SEMPERIS WHITE LOGO

עוסקת בתחום ההגנה על מערכות הזהויות בארגונים ופיתחה מוצר שמגן על תשתיות ה-Active Directory של הארגון

צומחים מהר
סטארטאפ
סטארטאפ
250-500
250-500 עובדים
רמת גן, ישראל
רמת גן, ישראל
סטארטאפ
סטארטאפ

החזירה לחיים ארגונים שהיו מושבתים תחת מתקפות סייבר

חברת Semperis הוקמה ב-2015 והיא מובילת תחום ההגנה על מערכות הזהויות בארגונים. היום היא מעסיקה יותר מ-270 עובדים בישראל ובעולם. החברה פיתחה מוצר שמגן על תשתיות ה-Active Directory של הארגון, והמערכת שלה יכולה לזהות חולשות אבטחה, ליירט התקפות סייבר בעיצומן ולהגיב במהירות לפריצות ולשגיאות תפעוליות.

בנוסף, יכולה המערכת לזהות שינויים קיצוניים בהרשאות הגישה למערכת ולסייע בשחזור במקרה של אסונות Active Directory (ומניעה של הדבקה מחדש בנוזקה לאחר שחזור המידע) – מה שמאפשר לצמצם את זמן ההתאוששות של הארגון במקרה של תקיפה.

Semperis החזירה לחיים ארגונים שהיו מושבתים תחת מתקפות סייבר, החשוב בהם הוא רשת בתי חולים. בזכות המוצרים והשירות של Semperis, בתי החולים חזרו לעבודה בצורה מהירה וקלה וכפועל יוצא מכך גם הצילו חיים. בנוסף לסיוע בהתאוששות מהירה, מוצרי החברה מורידים באופן דרסטי את סיכויי התקיפה בארגון.

החברה עובדת עם מגוון טכנולוגיות הכולל: 

  • jQuery/Angular/Vue/React
  • .NET/C# 
  • CSS and HTML view
  • AWS, Azure, GCP
  • C++
  • Identity management 
  • Azure AD
  • Active Directory
  • Powershell, Python

שיתוף פעולה עם הקהילה

Semperis פתחה כלי חינמי בשם Purple Knight, המספק סריקה חד פעמית מפורטת מאוד על סביבת הזהויות של הארגון. הכלי מספר לארגון אילו דברים יש לנטר ומדוע, אילו אובייקטים יוצרים חשיפה לארגון וכיצד לטפל בבעיות הפתוחות – והכל בחינם. יותר מ-5,000 ארגונים עשו שימוש בכלי וכך עזרנו לארגונים למזער את החשיפה שלהם לתקיפות סייבר.

החברה גם הקימה קהילה בתחום הגנה על זהויות שנקראת HIP – Hybrid Identity Protection. הקהילה מקיימת אירועים והרצאות בכל רחבי העולם, מקליטה פודקאסט ומקפידה על שיתוף מידע שכל מטרתו הוא שיתוף והעלאת המודעות בעולם, כדי שהטובים ינצחו בסוף.

המוטו שלנו הוא Force for good. אנחנו כוח טוב אמיתי וגאים בכך. מי שהופכים את החברה למה שהיא הם האנשים, העבודה המשותפת, העזרה ההדדית, החברות והאכפתיות. המוצר שלנו פותח כדי להגן אקטיבית על החברות הגדולות בעולם מהתקפות סייבר ולעזור בשחזור כשהן נפגעות. העובדה שכל עובד ועובדת בחברה תורמים לכך שבנקים, בתי חולים והחברות הגדולות במשק העולמי ימשיכו לתפקד, היא ייחודית והופכת את העבודה ב-Semperis לשליחות אמיתית. 

כבר היום Semperis מספקת הגנת סייבר קריטית למאות ארגונים משמעותיים ברחבי העולם. העבודה שלהם בטוחה יותר בעזרת המוצרים שלנו, ויכולת השרידות שלהם מול מתקפות סייבר עלתה משמעותית. המטרה הכללית שלנו היא שארגונים תמיד יהיו כמה צעדים לפני התוקפים, שלא מפסיקים להשתכלל, ושהטובים ינצחו במלחמה הזו.

בעתיד Semperis שואפת להגיע לכל ארגון וארגון ולשפר עבורם את יכולות ההגנה ואת יכולת השרידות שלהם לאחר תקיפה. 

_MG_8301
המוצר שלנו פותח כדי להגן אקטיבית על החברות הגדולות בעולם מהתקפות סייבר ולעזור בשחזור כשהן נפגעות. העובדה שכל עובד ועובדת בחברה תורמים לכך שבנקים, בתי חולים והחברות הגדולות במשק העולמי ימשיכו לתפקד, היא ייחודית והופכת את העבודה ב-Semperis לשליחות אמיתית

הכלים שלנו

AWS AWS
Azure Azure
Docker Docker
Kubernetes Kubernetes
MySQL MySQL
Python Python
HTML5 HTML5
React JS React JS
Vue.js Vue.js

המשרדים שלנו

נוף אורבני מטריף, שקיפות ופיתוח העובדים

המשרדים שלנו בישראל נמצאים בבורסה ברמת גן – חשוב לנו להיות במרכז ובקרבת רכבת ואוטובוסים (ובקרוב הרכבת הקלה), כדי לאפשר לעובדים שבוחרים לעבוד מהמשרדים הגעה קלה ככל האפשר. יש לנו משרדים נוספים בארה"ב, קנדה, אירופה וסינגפור. 

אנחנו מאמינים שתשע שעות עבודה ביום מספיקות, ובכך שומרים על Work life balance. העבודה היא היברידית וגמישה – אנחנו עובדים מסביב לשעון בכל העולם ולכן כל עובדת ועובד קובעים את לוח הפגישות שלהם בהתאם לאנשים שמולם הם עובדים. 

הנוף שמלווה אותנו לאורך היום מהמשרדים הוא נוף אורבני מטריף, ובשעות השקיעה יש נוף מטורף של הים. כשעיצבנו את המשרדים רצינו ליצור מקום עבודה נעים, מודרני, נקי ואישי. גם בתקופות שבהן עובדים מעטים הגיעו למשרדים שמרנו על מקום אישי ופרטי לכל אחד מהם. אנחנו מבקשים שהמסכים של העובדים יפנו לקירות והישיבה תהיה בחדרים קבוצתיים, מה שעדיף בעינינו על אופן ספייס רחב מדי וחסר פרטיות.

אחת הפינות המיוחדות במשרדים שלנו היא קיר בובות פופ ייחודיות, תמונות מאירועי חברה (פרטיים או חברתיים) ומספר נקודות נוחות לשיחות טלפון במשרד. חוץ מזה, כל עובד ועובדת בוחרים כיצד לעצב את המקום שלהם. בנוסף, יש לנו חדר פלייסטיישן שאפשר להירגע בו אחרי הסוכר של ה-Happy Hour בימי חמישי. במשרדים שאנחנו בונים עכשיו יהיו המון הפתעות נוספות שאנחנו עדיין לא חושפים.

אנחנו מקפידים על שקיפות ועל אוזן קשבת לעובדים, ופעם בחודש יש לנו שיחת חברה כללית בה הם יכולים להשמיע את קולם וגם לשמוע מה קורה במחלקות האחרות. מנכ"ל החברה, שיושב בארה"ב, מגיע לארץ פעם בשנה ונפגש אחד על אחד עם העובדים. בנוסף, בכל אירוע גדול מקבלים העובדים עדכון על מה שקורה, ובכל Happy Hour מתבצע עדכון גם כן. לבסוף, פעם בשבוע ה-GM של ישראל אוכל עם עובד אחר צהריים אחד על אחד.

יש קשר הדוק בין האג'נדה האת לבין עיצוב המשרדים. ראשי המחלקות יושבים בחדרים אישיים ושקופים, והדלתות תמיד פתוחות כדי לשמוע ולהכיר את העובדים. ארוחות הצהריים והבוקר שמתקיימות במשרד תמיד מקבלות ערך מוסף עם שיחות קטנות בין ההנהלה לעובדים.

IMG_9957
העבודה היא היברידית וגמישה - אנחנו עובדים מסביב לשעון בכל העולם ולכן כל עובדת ועובד קובעים את לוח הפגישות שלהם בהתאם לאנשים שמולם הם עובדים

יש קשר הדוק בין האג'נדה האת לבין עיצוב המשרדים. ראשי המחלקות יושבים בחדרים אישיים ושקופים, והדלתות תמיד פתוחות כדי לשמוע ולהכיר את העובדים. ארוחות הצהריים והבוקר שמתקיימות במשרד תמיד מקבלות ערך מוסף עם שיחות קטנות בין ההנהלה לעובדים.

רוב המנהלים והמנהלות בחברה צמחו מתוכה

המשרדים שלנו הם דוג פרנדלי, ואפילו יש לנו כלב משרדי שעונה לשם בובי. אנחנו מעודדים הבאת כלבים למשרד, כמובן תוך שמירה עליו ועל אווירה נעימה עבור העובדים שפחות אוהבים כלבים. 

פעם בשנה לפחות אנחנו עושים יום כיף לחברה. לפני הקורונה היה מתוכנן טיול חברה ענק לעובדים מחו"ל ומהארץ, ואם דברים ימשיכו לחזור לשגרה אז נקיים אותו. בנוסף, לכל מחלקה יש תקציב משלה ולכל צוות תקציב משלו לפעילויות כיפיות. גם בתקופת הקורונה דאגנו לפחות אחת לחודש לפעילויות כגון חדר בריחה וירטואלי, סדנאות והרצאות להווי החברה.

הפיתוח האישי של העובדים חשוב לנו מאוד, ורוב המנהלים והמנהלות בחברה צמחו מתוכה. יש לנו תקציבים לפיתוח אישי ומקצועי ואנחנו דוחפים את העובדים לנצל אותם כדי שיגדלו ויתפתחו תמיד. אנחנו גם מעודדים מעבר בין מחלקות ובין תפקידים אצל עובדים שמרגישים שיש צורך בכך. 

אז מה צריך כדי לעבוד אצלנו? קודם כל, תהיו אנשים טובים. החוק הכי ברור אצלנו הוא No Asshole Policy. כאשר אנחנו מראיינים עובד או עובדת חדשים אנחנו נוודא ראשית שמדובר באדם שיהיה נעים לעבוד איתו ורק לאחר מכן נבדוק התאמה מקצועית. אנחנו מאמינים שתמיד אפשר ללמוד ולהשתפר ברמה המקצועית, אבל הבסיס הוא אישיות טובה ואנשים שנעים לעבוד איתם. 

אנחנו נמצאים פה:

מגדל משה אביב, דרך אבא הלל, רמת גן, ישראל