• businessתחום:Cyber security
  • peopleמספר עובדים:100-250
  • access_timeשנת הקמה:2015
  • pin_dropמיקום:תל אביב יפו
  • local_offerסוג חברה:סטארטאפ

שחר רוזין

EndPoint Developer

אחראית על פיתוח המוצר על כל שלביו

תומר כהן

Devops Engineer

אינה דוידוב

Senior Data Engineer

להציל אנשים מווירוסים

שחר רוזין, EndPoint Developer ב-Deep Instinct, היא בכלל בעלת תואר שני בביולוגיה ממכון ויצמן. "בתיכון למדתי מדעי המחשב, אך מאחר שהייתה לי שנה פנויה בין י"ב והצבא, החלטתי ללכת לאוניברסיטה ולהתחיל בלימודי תואר בביולוגיה ולהגשים את החלום של למצוא תרופה לסרטן", היא מספרת, "היה נראה שוויתרתי על עולם התכנות, למרות שכל פעם שבתי אליו בדרך זו או אחרת – למשל בקורס תכנות ב-Perl שלקחתי בתואר הראשון. לקראת סיום התואר השני נפתח סניף She Codes במכון ויצמן. הלכתי לשיעור הראשון במסלול עם חברות, ופשוט המשכתי לשיעורים הבאים. הייתי מגיעה ומתכנתת שעות רבות, ונהניתי מכל רגע. הבנתי שזה לא ברור מאליו - ליהנות גם מלמידה או פתרון בעיות לוגיות, ושאולי מדובר בעצם במקצוע שוויתרתי עליו מהר מדי".

למרות שביולוגיה הוא תחום שעדיין מרתק אותה, היא הבינה שזה לא התחום בו היא רוצה לעסוק, ולכן באותו היום בו הגישה את עבודת התזה שלה, נרשמה שחר לקורס bootcamp להסבה לתכנות. על החלום שלה כילדה להיות רופאה היא אומרת: "למרות שאנחנו מצילים אנשים מווירוסים – אלה כנראה לא אותם וירוסים מהם רצתה שחר בת ה-8 להציל אנשים".

ל-Deep Instinct היא הגיעה לפני כשנתיים, במקרה: "חברה של ראש הצוות דאז ראתה תגובה שלי ב'באות' (קבוצת פייסבוק של נשים מתכנתות), וסיפרה לו עליי. הוא הציע לי לבוא להתראיין, ומכאן הכל היסטוריה".

במסגרת תפקידה שחר אחראית על פיתוח המוצר על כל שלביו, מתכנון ופירוק למשימות בזמן תכנון גרסה, ועד כתיבת היכולות החדשות של המוצר (Features) לפי המשימות, בדיקתן ופתרון באגים. "החלק האהוב עלי בתפקיד הוא כתיבת הקוד, שהוא בעיניי החלק הכי מאתגר וגם המספק ביותר", היא מספרת, "זה מה שגרם לי לבחור במקצוע הזה – היכולת לכתוב טקסט, ולגרום לו לשנות פעולה של מוצר". 

לדברי שחר, התכונות המרכזיות הנדרשות ממנה בתפקידה הן מעל הכל סדר וניקיון, כי קוד נקי הוא קוד מאורגן, קל להבנה ולתחזוקה, שקל להוסיף עליו יכולות חדשות. 

שחר מצביעה על הדנ"א של החברה כאחד היתרונות המרכזיים שלה. "Deep Instinct מלאה באנשים מיוחדים ונעימים במיוחד", היא אומרת, "התחושה הלא רשמית והחברית מאפשרת לך כעובדת להירתם למטרה, ולעבוד קשה בתנאים מהנים במיוחד. זכיתי כאן בחברים לחיים, מי מהם שעדיין עובדים בחברה ומי שלא, שאיתם אני נפגשת גם בשעות הפנאי".

גם לאחר שנתיים בחברה אני עדיין נהנית מאתגרים טכנולוגיים, מהמשימות עצמן ומלראות תוצר של תהליכים שהובלתי

המנהלים, מראש הצוות ועד לבכירי החברה, שואלים ומתעניינים במצבך, לאן את רוצה להתפתח, מה יהפוך את היום שלך למאתגר יותר, פורה יותר או נעים יותר, ופועלים לשינוי – בכל נושא

חברים מקצועיים לצוות ולנשנושים

שחר מוסיפה את העובדה כי Deep Instinct שמה את העובד במרכז ופתוחה תמיד לשמוע מה העובדים שלה צריכים. "המנהלים, מראש הצוות ועד לבכירי החברה, שואלים ומתעניינים במצבך, לאן את רוצה להתפתח, מה יהפוך את היום שלך למאתגר יותר, פורה יותר או נעים יותר, ופועלים לשינוי – בכל נושא", היא מספרת, "גם בתקופה קשה שהייתה לי, לא הייתי צריכה לבקש שום דבר. למרות שהמשכתי לעבוד והייתי פרודוקטיבית באותה המידה, ישר שמו לב לשינוי במצב הרוח שלי, גם בצוות ה-HR, וגם ראש הצוות, לקחו אותי לשיחה, לא רק כדי לתמוך בי אלא גם כדי להבין מה צריכה ומה יעזור לי לעבור את אותה התקופה בקלות". 

שחר מציינת כי גם לאחר שנתיים בחברה היא עדיין נהנית מאתגרים טכנולוגיים, מהמשימות עצמן ומלראות תוצר של תהליכים שהובילה.

לדבריה, החברה מפנקת את עובדיה בדרכים מגוונות, רבות מהן קולינריות: "הייתי אומרת שהכמות הלא הגיונית של האוכל והממתקים במשרד היא יתרון, אבל זה רק גורם לי לצאת לריצות ארוכות יותר כדי להוריד את הקלוריות, אז לא! אם אתם מחפשים מקום לנשנש בו תמידית, או למצוא עוד חברי-נשנוש – זה המקום", היא אומרת בחיוך, "בנוסף, אנחנו נהנים מחוגים והרצאות בזמני שגרה (ובקורונה גם בזום!) – פילאטיס, גיטרה, ועוד. מסיבות החברה שלנו משוגעות, מדהימות וכיפיות. כל Happy Hour תמיד מושקע עם Theme מיוחד, שמשפיע על האוכל, השתייה והפעילות שעושים בו (כן, כן, גם בקורונה!) ואין כמו לצאת לחדר בריחה עם כל הצוות". 

שחר משוכנעת שהחברה תצליח לכבוש לקוחות חדשים ואתגרים חדשים "ולנו, המפתחים, אני מאחלת להמשיך להוציא מוצר טכנולוגי מתקדם יותר ויותר".

עוד כמה שאלות...

איזה פלייליסט את שומעת בזמן העבודה? Daily Mix שמכין לי Spotify  ותמיד מלא במוזיקת פופ מהניינטיז ועד היום. לפעמים אני גם חוטאת בעומר אדם (ולכן האוזניות, כדי ששאר הצוות לא יידע לעולם). 

אתם בן אדם של בוקר או לילה? בוקר ורק בוקר. הלוואי שהייתי יכולה לומר על עצמי שאני ממועדון ה-5 בבוקר, אך אני לא, ורק שואפת להיות. כרגע, היקיצה הטבעית שלי היא בין 6-7, ולאחריה שתי אפשרויות – לצאת לעבודה מוקדם מדי או לצאת לריצה על הטיילת.

מה הדבר הראשון שאת עושה במשרד? קפה. ומהר. לפעמים אם יש משהו שמסקרן אותי במיוחד (קמתי בבוקר אחרי שחלמתי על פתרון לבאג) אני אפילו לא עוברת להכין קפה לפני שאני פותחת את המחשב.

לאיזה אתר את נכנסת ראשון בבוקר?Ynet. כשגרתי אצל ההורים הייתי רגילה לעיין בעיתון, וזה חסר לי כיום כשאני גרה לבד.

איזה גאדג'ט את הכי רוצה לקנות עכשיו? שעון כושר, בעיקר כדי לנזוף בעצמי שלא עשיתי מספיק ספורט, ולצאת בעקבות זה לריצה או כדי לשמור בה על קצב קבוע (החלק הפחות חשוב).

מה את אוהבת לעשות מחוץ לשעות העבודה? אם חברים היו נחשבים כתחביב, הייתי מגדירה את זה כדבר האהוב עליי. להסתובב עם חברים ברחבי העיר ולהזמין איתם אוכל משמין במיוחד (לא פלא שתחביב נוסף שלי הוא ספורט). 

מה המקום האהוב עליך במשרד? השולחן שלי - מלא ברווזים (Rubber duck debugging), פתקים, מחברות, עציצים וכוסות קפה. 

איפה את מנהלת את המשימות? משימות "בקטנה" בפתקים, רק מעין תזכורות לעצמי. משימות מורכבות עם ידע מאחוריהן מקבלות דף ב-OneNote או תגובה ארוכה במיוחד ב-Jira ולרוב גם עוברות כתיעוד עתידי לכל הצוות.

עובדים נוספים

ערן ברנר

EndPoint Team Leader

דוד קריבובוקוב

Threat Intelligence Research Team Leader

רון בן יצחק

Security Researcher

ג'ונתן ברבי

Deep Learning Researcher

איילת רון

QA Automation