• businessתחום:Cloud Computing. AI Technologies
  • peopleמספר עובדים:50-100
  • access_timeשנת הקמה:2017
  • pin_dropמיקום:תל אביב יפו
  • local_offerסוג חברה:מרכז פיתוח של חברה בינלאומית

חוסאם לאון

Senior Algorithm Engineer

אחראי על פיתוח רשתות נוירונים יעילות עם דיוק גבוה (SOTA) למובייל ולשרתים (EfficientAI)

אלמוג לביא

Mobile Tech Lead

עידן פרגון

Lead Product Manager

בעליבאבא ישראל צמחתי

בתחום ה-Deep Learning

חוסאם לאון, מהנדס אלגוריתמים בכיר בעליבאבא ישראל, החל את דרכו בענף ההייטק בגיל 20 בלבד. "כשהייתי קטן אהבתי סרטי מדע בדיוני וחלל, וחלמתי לעבוד במחשבים ובטכנולוגיה חדשנית שאהיה מבוגר", הוא מספר. 

את התואר הראשון שלו במדעי המחשב עשה במסגרת תכנית ״אתגר״ מטעם אוניברסיטת חיפה המיועדת לתלמידי תיכון מצטיינים. מיד לאחר סיום התואר, ב-2011, כשמהפכת הסמארטפונים והאפליקציות התחילה לקבל תאוצה, הוא החליט ללמוד עצמאית פיתוח אפליקציות ועבד כמפתח אנדרואיד בכמה חברות. "ב-2017 התחלתי להתעניין בתחומים של Deep Learning ו-Computer Vision ועברתי לסטארטאפ שעסק בעיבוד תמונה", הוא אומר, "בתחילת 2018 הצטרפתי לעליבאבא, זמן קצר לאחר פתיחת מרכז הפיתוח של החברה בישראל, ומאז צמחתי בתחום ה-Deep Learning".

בעליבאבא ישראל החל כמפתח אנדרואיד, בהמשך התקדם לתפקיד מהנדס אלגוריתמים ואחר כך למהנדס אלגוריתמים בכיר. "אני אחראי על פיתוח רשתות נוירונים יעילות עם דיוק גבוה (SOTA) למובייל ולשרתים (EfficientAI) - רשתות משמשות אותנו במגוון של AI Tasks, כגון: Image classification, Fine-Grain classification, Person ReID, Pose Estimation, וכמו כן פרסמתי מאמרים בתחום והשתתפתי בכנסים בינלאומיים".

"החלק האהוב עלי בתפקיד הוא לבנות תשתיות אימון רשתות נוירונים עם כל היכולות וארגזי כלים של שיטות האימון המודרניות", הוא מוסיף, "כך כשמתחילים לפתור סוגיה חדשה בעיבוד תמונה ניתן להגיע לתוצאות טובות בזמן קצר ובמעט מאמץ. אני גם אוהב לעזור לקולגות שלי להשתמש בתשתית הזו למחקר שלהם כדי לעודד שיתופי קוד בין אנשי צוות ולהשתתף בתחרויות".

ההנהלה נותנת לנו חופש בכיווני המחקר ומאפשרת לנו לעבוד על פרויקטים צדדיים שאנחנו רואים בהם תרומה והעשרה לידע המקצועי שלנו, ובכך תורמים בחזרה לעליבאבא

עליבאבא משרתת מעל מיליארד לקוחות בסין ובעולם כולו. היא מובילה במיוחד בתחומים של בינה מלאכותית ו-Deep Learning, מעסיקה חוקרים ומהנדסים מהדרגה הראשונה ומעודדת פרסום מאמרים

תחרות Kaggle כפרויקט צד

חוסאם מדגיש שהוא אוהב להשתתף בתחרויות Kaggle כדי לשפר את יכולות ה-Deep Learning שלו ושל המעבדה. "ההנהלה נותנת לנו חופש בכיווני המחקר ומאפשרת לנו לעבוד על פרויקטים צדדיים שאנחנו רואים בהם תרומה והעשרה לידע המקצועי שלנו, ובכך תורמים בחזרה לעליבאבא", הוא אומר.

"אני בנאדם תחרותי, ולכן כפרויקט צד אתגר אותי להשתתף בתחרות קאגל ל-Fine-grain classification", מוסיף חוסאם, "קיבלתי תמיכה מלאה מהמנהלים שלי ומהמעבדה להשתתף בתחרות ובה הגענו למקום השני וזכיתי להציג את האלגוריתם שלנו ולייצג את עליבאבא בכנס CVPR 2020".

לדבריו, היתרונות של עבודה בחברה הם רבים. "עליבאבא משרתת מעל מיליארד לקוחות בסין ובעולם כולו", הוא מדגיש, "זו חברה שמובילה תחומים רבים, ובמיוחד בתחומים של בינה מלאכותית ו- Deep Learning, מעסיקה חוקרים ומהנדסים מהדרגה הראשונה ומעודדת פרסום מאמרים אקדמיים". 

חוסאם מדגיש כי המעבדה בישראל מאפשרת מסלול התפתחות אישית ומקצועית גמיש לכל עובד, וכי היחס בחברה הוא מאוד משפחתי וחם. "כולם כאן מכירים את כולם, ובזכות המבנה הארגוני הדינמי, צוותים יכולים להשתנות לאורך זמן, ויש סינרגיה בתוך הצוותים ובין צוותים שונים".

עוד כמה שאלות...

מהם כלי העבודה שלך? Pytorch, Pycharm, Docker, Python, C++, Java/Kotlin

על אלו ספרים מקצועיים אתה ממליץ לקולגות?

  • Deep Learning for Coders with Fastai and PyTorch
  • Deep Learning by Aaron Courville, Ian Goodfellow, and Yoshua Bengio
  • Clean Architecture by Robert Martin
  • Design Patterns: Elements of Reusable Object-Oriented Software (by the Gang of four)

לאילו פודקסטים אתה מאזין? Lex fridman - Artificial intelligence podcast, Joe Rogan,

Exploration – Dr. Michio Kaku, Star Talk, Tesla Daily, Electrek

מה הדבר הראשון שאתה עושה בהגעה למשרד? קפה, שיחות קצרות עם קולגות

אילו סרטים או סדרות רלוונטיים למקצוע שלך?

סרטים: 2001 A Space Odyssey, Her, The Matrix, Ex-Machina

סדרות: Black Mirror, Westworld, Star Trek Series, Mr. Robot, Silicon Valley

על אילו בלוגים מקצועיים אתה ממליץ לקולגות?

https://alibabatech.medium.com, The Google AI Blog, Machine Learning Mastery

איזה גאדג'ט אתה הכי רוצה לקנות עכשיו? Canon R5 Mirrorless Camera

מה המקום הכי אהוב עליך במשרד? חדר הפלייסטישן

איזה חוק - כתוב או לא כתוב - קיים בעבודה, ואיזה חוק חסר לדעתך? כולם צריכים לדעת איך לנקות ולתחזק את מכונת הקפה (מילוי קפה, שטיפה...)

עובדים נוספים

ליהי צלניק

Head of Alibaba Israel R&D Center

אורלי זויטיא

Senior Algorithm Developer & Tech Lead

ג׳ואקים (ג׳ו) חג׳ג׳

AI Engineer, MLOps Lead

יונתן אפללו

Senior Algorithm Engineer

אילן שמלה

Engineering Group Leader

גדי צימרמן

Algorithm Team Leader

דורון צוקרמן

Senior Devops engineer

משרות פתוחות ב-Alibaba