• businessתחום: Cloud Services
  • peopleמספר עובדים:100-250
  • access_timeשנת הקמה:1998
  • pin_dropמיקום:תל אביב יפו
  • local_offerסוג חברה:מרכז פיתוח של חברה בינלאומית

יעל דייהס

Senior Security Data Science Team Lead

מנהלת צוות שמייצר אלגוריתמים המזהים תקיפות סייבר

ענבל פורת

Engineering Manager

מנחם קפלן

Senior Performance Engineer

יציבות ויכולת להעז להשקיע משאבים רבים בפיתוח דברים חדשניים

יעל, Senior Security Data Science Team Lead ב-Akamai צברה ידע וניסיון רב בתחומה במסגרת שירותה הצבאי ובתפקידים שונים בתחום הסייבר שמילאה לפני הצטרפותה לחברה, לפני למעלה משנתיים.

בתפקידה הראשון בחברה הייתה Senior Security Data Scientist, וכיום בתפקידה הנוכחי היא אחראית על צוות ("של נשים מבריקות ומוכשרות") שמייצר אלגוריתמים שמזהים תקיפות סייבר, על גבי התעבורה שעוברת דרך Akamai בפרט, ובאינטרנט בכלל. "הצוות שלי אחראי על הרעיונות, המחקר, הוכחת ההיתכנות, המימוש והמעקב בפרודקשן על כל האלגוריתמים האלו", היא מספרת, "בנוסף, אנחנו אחראיות על מיצוב האלגוריתמים האלו כ-intellectual property של Akamai באמצעות הגשת פטנטים, הרצאות בכנסים ומאמרים אקדמיים".

לדבריה, התפקיד שלה מחייב יצירתיות ויכולת לתקשר בצורה יעילה וברורה נושאים מורכבים טכנולוגית. "חלק ניכר מהעבודה שלי זה לתמוך בתהליך המחקרי של החוקרות שלי, מה שאומר שאני צריכה להיות מסוגלת להבין את תהליך המחשבה שלהן ולהצליח לנהל שיחה בצורה יעילה גם על נושאים מורכבים, וכל זה במסגרת זמן סבירה ולא מייאשת", היא אומרת, "אחרי שמצליחים לנהל שיח עמוק בצורה יעילה אז נכנסת החשיבות של היצירתיות - מטרתי היא שהמחקר שלהן יצליח ויגיע לפרודקשן ו\או לפרסום, ולכן, כשצריך לנווט את המחקר, אני צריכה לספק להן נתיבים אפשריים ללכת בהם. צריך המון חשיבה מחוץ לקופסה כדי להצליח לעשות משהו שאף אחד לא עשה לפני כן".

Akamai הוא תאגיד ענק אמריקאי קלאסי, עם כל היתרונות הנלווים לכך: יציבות, היכולת להעז להשקיע משאבים רבים בפיתוח דברים חדשניים, והענקת חשיבות ל-intellectual property . "זה דבר שלא נתקלתי בו בעבר", אומרת יעל, "עד שהגעתי ל-Akamai לא עסקתי כלל בפרסום, פטנטים והצגה בכנסים, משהו שאני עושה עכשיו הרבה. אני חושבת שזו חוויה מדהימה ברמת ההתפתחות האישית של העובדים".

חלק ניכר מהעבודה שלי זה לתמוך בתהליך המחקרי של החוקרות שלי, מה שאומר שאני צריכה להיות מסוגלת להבין את תהליך המחשבה שלהן ולהצליח לנהל שיחה בצורה יעילה גם על נושאים מורכבים, וכל זה במסגרת זמן סבירה ולא מייאשת

אני לומדת המון על ניהול ועל ייצור דברים חדשניים מאפס. אני מרגישה בת מזל לעבוד במקום בו אני אוהבת את האנשים ואת העניין שהעבודה מייצרת

העובדים מרגישים שלארגון אכפת מהם

יעל אומרת כי התחושה המרכזית של עובדים בחברה היא שהם עובדים בארגון שאכפת לו מהם. יעל עצמה מתנדבת וחברה בכמה קהילות וארגונים שמעודדים נערות ונשים להשתלב בתחום ההייטק, והחברה לא רק תומכת בה אלא שותפה פעילה לקידום המטרות שלה. לדוגמה, הסניף הישראלי אירח כמה מיטאפים של הקהילות "באות", "סודקות את תקרת הזכוכית" ו”Shecodes”, ואף אירח מיטאפ של NIPS ישראל, המיועד לקהילת חוקרי machine learning ו-data science כי זה היה חשוב לעובדים והגיע מהם.

"התחושה הזו שלחברה באמת אכפת מאיתנו מתבטאת גם בדברים כמו תהליך מסודר של תכנון קריירה ופידבק,שהוא שקוף ומתמשך, נסיעה לכנסים, הכשרות, ימי עיון בחברה, הכשרות מנהלים ועוד. זאת לצד סביבת עבודה נעימה, המון הטבות וימי כיף", היא אומרת, כך לדוגמה החברה נתנה לעובדים תקציב לקנות ציוד המיועד לשיפור העבודה מהבית בתקופת הקורונה, ואף נתנה לכולם באופן גורף שלושה ימי חופש נוספים רק כדי להבטיח שאנשים באמת לוקחים חופש אפילו כשהם עובדים מהבית. 

יעל, שבתור ילדה חלמה להיות טייסת, שינתה עם חשיפתה לעולם ההייטק את החלום שלה - להגיע לעמדת ניהול בכירה בעולם זה ואף להקים חברה משלה. "אני חושבת שעכשיו בתפקיד שלי אני בדיוק בתחילת הדרך להגשים את החלום הזה, כי אני לומדת המון על ניהול ועל ייצור דברים חדשניים מאפס", היא אומרת, "אני מרגישה בת מזל לעבוד במקום בו אני אוהבת את האנשים ואת העניין שהעבודה מייצרת. אני מאוד מקווה שבעוד כמה שנים אמשיך להתקדם ולהתפתח עם המוצר ואשאר מנהלת בחברה".

ועוד כמה שאלות...

מהם כלי העבודה שלך? כקבוצת מחקר אנחנו כותבים בעיקר ב-python ומשתמשים המון ב-pandas .אני אישית משתמשת הרבה ב-keras וscikit learn, אבל זה לבחירת החוקר. ה-stack  שלנו הוא של Hadoop ואנחנו משתמשים בשפה שנקראת HQL (שדומה ל-SQL) בשביל שאילתות.

איזה סגנון מוזיקלי את מעדיפה לשמוע בזמן העבודה? זה ממש תלוי באווירה. בדרך כלל על הבוקר אני אפתח במוזיקה רגועה, גיטרות אקוסטיות, קאברים. לקראת סוף היום או כשיש לי זמן מרוכז לעבוד זה יהיה יותר דברים עם קצב, מפופ ועד בלוז ורוק כבד. Spotify דואג לזרום איתי .

iOS  או אנדרואיד. שנים היה לי רק אנדרואיד אבל ברגע שבעבודה עברתי ל-MAC קניתי גם אייפון. ואין מה להגיד, אני מכורה.

המקום הכי אהוב במשרד. הפוף במשרד שלי עם נוף לכל תל אביב.

איפה את מנהלת את המשימות שלך? ב-Trello . מחברת משותפת לתיעוד brainstorms  ב-Evernote.

איזה חוק - כתוב או לא כתוב - קיים בעבודה ואיזה חוק חסר לדעתך? חוק לא כתוב – חובה לסיים פגישות בחדרי דיונים בזמן כדי לפנות את החדר. חוק שחסר לדעתי – אסור להביא כוסברה למשרד.

עובדים נוספים

טל עמישי

Product Support Engineer

אילן דונביץ'

Senior Technical Program Manager

קרן סיבוני

Senior Software Engineer in Test Lead

חנן תגאייה

Senior Manager Engineering

אריה סיון

Senior Director Engineering And Israel Site Manager