• businessתחום:Cloud Computing. AI Technologies
  • peopleמספר עובדים:50-100
  • access_timeשנת הקמה:2017
  • pin_dropמיקום:תל אביב יפו
  • local_offerסוג חברה:מרכז פיתוח של חברה בינלאומית

עידן פרגון

Lead Product Manager

אחראית על הנעת תהליכים משלב הרעיון עד לביצוע, כולל מחקר שוק, קבלת פידבק ממשתמשים, תעדוף מול הפיתוח, אנליזה ועוד

ליהי צלניק

Head of Alibaba Israel R&D Center

אלמוג לביא

Mobile Tech Lead

להשיט את הספינה ליעדה

עידן פרגון, מובילת צוות המוצר בעליבאבא ישראל, היא בעלת תואר ראשון בתקשורת, תואר שני במנהל עסקים ו-10 שנות ניסיון בתחום השיווק וניהול מוצר. "קשה לומר שיש מסלול טבעי להגעה לתפקיד של מנהל מוצר", היא אומרת, "כשהבנתי שזה מה שאני רוצה, סללתי את הדרך בעבודה קשה והשלמתי את הידע שהיה לי חסר בעיקר באמצעות מוטיבציה, למידה מאחרים והתנסות".

את תפקידה בחברה היא רואה כמי שאחראית להשיט את הספינה ליעדה. "תפקיד מנהל המוצר הוא להיות המומחה בשוק, במשתמשים, בדאטה ובצרכים העסקיים", היא אומרת, "עם המומחיות הזאת מניעים את הצוותים וההנהלה להשגת החזון והמטרות, שכן כעת הם מבינים לחלוטין על מה אנחנו עובדים ומדוע".

כפועל יוצא, התפקיד של עידן כולל שותפות בבניית החזון, הגדרת היעדים העסקיים ויצירת road map לפיתוח. כמו כן היא אחראית על הנעת תהליכים משלב הרעיון עד לביצוע, כולל מחקר שוק, קבלת פידבק ממשתמשים, תעדוף מול הפיתוח, אנליזה ועוד. "בעיקר מרגשת אותי היצירה בתפקיד", היא אומרת, "הידיעה שיש לי היכולת להשפיע ולהניע צוותים שלמים, לפתור בעיות עבור אנשים ולהקל על החיים שלהם אפילו במעט. זה מביא המון סיפוק".

לדבריה התכונות הנדרשות ממי שממלא תפקיד של מנהל מוצר הן רבות ומגוונות: הבנת השוק, יצירתיות, הקשבה, אמפטיה, פוקוס, יכולות תקשורת גבוהות ועוד. "לתפקיד נדרש מגוון רחב של יכולות, למשל יכולות עסקיות ואסטרטגיות כמו ייצור הזדמנויות, לדעת להסתכל על מספרים ועל התחרות, יכולות בין אישיות כמו מנהיגות, הנעה, הכלה, יכולות ביצוע ויכולת התמודדות עם שינויים".

איך מנהלים מוצר בצד השני של העולם?

צפו בהרצאה של עידן על ניהול מוצר בתרבות אחרת, בדגש על המשתמש הסיני ועבודה מול סין

Video Preview

בעיקר מרגשת אותי היצירה בתפקיד, הידיעה שיש לי היכולת להשפיע ולהניע צוותים שלמים, לפתור בעיות ולהקל על החיים של אנשים אפילו במעט. זה מביא המון סיפוק

כל מי שיצטרף אלינו עכשיו, כשאנחנו בצמיחה משמעותית, יזכה להיות חלק אסטרטגי וחשוב בחזון שלנו וחלק משמעותי בבניית הקשר של ישראל עם סין".

ללמוד על סין ובינה מלאכותית

לדברי עידן, להיות חלק מאחת החברות הכי גדולות ומשפיעות היום בסין ובעולם זו זכות. "מי שיצטרף אלינו ילמד המון, בין אם זה על סין, שזו כלכלה מרתקת, ובין אם זה ההתמחות ב-AI", אומרת עידן, "יש לנו צוות אלגוריתמיקה סופר מוכשר שאפשר ללמוד ממנו הרבה. אני חושבת שכל אחד שרוצה להתמקצע בתחום ה-AI צריך להגיע לחברה שבה יש צוות אלגוריתמי חזק שאפשר לעבוד איתו צמוד עוד משלב הרעיון".

המעבר לעבודה מהבית היה מאתגר בתחילה לדבריה, אבל ברגע שהסתגלה לשגרה החדשה למדה ליהנות מהגמישות. "הייתי רוצה להמשיך במתכונת הזו באופן חלקי, נאמר פעמיים שלוש בשבוע, שכן אין תחליף למפגשים פנים אל פנים".

עידן מאמינה כי כמרכז צעיר של החברה העולמית, יש לעליבאבא ישראל את העצמאות ליצור לעצמו חזון. "אני הצטרפתי די בהתחלה ונמצאת בתפקיד חשוב להשגת היעדים שלנו כמובילי מוצר שמתמחים באינטליגנציה מלאכותית, ובאופן יותר ספציפי בראייה ממוחשבת. כל מי שיצטרף אלינו עכשיו, כשאנחנו בצמיחה משמעותית, יזכה להיות חלק אסטרטגי וחשוב בחזון שלנו וחלק משמעותי בבניית הקשר של ישראל עם סין".

עוד כמה שאלות...

מהם כלי העבודה שלך? אני משתמשת בעיקר בכלי תקשורת וניהול משימות סיניים. עד לאחרונה עבדתי עם Axure ליצירת מוקאפים ועכשיו במעבר לתוכנת Figma.

על אלו ספרים מקצועיים את ממליצה לקולגות?  Inspired- Marty Cagan ספר חובה לכל מנהל מוצר ומנהלים שמנהלים צוותי מוצר.

לאילו פודקסטים את מאזינה? 

ניהול מוצר – גרסת הבמאי

מוצרלה

עוד פודקאסט לסטארטאפים

 מדברים אסיה

The Product Podcast

This is product management

אילו אפליקציות או תוספים משמשים אותך במהלך העבודה ואילו משמשות במנוחה? במהלך העבודה אני משתמשת בעיקר בכלי התקשורת הסיני DingTalk, הכלי הזה הוא סופר אפליקציה שאפשר לעשות איתה הכל: תקשורת עם אנשים וקבוצות, כתיבת מסמכים, מיילים, יומן, ניהול משימות ועוד. 

במנוחה אני בעיקר באינסטגרם, ספוטיפיי, נטפליקס, ויש את Downdog ליוגה. אני משתדלת לא להתקין על הטלפון משחקים כדי לא להישאב אליו יותר מדי.

מה את אוהבת לעשות מחוץ לשעות העבודה? יוגה, הליכות, בירה עם חברים, לישון, ליצור מוזיקה - אני מנגנת ושרה ועד לא מזמן גם הייתה לי להקה בה כתבתי את החומרים והייתי הסולנית.

עובדים נוספים

דורון צוקרמן

Senior Devops engineer

גדי צימרמן

Algorithm Team Leader

יונתן אפללו

Senior Algorithm Engineer

ג׳ואקים (ג׳ו) חג׳ג׳

AI Engineer, MLOps Lead

אילן שמלה

Engineering Group Leader

חוסאם לאון

Senior Algorithm Engineer

אורלי זויטיא

Senior Algorithm Developer & Tech Lead

משרות פתוחות ב-Alibaba