חברת TandemG משמשת כמרכז מחקר ופיתוח עצמאי, שמפתח ומעצב פתרונות IoT ומוצרי חומרה ותוכנה Tailor made לענקיות טכנולוגיה.

חברה קטנה
חברה קטנה
50-100
50-100 עובדים
לוד
לוד
חברה קטנה
חברה קטנה

אתגר מקצועי אמיתי ושיתוף ידע

חברת TandemG משמשת כמרכז מחקר ופיתוח עצמאי, שמפתח ומעצב פתרונות IoT ומוצרי חומרה ותוכנה Tailor made לענקיות טכנולוגיה וסטארטאפים מובילים בתחומים מגוונים כמו IoT, Networking, Agribusiness ,Automotive Green Energy, Medical, semiconductors ועוד.

ב-3 השנים האחרונות נבחרה החברה לרשימת ה-FAST 50 של דלויט.

החברה הוקמה בשנת 2010 בהשקעה פרטית, והפכה רווחית אחרי חצי שנה.

כיום עובדים בה 65 עובדים, ממשרדי החברה שנמצאים בלוד, וגם זה לא במקרה; מייסדי החברה בחרו להחזיר את ההייטק דווקא ללוד. "בעקבותינו חזרו הרבה חברות לאזור התעשייה אחרי שזה ננטש בשנות ה-2000, בעקבות הקמת האיירפורט סיטי", מספרים בחברה. "המיקום כאן נוח, עם אינספור אפשרויות הגעה והנסיעה היא נגד כיוון הפקקים".

ב-TandemG הוכיחו שחברת פרויקטים היא המקום הנכון למתכנתים שמחפשים אתגר מקצועי אמיתי, פיתוח עובדים ושיתוף ידע.

"בזכות הניסיון שצברנו ומרכז הידע שקיים אצלנו, הצלחנו להביא לשוק מוצרים במהירות ובאיכות גבוהה יותר ממרבית הסטארטאפים שמקימים מערך פיתוח פנימי ו"מתגלחים" על עצמם", אומרים בחברה.

tand6
בזכות ריבוי הפרויקטים והגיוון שלהם, אני לא מפסיק ללמוד על טכנולוגיות חדשות כך שהמעטפת המקצועית כל הזמן מתרחבת. החברה משקיעה משאבים רבים בפיתוח העובדים מעבר לעיסוק בפרויקטים עצמם, פעילויות והדרכות, שעושות אותנו למפתחים מקצועיים יותר

לעסוק בעשייה משמעותית

הייחוד של החברה טמון בידע מצטבר רב, מקצועיות, ומגוון אנושי שמאפשר שיח חופשי בין העובדים – יהודים, ערבים, חרדים, נשים, מבוגרים, צעירים. כולם יחד יוצרים שילוב ייחודי של אתגר טכנולוגי, עזרה הדדית, שיתוף, משפחתיות ואיזון בית – עבודה. הגיוון בחברה בא לידי ביטוי גם בשעות העבודה הגמישות. "יש שמגיעים בשש בבוקר והולכים מוקדם ויש חיות לילה", מסבירים בחברה.

המכנה המשותף בין העובדים השונים בחברה, הוא הרצון ללמוד ולהתפתח מקצועית וטכנולוגית, ולשאוף לעסוק בעשייה משמעותית. בחברה עושים הרבה פיתוח ומעט תחזוקה, מתנסים בטכנולוגיות ושיטות עבודה שונות, עם הרבה מעברים ושינויים שמבדילים בין פרויקט אחד למשנהו.

העובדים מתאפיינים בעצמאות ומפתחים יכולת מצוינת לקבל החלטות, תוך אינטראקציות עצמאיות עם צוותים אחרים והלקוחות גם יחד.

"מי שחשוב לו להיות עצמאי ומשפיע, לתת ערך מוסף, מי שרוצה לראות דברים יוצאים מהכוח אל הפועל אל דברים שאפשר לגעת בהם, ירגיש פה בבית", מספרים בחברה.

יצרנו מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית. אנחנו משתדלים לשלב בחברה אנשים מכל הקשת של הישראליוּת, לא מתוך אלטרואיזם גרידא, אלא כי זה באמת נותן לנו ערך מוסף אדיר

המשרדים שלנו

התייעלות והתפתחות תמידית

TandemG מתאפיינת באווירה פתוחה, משפחתית ונעדרת פוליטיקה ארגונית. האווירה החברית גולשת באופן טבעי מארוחות הצהריים המשותפות והעבודה יחד לאורך שנים, אל היכרות של המשפחות ומעורבות בחיים שאחרי העבודה.

אותה אווירת פתיחות מעניקה לכל אחד מעובדי החברה את היכולת להשפיע, והופכת כל אחד למשמעותי בחברה. לאורך הזמן אנשים מתפתחים ומתקדמים בתוך החברה ועובדים על מערכות וטכנולוגיות שונות. גם החברה עצמה חרטה על דיגלה התייעלות והתפתחות תמידית.

ta3
כאשר עובד מתפתח כולם מרוויחים מזה ישירות ובאופן מיידי – העובד, הלקוח והחברה כמובן, לכן כל הגורמים מעודדים תמיד את מי שרוצה ויכול להתקדם, להרחיב אופקים ולקחת יותר אחריות

גג, יוגה, ימי כיף ועוד ועוד

משרדי החברה מורכבים מהרבה חללים, המיועדים להכיל את כל האינטראקציה החברתית המעניינת הזו: גג ענק וכיפי (שבו גם מתקיימים שיעורי יוגה), פינת זולה, חדר כושר וכמובן, המטבח, שבו רוב ההתרחשויות המעניינות קורות. כששואלים אותם מה קורה שם, עונים עובדי החברה בחיוך: "מה שקורה בטנדם נשאר בטנדם".

מלבד אירועי היומיום, יש גם ימי כיף משותפים, Happy Hours מחוץ למשרד אחת לחודשיים, נופש משפחות ועוד. ולא רק בני אדם נהנים מכל הכיף הזה, גם חברים על 4 מתקבלים בברכה במשרדים, ופעם היה אפילו דג "אבל הוא מת בטרם עת".

החברה באמת מקשיבה לעובדים, יש מאמץ ברור ללכת לכיוונים שהעובדים מתעניינים בהם, בין אם זה בעבודה עצמה או בתחומים אחרים כמו פעילויות או התנדבות בקהילה

אנחנו נמצאים פה:

המלאכה 12, לוד, ישראל

הטבות

חדר כושר חדר כושר

מבט מקרוב

נו מה יהיה

מה קורה?

בדיקה

משרות פתוחות

אין משרות.. תרקדו!