• businessתחום:Consumer Electronics
  • peopleמספר עובדים:500+
  • access_timeשנת הקמה:1976
  • pin_dropמיקום:הרצליה
  • local_offerסוג חברה:מרכז פיתוח של חברה בינלאומית

אלי סיטבון

מהנדס חומרה

בתפקידו אלי אחראי על מימוש הפונקציונאליות בשערים לוגיים ורכיבי זיכרון

שמיר רוזן

מהנדסת בצוות טכנולוגית צילום עומק

זיו הנדל

Software Architect

אנחנו תמיד נמצאים בחוד החנית הטכנולוגית, חוקרים את הלא נודע ומגלים תופעות חדשות

ההערכה שאנחנו מקבלים על העבודה שלנו מאוד מספקת

אלי הצטרף לחברה לפני כחמש שנים. בתפקידו, כחלק מה-backend, הוא אחראי על מימוש הפונקציונאליות בשערים לוגיים ורכיבי זיכרון:״למעשה אנחנו מייצרים תוצר שהולך לייצור״, הוא מסביר. ״אנחנו מקבלים מקטעים מהצ׳יפ ואיתם הרבה הגבלות - תדרים, מתחים, השפעות של הסביבה וכן הלאה, ואנחנו צריכים להוציא צ׳יפ שיוכל לעבוד ולעמוד בכל התנאים האלה, כשהכי חשובים הם הגודל וצריכת ההספק״.

אחד האתגרים המרכזיים בעבודתו של אלי הוא, לדבריו, המאמץ ליצור מוצרים בעלי צריכת הספק נמוכה ככל הניתן. ״בכלל, בעבודה ב-Apple יש הרבה אתגרים טכנולוגיים״, הוא אומר, ״אנחנו תמיד נמצאים בחוד החנית הטכנולוגית, חוקרים את הלא נודע ומגלים תופעות חדשות״.

התפקיד שלו כולל עבודה על מספר פרויקטים במקביל, כאשר בכל אחד מהם המוצרים צריכים להגיע לשוק במועד ברור. ״עמידה בלוחות זמנים היא נושא קריטי בעבודה פה״, מעיד אלי. ״זה אומר שיש תקופות מאוד אינטנסיביות בעבודה, אבל ההערכה שאנחנו מקבלים על העבודה שלנו מאוד מספקת״.

Video Preview

יש חיבור אמיתי עם המנהלים שאני עובד תחתיהם, אני מרגיש שהם דואגים לי, שאכפת להם ממני, הם מכירים אותי ואת המשפחה

יצירתיות היא אלמנט מאוד חשוב בעבודה

מבחינתו של אלי , יצירתיות היא אלמנט מאוד חשוב בעבודה. ״זה צורך שממש קיים בי״, הוא מעיד. מעבר לשעות העבודה הוא בסיסט בלהקה שמנגנת רוק ישראלי מקורי, אבל מבחינתו, היצירתיות לא נפסקת כאשר מתחילות שעות העבודה. להפך. ״חשוב לי מאוד לעשות דברים שיבטאו את האישיות שלי בשילוב צרכי העבודה״, אומר אלי. ״זה מתבטא ביצירת כלים, gui's, כלי עזר לקבוצה בהתמודדות עם האתגרים היומיומיים שאנחנו נתקלים בהם״.

אלמנט קריטי נוסף מבחינת אלי הוא החברים וסביבת העבודה. ״ב-Apple כיף לי כשאני מגיע בבוקר״, הוא אומר, ״אני יודע שאני הולך לפגוש אנשים שאני אוהב, שאני מתחבר אליהם, שאני יכול לשתות איתם את הקפה ולצחוק איתם ולשתף אותם בחיים שלי והם בשלהם. החיבור מדהים״.

חלק מחברה הקבוצה שאלי משתייך אליה עובדים בחיפה ואחרים בהרצליה. הוא מספר שהקבוצה מעורבת ומגוונת מאוד מבחינה מגדרית, מגזרית ובכלל. ״החיבור הוא לא רק עם החברים״, אומר אלי, ״יש חיבור אמיתי גם עם המנהלים שאני עובד תחתם, אני מרגיש שהם דואגים לי, שאכפת להם ממני, הם מכירים אותי ואת המשפחה. זה גורם נוסף שהוא מבחינתי מאוד חשוב ויש לו השפעה ישירה על הכיף שלי להגיע ולעבוד״.

עוד כמה שאלות...

על אלו ספרים מקצועיים אתה ממליץ לקולגות? אף אחד לא קורא יותר ספרים, אבל ספר שאני מאוד ממליץ למי שמתעסק בטכנולוגיה זה ״הסימולאריות קרובה״ של ריי קורצווייל

איזה סגנון מוזיקלי מעדיף לשמוע בזמן העבודה? רוק, דיירסטרייטס, בלוז

האם אתה איש של בוקר או של לילה? לילה. הילדים שלי כבר גדולים והקטנה שלי בת 16, היום אני מתעורר בלילה רק לעשות פיפי שזה כבר עניינים הקשורים לגיל ולא בגלל הילדים

הדבר הראשון שאתה עושה כשאתה נכנס למשרד? הולך לשתות קפה שחור, בוץ בלי סוכר

דמויות שמעוררות בך השראה? רן לוי מ״עושים היסטוריה״, ריי קורצוויל

פודקטאסטים אהובים: עושים היסטוריה, think and drink different, חיות כיס

הגאדג'ט שאתה הכי רוצה לקנות עכשיו? שעון Apple עם חיבור לסלולאר בנוסף לאיירפודס ואז אני יכול לצאת לטיולים רק עם השעון והאוזניות

המקום הכי אהוב במשרד? הקיוביק שלי

עובדים נוספים

אלי יפתח

Software Engineer

יוני לבינסקי

Software Manager

מיטל צינמון

Algorithm Validation Team Leader

איתן בר

מפתח תוכנה

גיא סרוסי

System Engineer

מונא עמרי

Design Engineer

מיסבח רמדאן

Design Engineer