פועלת בתחום ה-Cyber Security ונחשבת למובילה בניהול ובקרה על משתמשים והרשאות

תל אביב, ישראל
תל אביב, ישראל

חשיבות ההגנה על מידע רגיש אצל ארגונים

חברת SailPoint פועלת באחד מהתחומים הכי פופולריים שיש: Cyber Security. החברה נחשבת למובילה בניהול ובקרה על משתמשים והרשאות (Identity Management), עובדים בה כ-900 איש והמטה המרכזי שלה ממוקם באוסטין, טקסס.

SailPoint הוקמה ב-2007 כסטארטאפ, על ידי מספר מייסדים שעד היום מנהלים את החברה. בעשור האחרון הפגינה החברה צמיחה מרשימה, וב-2017 הונפקה בבורסת ניו יורק בארה"ב.

בשנים האחרונות הצורך וההבנה של חשיבות ההגנה על מידע רגיש אצל ארגונים שונים נמצאים בעלייה מתמדת, וחברות רבות מאמצות תקנות ותהליכים שונים הנוגעים לתחום הפרטיות (GDPR). חברת SailPoint מספקת פתרונות תוכנה בתחום ניהול זהויות ואבטחה לארגונים, והפלטפורמה שלה מספקת לארגונים להגדיר ולנטר גישת משתמשים ליישומים ומאגרי נתונים שונים.

איתור איום סייבר פנימי הוא אתגר לא פשוט בכלל. עובדים רבים בתוך הארגון מקבלים הרשאה לקבצים שחלקם מכילים מידע רגיש, אך מעקב אחרי עובדים שהעתיקו, הפיצו או אפילו גרמו חבלה בזדון לקבצים יכול להיות מורכב וקשה לפיצוח.

sali5
בעולם הזה חייבים כל הזמן להתפתח וללמוד, וכאן בכל יום לומדים משהו חדש ונוגעים במגוון טכנולוגיות חדשות

איסוף וניתוח של מיליוני אירועים בשנייה

אז איך יכולה חברת סייבר לגלות איום פנימי? מערכות ניטור תנועת קבצים יכולות להצביע על מקרה בו עובד הוציא חומר משרת פנימי אחד, מבלי שנרשמה העברה לשרת פנימי אחר. אבל בארגונים גדולים יש תנועה ערה מאוד של קבצים שונים, והמערכת מתקשה להתמודד עם איתור של העתקת והעברת קבצים. SailPoint הבינה וזיהתה את הצורך של חברות בניטור קבצים בעלי מידע רגיש, וכאן בדיוק הטכנולוגיה שלה נכנסת לתמונה.

עיקר הפוקוס של האתר הישראלי הוא בפיתוח Security IQ, שעוסק בהגנה על קבצים ואחד משלושת המוצרים המובילים בחברה. Security IQ הוא למעשה פלטפורמה שמתחברת לכל מערכת בארגון ומאחסנת קבצים – משרתי קבצים רגילים ועד למערכות שונות בענן. הפלטפורמה שואבת מכל השרתים, מהענן ומכל מקום בו מאוחסנים קבצים כמויות עצומות של מידע, ואותן היא מנטרת, סורקת ומנתחת מי משתמש בקבצים השונים, למי יש הרשאות לקבצים מסוימים ואפילו מה התוכן של הקבצים – מה שהופך את המוצר למאוד מורכב מבחינה טכנולוגית.

פיתוח המוצר מציב בפני המהנדסים מספר אתגרים לא פשוטים, הנובעים כאמור מהיקף המידע ומורכבות הסביבה העסקית. המוצר מתמודד עם איסוף וניתוח של מיליוני אירועים בשנייה וגם עם סריקה וניתוח של מיליארדי קבצים. מעבר לזה, האתגרים הכי גדולים שיש לחברה כיום קשורים בהתמודדות עם החיבור של הפלטפורמה שלה למגוון מערכות שונות, כ-25 מערכות של נתונים שמהם החברה שואבת ומנתחת נתונים.

מאוד חשוב לנו שהאנשים שבאים לכאן יתחברו לאווירה המשפחתית, ועם זאת חשוב גם שיהיו מנוסים וחזקים מבחינה טכנולוגית

המשרדים שלנו

אווירה דינמית של סטארטאפ, אבל עם גב כלכלי יציב

בשנים האחרונות מככבת החברה באופן עקבי במקומות הראשונים ברשימת החברות שמומלץ לעבוד בהן, לפי GlassDoor.

כמו כן, היא מדורגת בקצה הרביע העליון לחברות Identity Governance and administration על פי Gartner.

אגב, מבחינת לקוחות, למוצר של החברה יש כ-200 לקוחות אנטרפרייז ברחבי העולם. מקור השם, שבאופן מרענן לא מגיע מעולם הסייבר, נובע מחיבתו העזה של אחד המייסדים האמריקאים לענף השיט.

מרכז הפיתוח בישראל הוקם ב-2015, עם רכישת Whitebox Security, שהוא סטארטאפ שכולו תוצרת כחול-לבן, שפעל בתחום ניהול ההרשאות וההגנה על קבצים, כלומר Unstructured Data. אחד היתרונות הכי גדולים של המרכז, הממוקם ברמת גן, הוא העובדה שהוא שומר על התרבות הארגונית שלו, נהנה מאווירה דינמית של סטארטאפ, אבל עם גב כלכלי יציב של חברה גדולה.

sa4
אנחנו מאוד מגוונים. יש כאן סטודנטים, רווקים תל אביביים, נשים, אנשי משפחה. בקיצור - הכל. אנחנו פתוחים וסבלניים ומה שחשוב לנו זה שמי שבא באמת ירצה להיות כאן

אווירה מלאה בהמון הומור

את האווירה במשרדי החברה ניתן לתאר במילה אחת: משפחתית.

זאת חברה בה כולם מכירים את כולם, ולמרות החלוקה לצוותים או למחלקות שונות – כולם אוכלים יחד ונהנים ממשחק פינג פונג סוער. יחסי החברות בין העובדים התחילו עוד מימי Whitebox, ואלה נשמרו במהלך הגדילה של מרכז הפיתוח. למרות שהעובדים בחברה הם בגילים שונים, גרים בערים שונות ומגיעים מרקעים שונים מאוד – האווירה היא קלילה, מכילה, מאוחדת, ובעיקר מלאה בהמון הומור.

חוץ מחדר פינג פונג ולאנצ' משותף, עובדי החברה נהנים גם ממטבח מלא בכל טוב, מאירועי חברה שונים, שיעורי פילאטיס שבועיים, טיולים שנתיים, מסיבות גיבוש, מסיבות בריכה וגם ימי כיף לילדי העובדים.

מבחינה מקצועית, למהנדסים בחברה יש הזדמנות ייחודית להתמודד עם עולם טכנולוגי מורכב, שכולל היכרות עם טכנולוגיות שונות והתמודדות עם בעיות מורכבות ומאתגרות. כמו כן, לצד מסלולי קידום ניהוליים, החברה מציעה גם מסלולי קידום מקצועיים מסודרים, בהם העובד מקבל יותר אחריות ואוטונומיה עד להובלה טכנולוגית מקצה לקצה של משימות.

החברה מתייחסת לאנשים כאנשים, לא כעובדים שלה. יש כאן את כל התנאים על מנת לשמור על חיים מאוזנים בין עבודה לבית ויש גם תגמול על תוצאות ואנושיות

אנחנו נמצאים פה:

משרות פתוחות

אין משרות.. תרקדו!