• businessתחום:Cloud Computing. AI Technologies
  • peopleמספר עובדים:50-100
  • access_timeשנת הקמה:2017
  • pin_dropמיקום:תל אביב יפו
  • local_offerסוג חברה:מרכז פיתוח של חברה בינלאומית

דורון צוקרמן

Senior Devops engineer

אחראי על ניהול ה-cloud וכל תשתיות הענן וכן על ניהול תהליך ה-CI\CD של כלל המוצרים בארץ

עידן פרגון

Lead Product Manager

אלמוג לביא

Mobile Tech Lead

תאגיד עם מנטליות של סטארטאפ

דורון צוקרמן, Senior Devops engineer בעליבאבא ישראל, הצטרף לחברה לפני 10 חודשים. התפקיד שלו כולל את ניהול ה-cloud וכל תשתיות הענן וניהול תהליך ה-CI\CD של כלל המוצרים בארץ. "כחברה שנותנת שירותי ענן וכיחידה עסקית שמתמחה ב-ML, אנו בעיקר עוסקים במתן תשתיות נוחות לאימון ו-inference", הוא אומר, "כמו כן, הקמנו מספר מערכות ייעודיות שמאפשרות ביצוע אימונים בקצב מהיר ובצורה אוטומטית כמעט לחלוטין. מעבר לכך אנו משמשים כצוות ביניים שנותן פתרונות תשתית לצוות הלוקאלי לפני מיטיגציה לצוות תשתיות הגלובלי".

הדבר האהוב עליו בעבודה שלו הוא הלמידה האינסופית, והעובדה שמדובר בחברת ענק עם מנטליות של סטארטאפ. "חלק מהפילוסופיה של עליבאבא הוא להיות מוכנים תמיד לשינוי. עבדתי בעבר גם בסטארט-אפים וגם בתאגידים, אבל זו הפעם הראשונה שראיתי תאגיד שעובד במנטליות של סטארטאפ – כל יום יש אפשרות שכל מה שעבדת עליו עד עכשיו יקבל תפנית. יש אנשים שזה יכול להיות סיוט עבורם, אבל עבורי זו הרגשה נהדרת".

דורון אומר כי להצליח בתפקיד שלו צריכים להיות בעלי תודעת שירות מפותחת, ראייה מרחבית כי תפקיד ה- Devops הוא רוחבי ונוגע לכל המוצרים השונים של החברה, ובעל תשוקה לתפקיד. "כמות הידע ש-Devops נדרש לדעת היא עצומה, ולפי הניסיון שלי רק אנשים עם תשוקה אמיתית לתחום ישקיעו את הזמן הנדרש".

העבודה בעליבאבא חשפה אותו לתרבות הסינית המרתקת בעיניו. בנוסף, הוא אומר, מנטליות האפליקציות של הסינים שונה מאוד והשימוש במובייל שם הוא הנרחב ביותר שראה. "מדהים אותי כל פעם מחדש לראות חברה של 120 אלף עובדים שכמעט לא משתמשת במיילים לצורך העברת מידע. במקום, יש שתי אפליקציות שפשוט נותנות את כל היכולות שעובד צריך. המוצר שהכי הדהים אותי באספקט זה הוא DINGTALK - שילוב של וואטסאפ, סלאק, טימז, זום, אופיס, יומן, וג'ירה, וכל זה בממשק סופר נוח ואינטואיטיבי".

יש לנו המון פינוקים: חבילות שמגיעות ישירות מהמשרדים הראשיים בסין של חולצות, קמעות ומשחקים, תקציב של אלפי שקלים למשרד ביתי לכל עובד, שווי ארוחות גבוה שהולך ישר למשכורת, תקציב למידה שנתי לאיזו מטרה שהעובד בוחר ועוד

מדהים אותי כל פעם מחדש לראות חברה של 120 אלף עובדים שכמעט לא משתמשת במיילים לצורך העברת מידע. במקום, יש שתי אפליקציות שפשוט נותנות את כל היכולות שעובד צריך

גם לפני הקורונה יכולנו לעבוד מהבית

דורון אוהב בעליבאבא בעיקר את האנשים, את האווירה של סטארטאפ עם יכולות של תאגיד, התנאים המעולים, האתגר והעבודה עם הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, גישה ישירה לצוות הפיתוח של שירותי ענן המתקדמים ביותר ויכולת ההשפעה.

"היחס כאן חם מאוד, הן במשאבי אנוש והן בתחום הניהולי. דואגים שיהיה לנו כל דבר שרק נרצה וכל בקשה, גם המוזרה ביותר, תקבל יחס רציני ומענה. בנוסף, אם אני רוצה לקדם משהו, יעזרו לי לתכנן את שאיפותיי בצורה הטובה ביותר", הוא מוסיף.

דורון מזכיר גם את הפינוקים השונים, בין אם זה חבילות שמגיעות ישירות מהמשרדים הראשיים בסין של חולצות, קמעות ומשחקים, דרך תקציב של אלפי שקלים למשרד ביתי לכל עובד, שווי ארוחות גבוה שהולך ישר למשכורת, תקציב למידה שנתי לאיזו מטרה שהעובד בוחר ועוד.

המעבר לעבודה מהבית היה עבור דורון חוויה טובה. "המשרדים של עליבאבא בתל אביב ואני גר בכפר סבא", הוא מספר, "לפני הקורונה הייתי מבזבז כמעט שעתיים ביום על הכביש והיום אני מבלה את הזמן הזה עם הבנות שלי. אין לי שום כוונה לחזור אחורה מהבחינה הזאת, אבל זה אף פעם לא היה באמת בעיה בעליבאבא. עוד לפני הקורונה, אמרו לנו שאין בעיה לעבוד מהבית". 

 כשהוא מסתכל קדימה דורון היה מאושר לראות את עליבאבא מובילה בכל מה שקשור לענן. "הייתי שמח אם היינו נכנסים יותר לשוק המערבי ויותר חברות היו משכילות לנסות את שירותי הענן שלנו. לגבי, מאוד טוב לי במקום שלי עכשיו והייתי שמח להתמיד עם הצמיחה האישית שלי כמו שעשיתי עד כה בחברה". 

עוד כמה שאלות...

מהם כלי העבודה שלך? Intelij, Jenkins, Docker, Helm, kubectl, terraform, Alibaba cloud services, argoCD, gitlab, Lens, iTerm, zsh.

לאילו פודקסטים אתה מאזין? לרוב אני שומע פודקסטים לא מקצועיים: חיות כיס; how I built this של NPR; גיקונומי; עושים היסטוריה; שיר אחד; מאחורי כל צחוק – ראיונות עם סטנדאפיסטים מהשורה הראשונה, מצחיק ומלא תובנות; ערך מוסף – במיוחד בפרק על הדמוגרפיה, שינה לי את התפיסה לגבי המצב של המדינה שלנו.

אילו אפליקציות או תוספים משמשים אותך במהלך העבודה, ואילו במנוחה מהעבודה? 

בזמן עבודה:

○ Wordtune של AI21 labs פשוט אפליקציה שמשדרגת את הכתיבה בכמה רמות.

○ שרות תרגום של עליבאבא עבור סינית.

○ Copyclip clipboard manager.

○ synergy

בזמן מנוחה:

התחלתי בזמן האחרון להתעסק עם הדפסת תלת ממד אז:

○ Cura

○ Octopie

○ Tinkercad

○ Simplify3d

אתה איש של בוקר או לילה? לגמרי לילה! לא יכול ללכת לישון לפני 1 ולא יכול לקום לפני 7.

ספר על מתיחה או תעלול משרדי שעשיתם או שאתם זוכרים. ההפתעה האחרונה שעשינו במשרד הייתה לא מזמן. מנהלת המשרד שלנו, דניאל, ארגנה משחק גמד וענק לסוף השנה והיא תפקדה בתור העוזרת שלנו, שעוזרת לשלוח את המתנות ולבחור אותן. תוך כדי המשחק הבנו שבגלל התפקיד שלקחה על עצמה אין לה גמד משלה, והחלטנו כל המשרד שנהיה כולנו הגמדים שלה. התארגנו ועשינו מגבית מכולם והפתענו אותה עם מתנה מפנקת. היה מדהים לראות את התגובה שלה כשקיבלה את החבילה.

מה הדבר הראשון שאתה עושה במשרד? קפה קפה קפה, בתקופת הקורונה גם מאפה - כי אם כבר באים למשרד אז לפחות להתפנק.

לאיזה אתר אתה נכנס על הבוקר? כנראה Alibaba cloud או ding.

אילו בלוגים מקצועיים הם חובה לכל קולגה? מדיום, טקקראנץ, אנגאדג'ט ו-hackernews.

iOS או אנדרואיד. רק אנדרואיד. אפל הם שורש כל הרוע! חוץ מהעובדה שהם עושים מחשבים מעולים שמחזיקים נצח.

איזה גאדג'ט אתם הכי רוצים לקנות עכשיו?

בתוך פחות מחודשיים התחדשתי במכונית על שלט (אקס מקס של טראקסס) משקפי תלת ממד של אוקולוס קווסט 2 ומדפסת תלת ממד. הגאדג'ט שאני הכי רוצה לעשות עכשיו זה ליצור אפליקציה שתאפשר לי להשתמש במשקפי תלת ממד בשביל להסיע את האוטו על שלט!

איזה המקום הכי אהוב עליך במשרד? יש לנו חדר ישיבות פינתי שמשקיף על כל מערב תל אביב, וזו פשוט חוויה לשבת שם ולעבוד.

עובדים נוספים

ג׳ואקים (ג׳ו) חג׳ג׳

AI Engineer, MLOps Lead

חוסאם לאון

Senior Algorithm Engineer

גדי צימרמן

Algorithm Team Leader

אורלי זויטיא

Senior Algorithm Developer & Tech Lead

אילן שמלה

Engineering Group Leader

יונתן אפללו

Senior Algorithm Engineer

ליהי צלניק

Head of Alibaba Israel R&D Center

משרות פתוחות ב-Alibaba