אנחנו עובדים בימים אלו על שדרוג רציני למשרד שיכניס הרבה צבע ויזכיר לנו את המטרה שלשמה התכנסנו.

אחת לשבוע כל ההולכים על 4 מוזמנים אלינו וזאת חגיגה מרגשת בכל פעם מחדש. מצב הרוח של העובדות והעובדים מאוד חשוב לנו, ויש לנו כל מיני פעילויות שעושות טוב על הלב: אחת לרבעון כל צוות יוצא לפעילות גיבוש, וכמובן שאנחנו חוגגים את החגים יחד. כשאנחנו כותבים חגים, אנחנו מתכוונים לכל החגים – כולל אלו של המהגרים שעובדים איתנו (המהווים כ-34% מעובדי החברה): פסח, פסחא, השנה החדשה התאילנדית ועוד – וכל זה במהלך חודש אחד. בנוסף, בתקופות של גלי הקורונה הסוערים דאגנו שכל Team Lead ייפגש עם הצוות אחת לחודש למפגש F2F בפיקניק בפארק, צהריים במסעדה או בירה אחר הצהריים. 

יכולנו לספר לכם על מדיניות הפיתוח האישי והמקצועי שלנו, אבל ניתן למספרים לדבר בעד עצמם: 46% מצוות המנהלים של Rewire מורכב מקידומים פנים ארגוניים – אנשים שהתחילו לעבוד איתנו, צמחו מבפנים ולמעשה עברו אבולוציה בקריירה שלהם יחד איתנו. אנחנו שמים דגש מאוד רציני על הפיתוח האישי של העובדים, הן בהשקעה של מנהלים לבנות תוכנית פיתוח עתידית, למידה והכשרות שוטפות, פתיחת משרות עם אפשרות למועמדים פנימיים בלבד ועוד. 

אז אילו אנשים אנחנו מחפשים? חברי הצוות שמרכיבים את Rewire הם אנשים ערכיים וחכמים, יצירתיים, כאלה שעוזרים לחברי הצוות האחרים ומפרים אחד את השנייה ברעיונות. מעל הכל, הם מלאי תשוקה כלפי המשימה החשובה שלנו – לכלול מהגרי עבודה במערכות הפיננסיות. אנחנו מאוד מאמינים בזה שהאדם עושה את התפקיד ולא התפקיד את האדם. אנשים עם דרייב ותשוקה לעשייה יפרחו אצלנו ויצליחו להגשים את עצמם.

אנחנו שמים דגש מאוד רציני על הפיתוח האישי של העובדים, וכיום 46% מצוות המנהלים של Rewire מורכב מקידומים פנים ארגוניים - אנשים שצמחו מבפנים ולמעשה עברו אבולוציה בקריירה שלהם יחד איתנו

אנחנו נמצאים פה:

דרך מנחם בגין 23, תל אביב-יפו, ישראל