• businessתחום:Cloud Computing. AI Technologies
  • peopleמספר עובדים:50-100
  • access_timeשנת הקמה:2017
  • pin_dropמיקום:תל אביב יפו
  • local_offerסוג חברה:מרכז פיתוח של חברה בינלאומית

ליהי צלניק

Head of Alibaba Israel R&D Center

אחראית על הקמה והובלה של מרכז הפיתוח בישראל, בניית התרבות הארגונית, התוויית האסטרטגיה, בניית הזדמנויות עסקיות והשגת המשאבים הדרושים למימושן, ייצוג ומיצוב הקבוצה המקומית אל מול ההנהלה ושאר הארגון העולמי, בניית הצוות והובלתו לצמיחה והצלחה עסקית ומקצועית

עידן פרגון

Lead Product Manager

גדי צימרמן

Algorithm Team Leader

נחישות, סבלנות וסובלנות

ליהי צלניק, מנהלת מרכז הפיתוח של עליבאבא בישראל, היא פרופסורית חברה מהפקולטה להנדסת חשמל בטכניון, מומחית בתחום הראייה הממוחשבת. "כשהייתי קטנה חלמתי להיות מהנדסת טילים", היא מספרת, "כשגדלתי הבנתי שאני מאוד אוהבת הנדסה ופחות אוהבת טילים. אז הגשמתי רק את החלק ההנדסי של החלום".

לתפקידה הנוכחי היא מונתה לפני כשנתיים. "התפקיד שלי מאוד דומה לתפקיד מנכ"לית של חברת סטארטאפ, רק שאנחנו סטארטאפ בתוך ארגון גדול", היא אומרת, "זה תפקיד שכולל הקמה והובלה של מרכז הפיתוח בישראל, בניית התרבות הארגונית, התוויית האסטרטגיה, בניית הזדמנויות עסקיות והשגת המשאבים הדרושים למימושן, ייצוג ומיצוב הקבוצה המקומית אל מול ההנהלה ושאר הארגון העולמי, בניית הצוות והובלתו לצמיחה והצלחה עסקית ומקצועית".

לדבריה התפקיד שלה מחייב נחישות, סבלנות וסובלנות. "נחישות מכיוון שהקמת מרכז פיתוח בינלאומי ראשון בחברה גדולה זהו אתגר רצוף במכשולים, קשיים ותסכולים. מי שמוביל את המרכז חייב להאמין בדרך בה הוא צועד ובמקום שאליה הדרך מובילה. סבלנות, מכיוון שהדרך ארוכה ולוקחת זמן. סובלנות על מנת ללמוד ולגשר על פערי תרבות".

התפקיד שלי מאוד דומה לתפקיד מנכ"לית של חברת סטארטאפ, רק שאנחנו סטארטאפ בתוך ארגון גדול

בעליבאבא מאמינים ביחס מתחשב שרואה כל אחד ואחת כפי שהם ונותן מקום לכולם להיות עצמם. הגישה הזו באה לידי ביטוי גם בפעילויות חברתיות, התנדבות והעשרה שמכוונות לתת מענה למגוון האנשים בצוות

אנשים מצוינים, צמיחה אישית וטכנולוגיות בחזית

החלק האהוב על ליהי בתפקידה הוא לראות את האנשים מסביבי משגשגים, מתפתחים ומגיעים לתוצאות משמעותיות. "זו חברה עם אנשים מצוינים, אווירת למידה והתפתחות, תחושת צמיחה אישית, יכולת השפעה, שקיפות ארגונית, טכנולוגיות בחזית, חוויה שונה וייחודית", היא אומרת, "בנוסף, יש כאן יחס אישי שמתבטא בניסיון לאפשר לכל אחד ואחת לשגשג ולהצליח במסלול הקריירה וההתפתחות האישי שלו".

כמו כן, היא מדגישה, כי בעליבאבא מאמינים ביחס מתחשב שרואה כל אחד ואחת כפי שהם ונותן מקום לכולם להיות עצמם. הגישה הזו באה לידי ביטוי גם בפעילויות חברתיות, התנדבות והעשרה שמכוונות לתת מענה למגוון האנשים בצוות. 

כשהיא מדברת על עצמה היא אומרת כי הצמיחה האישית והלמידה שהיא נדרשת ונחשפת אליהן בתפקיד הן ללא אח ורע. "זה מייצר תחושה מתמדת של אתגר, למידה, עניין וסיפוק".

על המעבר לעבודה מהבית היא אומרת כי בתחילה הוא היה מאתגר, אבל אחר כך החברה כולה התרגלה אליו ולמדה להתמודד עם השינויים. "במבט כללי היכולת שלנו להמשיך להתקדם במלוא המרץ נתנה לי תחושת עוצמה וביטחון בצוות המצוין שבנינו". 

כשהיא מסתכלת קדימה, החזון של ליהי עבור עליבאבא ישראל הוא שהחברה תהיה מרכז מחקר ופיתוח המוביל פיתוח של מוצרים מצליחים, מבוססי טכנולוגיות עדכניות, שיהווה גשר בין סין לישראל ויעצים באופן הדדי את שני הצדדים, תוך היותו מקום תעסוקה אטרקטיבי בו אנשים צומחים ומשפיעים.

עוד כמה שאלות...

לאילו פודקסטים את מאזינה? המון ומגוונים ככל שניתן, בשביל לספוג צורות חשיבה שונות ולהעשיר בנושאים שלאו דווקא הייתי חושבת עליהם.

איזה פלייליסט את שומעת בזמן העבודה? בספוטיפי אני מאזינה כל שבוע למוזיקה שונה: קלאסי, ישראלי, ג'ז, אינדי פופ, הכל הולך, אבל מוסיקה קלאסית מופיעה בתדירות הגבוהה ביותר. 

האם יש לך חיית מחמד שאת נוהגת להביא למשרד יש לי שתי כלבות, אלה וג'ולי. הן לא באות איתי לעבודה כי הן ממש מעדיפות להיות בבית שלהן.

מה הדבר הראשון שאתם עושים בהגעה למשרד? מדווחת עדכון קורונה ☺.

מה את אוהבת לעשות מחוץ לשעות העבודה? לשחות, לרוץ, לטייל.

עובדים נוספים

יונתן אפללו

Senior Algorithm Engineer

אלמוג לביא

Mobile Tech Lead

אורלי זויטיא

Senior Algorithm Developer & Tech Lead

חוסאם לאון

Senior Algorithm Engineer

ג׳ואקים (ג׳ו) חג׳ג׳

AI Engineer, MLOps Lead

אילן שמלה

Engineering Group Leader

דורון צוקרמן

Senior Devops engineer

משרות פתוחות ב-Alibaba