• businessתחום:Cloud Computing. AI Technologies
  • peopleמספר עובדים:50-100
  • access_timeשנת הקמה:2017
  • pin_dropמיקום:תל אביב יפו
  • local_offerסוג חברה:מרכז פיתוח של חברה בינלאומית

אילן שמלה

Engineering Group Leader

מוביל צוותים של מפתחים בעולם ה-Web Devops ואופטימיזציית של שירותי AI בענן

אורלי זויטיא

Senior Algorithm Developer & Tech Lead

עידן פרגון

Lead Product Manager

עוסק כל יום בכמה נושאים ומתמודד

עם אתגרים טכנולוגיים וניהוליים

אילן שמלה הצטרף לעליבאבא ישראל לפני למעלה מ-3 שנים בעקבות הרכישה של חברת הסטארטאפ  Visualead. "למעשה ייסדתי במרכז קבוצת Engineering שכוללת צוותי פיתוח cloud, web and devops", הוא מספר, "היום אני מוביל 3 צוותי פיתוח בעולם של ה-Web Devops ואופטימיזציית של שירותי AI בענן".

אילן והצוות שלו מפתחים מספר פלטפורמות ומוצרים מבוססי בינה מלאכותית וכן תומכים במחקר של בינה מלאכותית. "אם תשאלו את הילדים שלי, הם יגידו שאבא כותב בשפות מוזרות במחשב ומדבר כל הזמן בטלפון", הוא אומר.

התפקיד כולל עבודה עם המפתחים כדי להבין את החזון של המעבדה, לגזור מטרות ביחס לחזון הזה, לתכנן מערכות וארכיטקטורות, למצוא או להמציא את הכלים וטכנולוגיות קצה המתאימים, לפרק למשימות ובסוף לדלוור אותן הלאה בצורה כמה יותר יעילה. "אני עוסק כל יום בכמה נושאים ומתמודד עם אתגרים שונים. כתוצאה - בכל יום אני לומד דברים חדשים, גם בעולם הטכנולוגי וגם בעולם הניהולי", הוא אומר. 

כשהוא נשאל מה התכונה המרכזית הנדרשת בתפקיד שלו הוא עונה - Growth Mindset. "בעליבאבא יש לנו כמה סיסמאות שחוזרות על עצמן לגבי תהליכי עבודה של החברה. אחת מהן היא: Change is the only constant. בתוך מנהל קבוצה, בחברה כה דינמית, מצופה ממני לרדוף אחרי פידבקים, לא לפחד מכישלונות ולהיות תמיד מוכן לשינוי לטובת על לקוחות הקצה שלנו".

אני עוסק כל יום בכמה נושאים ומתמודד עם אתגרים שונים. כתוצאה - בכל יום אני לומד דברים חדשים, גם בעולם הטכנולוגי וגם בעולם הניהולי

עליבאבא היא חברה שאחד הערכים שלה הוא Live Seriously, Work Happily. כל עוד אני מגיע עם חיוך לעבודה ויוצא עם חיוך, כנראה שאני במקום הנכון עבורי

לעבוד בעולם של AI ולגעת בטכנולוגיות קצה

החוויה של עבודה בחברת ענק סינית היא יוצאת דופן, לדבריו. טרם הקורונה הזדמן לאילן לטוס אחת לרבעון לסין, והשהייה בקמפוסים הגדולים של החברה ב-Hangzhou סיפקה לו חוויות יוצאות דופן: "זה מתחיל באפליקציה Alipay שהופכת את הארנק והכסף המזומן לכלים של ימי הביניים, ממשיך במלון העתידני של עליבאבא - FlyZoo - שבו הדלת לחדר נפתחת לפי זיהוי פנים, ובו מזמינים שתיה מזרוע רובוטית גדולה שיודעת להכין יותר מ-20 סוגים שונים של קוקטיילים".

אילן מציין כי לעבודה בחברה יתרונות רבים. לצד העבודה שמדובר בחברת ענק סינית, האווירה בה היא של חברת סטארטאפ, ולעובדים מתאפשר לעבוד בעולם של AI ולגעת בטכנולוגיות קצה. "בנוסף, זו חברה שאחד הערכים שלה הוא Live Seriously, Work Happily. כל עוד אני מגיע עם חיוך לעבודה ויוצא עם חיוך, כנראה שאני במקום הנכון עבורי".

המעבר לעבודה מהבית בתקופת הקורונה לא היה פשוט לאילן. "יש לי ילדים קטנים וכשהיינו בסגר מלא, היה מאוד קשה להתרכז ולהתקדם בלי להשלים משימות או שיחות בלילה או לברוח לעבוד מהאוטו באמצע היום. מצד שני אני פתאום כבר לא 'אבא של סופ"ש'. השנה הרווחנו המון שעות איכותיות עם המשפחה". עוד הוא מציין כי החברה ניסתה להקל על העובדים כמה שיותר בתקופה הזו עם המון תמיכה נפשית ותקציבית על מנת להפוך את העבודה מהבית לנוחה יותר.

כשהוא נשאל על העתיד שלו בחברה, עונה אילן: "החזון שלו הוא להוביל צוותים לפיתוח אפליקציות ופלטפורמות המשפיעים על מאות מיליוני משתמשים בעולמות ה-AI".

עוד כמה שאלות...

מהם כלי העבודה שלך? iTerm, Google Chrome, DingTalk.

לאילו פודקסטים אתה מאזין? לאחרונה התחלתי להקשיב ל-Startup for Startup. אני מקשיב גם ל"מדברים נדל"ן".

איזה פלייליסט אתם שומעים בזמן העבודה? הילדים השתלטו על הספוטיפיי שלי אז יוצא שאני מבלה את הזמן הפיתוח שלי עם רוי בוי ויובל המבולבל.

מה הדבר הראשון שאתם עושים בהגעה למשרד? קונה קרואסונים ברולדין.

לאיזה אתר אתה נכנס על הבוקר? Twitter

ספר על בלוגים מקצועיים שהם חובה לכל קולגה. dev.to

iOS או אנדרואיד? אנדרואיד.

איזה גאדג'ט אתה הכי רוצה לקנות עכשיו? יש לי תחביב מאוד יקר - Video Editing. הייתי רוצה לקנות עכשיו DJI Pocket 2, Blue Yeti USB Mic.

מה המקום הכי אהוב עליך במשרד? הפוף שלי.

באילו אוזניות אתה משתמש? Sony WH-1000XM4.

איפה אתה מנהל את המשימות? DingTalk Docs.

איזה חוק - כתוב או לא כתוב - קיים בעבודה, ואיזה חוק חסר לדעתך?

חוק קיים: שיחות מקיימים בחדרי ישיבות ולא ב-open space.

חוק חסר: להגיע פעם בשבוע למשרד בלבוש אירופאי (חליפה).

עובדים נוספים

דורון צוקרמן

Senior Devops engineer

גדי צימרמן

Algorithm Team Leader

ליהי צלניק

Head of Alibaba Israel R&D Center

חוסאם לאון

Senior Algorithm Engineer

יונתן אפללו

Senior Algorithm Engineer

ג׳ואקים (ג׳ו) חג׳ג׳

AI Engineer, MLOps Lead

אלמוג לביא

Mobile Tech Lead

משרות פתוחות ב-Alibaba