• businessתחום:Electronics, Manufacturing, Semiconductor
  • peopleמספר עובדים:500+
  • access_timeשנת הקמה:1997
  • pin_dropמיקום:רחובות
  • local_offerסוג חברה:חברה גדולה

מלאכי גולדמן

Global Product Support Engineer

התפקיד של מלאכי כולל אחריות מלאה על הביצועים של מוצרים חדשים מהרגע שהם יוצאים ללקוח.

אלכס סובוטקה

Application Engineer

איל נחום

eBeam Inspection Physics Manager

היה לי ברור שיש פה לאן להתפתח

מלאכי, מהנדס מכונות בהשכלתו, הצטרף לחברה לפני כשנתיים, בתור סטודנט בשנה השלישית ללימודיו. ״נחשפתי לחברה במסגרת יריד תעסוקה שהתקיים באוניברסיטה״, הוא מספר, ״היה לי ברור שיש פה לאן להתפתח ושמגייסים סטודנטים ע"מ שימשיכו וזה היה לי חשוב בבחירת מקום העבודה״. 

התפקיד של מלאכי כולל אחריות מלאה על הביצועים של מוצרים חדשים מהרגע שהם יוצאים ללקוח: פתרון תקלות מכל הסוגים, הדרכת מהנדסי לקוח, שדרוגים והתקנות של מכונות בשטח. ״אף פעם לא משעמם אצלנו כי אנחנו נדרשים להבין ולהתמודד עם כל ההיבטים של ביצועי המכונה״, הוא מסביר, ״המכונות שאנחנו תומכים מורכבות ממגוון עצום של תתי מערכות – מכניקה, אלקטרוניקה, מחשוב, תוכנה, תקשורת. אנחנו צריכים ללמוד ולהבין את אופן הפעולה של כל מערכת ובהדרגה רוכשים הבנה רחבה מאד״.

במסגרת התפקיד מלאכי מבקר אצל לקוחות לא מעט, אבל מבהיר שעיקר התמיכה מתבצעת מרחוק. ״ליבת התפקיד היא תמיכה אבל יש הרבה דברים מסביב״, הוא מוסיף, ״ללמוד את המוצר לעומק, באופן תמידי, על ידי שיתוף פעולה עם אנשי הייצור והפיתוח, למשל, או להיות מעורב בשלבים מתקדמים של הפיתוח על מנת לוודא שהמוצרים מונגשים ללקוחות״.

כבר בתור ילד רציתי לעסוק בפיזיקה יישומית - להבין מערכות טכנולוגיות מורכבות. בסופו של דבר זה מה שאנחנו עושים פה יום יום

לפרוץ את חזית הטכנולוגיה

מלאכי מספר שהחברה נמצאת בדחיפה תמידית קדימה, כל הזמן מנסה לאתגר את עצמה טכנולוגית ועסקית: ״אנחנו לא מתעסקים בניסיון לשרוד אלא בניסיון לפרוץ את חזית הטכנולוגיה וזה מאוד מעניין להיות חלק מזה״, הוא אומר.

מעבר לפן המקצועי, גם היחס האישי לעובדים בחברה ראוי לציון, לדברי מלאכי. ״אני מרגיש שיש פה הבנה מלאה שהבית הוא מעל הכל. אף אחד לא יבוא ויגיד שצריכים דווקא אותך דווקא כשאתה בבית עם ילד חולה או באירוע משפחתי, יש פה מערכת שזוכרת מה הדבר הכי חשוב ואלו החיים האישיים״. 

המכונות שאנחנו תומכים מורכבות ממגוון עצום של תתי מערכות – מכניקה, אלקטרוניקה, מחשוב, תוכנה, תקשורת. באופן תמידי אנחנו צריכים ללמוד ולהבין את אופן הפעולה של כל מערכת ובהדרגה רוכשים הבנה רחבה מאד

עוד כמה שאלות...

מהם כלי העבודה שלכם? תיבת אאוטלוק לפני הכל. היכולת להבין ולהיות מובן בתכתובות מורכבות עם אנשים מכל העולם היא קריטית. כשנפח העבודה גדלה מבינים גם שחובה להשתמש ב-rules כדי לנהל את התיבה. אנחנו מתבדחים ברצינות גמורה שאפשר לעבוד במשרה מלאה רק מקריאת המיילים שאנחנו מכותבים אליהם

לאילו פודקסטים אתה מאזין? מקצועיים או לא מקצועיים: 'חיות כיס'. אחות של אשתי בצוות הפודקאסט אז אין התלבטות. כשאין פרקים חדשים מגוון עם 'עושים היסטוריה' ו'המשחק הגדול' (גיאופוליטיקה)

האם אתה איש של בוקר או של לילה? בוקר. הבת שלי לא משאירה לי ברירה...

ספר על מתיחה/ תעלול משרדי שעשית או שאתה זוכר:

הייתה תקופה שמחלקת בטחון מידע עברה במשרדים בצהריים והשאירה אזהרה למי שהשאיר מחשב עם דסקטופ פתוח. יום אחד חבר השאיר את שלו פתוח, אז הדפסתי דף רשמי ויפה שמודיע שהכרטיס עובד שלו חסום עד שיבצע קורסים מקוונים מסוימים בנושא בטחון מידע (קיימים באמת). נכנסתי כעבור כמה זמן ועצרתי אותו באמצע ההקשבה לקורסים. משום מה זה הצחיק אותנו מאד. כנראה שאנחנו לגמרי מתאימים ל Geektime

הדבר הראשון שאתה עושה כשאתה נכנס למשרד? עובר על המיילים של הקולגות היקרים מארה"ב. בזמן שהמיילים נטענים מצטייד בכוס של קורנפלקס עם חלב

דמויות שמעוררות בך השראה? ספורטאי על. לראות אדם שבזכות עבודה אינסופית הגיע לפסגה בתחום שלו זה מרהיב בעיניי

משחק מחשב אהוב/ נוסטלגי? Red Alert, Risk ימים שלמים של כיבוש יבשות ברחבי העולם

המקום הכי אהוב במשרד? עמדת המתח בקצה הקומה. הולכים להתחזק לפני כל ארוחת צהריים

באילו אוזניות אתה משתמש? JBL Everest 710

איפה אתה מנהל את המשימות שלך? Sticky notes של מיקרוסופט. כשמשימה מתחילה לתפוס נפח של תזכורות היא מקבלת דף ב-OneNote

איזה חוק - כתוב או לא כתוב - קיים בעבודה (למשל לא לחמם דגים במיקרו), ואיזה חוק חסר לדעתך?

חוק שקיים: לא מזמנים ישיבה בין 12:00-13:00, ביום חמישי אוכלים יחד ארוחת בוקר או שותים בירה אחה"צ

חוק שחסר: חובת עדכון תמונה בפרופיל אאוטלוק

עובדים נוספים

ניצן טובול

System Qualification Manager

איתי מנגשה

Software Engineer

עדי ארדניס

Scrum Master

מורן שניצר

Application Engineer Manager

אלעד כהן

מנהל צוות אלגוריתמים

ניסים חביב

Manufacturing Volume Lines Manager

סבטה פסטר שיינקופף

Algorithm Developer