• businessתחום:ייעוץ, יישום והטמעה של פתרונות טכנולוגיים
  • peopleמספר עובדים:1000+
  • access_timeשנת הקמה:1845
  • pin_dropמיקום:תל אביב יפו
  • local_offerסוג חברה:חברה גדולה

מעיין סיפסר

מיישמת בכירה בפרקטיקת ה-Salesforce ב-Deloitte Digital

אחראית על ליווי של פרויקטים עבור חברות גדולות במשק שרוצות לעבור תהליך של טרנספורמציה דיגיטלית

יורי איבנוב

ארכיטקט ראשי, Deloitte Digital

ששיאל סעדון

מוביל צוות פיתוח תוכנה בפרקטיקת ניהול ידע (KM)

בכל פרויקט אני מקבלת עוד אחריות ולומדת תחום חדש

מעיין בת ה-29 הצטרפה ל-Deloitte לפני שנתיים וחצי כבוגרת תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול מהטכניון. "בזמן הקצר יחסית הזה הספקתי לקבל ניסיון בכל כך הרבה תחומים - אפיון, יישום, הדרכה, חניכת עובדים, הובלת ציר בפרויקט ועוד", היא מספרת. "זאת פירמה מדהימה שקצב העשייה וההתפתחות בה מטורף".

היא כל הזמן ממליצה לחברים לבוא לעבוד איתה ולא מתכוונת להפסיק - "זה כדאי בזכות קצב העבודה המהיר, הדינמיות של הפרויקטים, מדיניות הדלת הפתוחה, העובדה שכולם מוכנים להקשיב ולתרום תמיד, בלי הבדל של דרגה או תפקיד והאפשרויות הרבות ללמוד ולצמוח באופן אישי ומקצועי", היא אומרת.

כשהייתה סטודנטית עבדה מעיין כאנליסטית, ומיד אחרי הלימודים היא השתלבה ב-Deloitte כיועצת. "לקחתי חלק במספר פרויקטים במגזרי האנרגיה והבריאות ולאחר שנתיים התקדמתי לתפקיד של מיישמת בכירה. כיום אני משמשת כ-Scrum בפרויקט של ארגון גדול".

התפקיד שלה כולל ליווי מקצה לקצה של פרויקטים עבור חברות גדולות במשק שרוצות לעבור תהליך של טרנספורמציה דיגיטלית. "אנחנו מלווים אותן לכל אורך התהליך – מגיבוש אסטרטגיה, דרך אפיון ועיצוב חוויית משתמש הקצה ועד לפיתוח ויישום הפלטפורמה. בפרקטיקה שלי אנחנו מובילים פרויקטים המבוססים על פלטפורמת Salesforce, שהיא פלטפורמת הענן המובילה בעולם", מרחיבה מעין. 

היום היא משתתפת בפרויקט אסטרטגי בארגון גדול בשוק האנרגיה: "אני מובילה את ציר האפיון (שנקרא אצלנו Discovery). ניתחנו יחד עם הארגון את דרישות הרגולציה ובנינו את הדרישות העסקיות והצרכים שלו בפתיחת שוק האנרגיה לספקים חיצוניים", היא מספרת, "על פי מתודולוגיית העבודה, הדרישות תורגמו ל-User Stories, תנאי קבלה ודיאגרמות שעל פיהן נבנה המימוש. השלב הבא הוא היישום שמחולק לספרינטים של כשלושה שבועות. הדרישות חולקו לכלל הצוות וכל אחד מאתנו יישם על גבי Salesforce או אפיין לצוות הפיתוח בתחומים שלו. כיום אנו נמצאים בשלב בדיקות היישום מקצה לקצה ומעבירים לבדיקת הארגון. לאחר מכן נעלה לסביבת הייצור ונעלה לאוויר".

ההתלהבות של מעיין מורגשת, והיא מספרת על החלק האהוב עליה בעבודה: "אני מרגישה שלקחת דרישה עסקית וליישם אותה דומה לפיצוח חידה - יכולים להיות מספר פתרונות לדרך היישום, אבל צריך למצוא את הדרך האלגנטית והמתאימה ביותר. בנוסף, אני אוהבת את הקצב המהיר של העשייה ואת העובדה שבכל פרויקט את מקבלת עוד אחריות ולומדת תחומי תוכן שונים". 

מעיין מאמינה שכדי למלא את התפקיד שלה בצורה הטובה ביותר, יש צורך בשילוב בין יכולות הומניות לריאליות. "ההומניות באה לידי ביטוי באפיון, הבנת הדרישות והצרכים של הלקוח, והריאליות במידול ובכתיבת פורמולות וקטעי קוד", היא מסבירה.

לקחת דרישה עסקית וליישם אותה דומה לפיצוח חידה - יכולים להיות מספר פתרונות לדרך היישום, אבל צריך למצוא את הדרך האלגנטית והמתאימה ביותר

אני ממליצה לחברים שלי לעבוד פה בעקבות קצב העבודה המהיר, הדינמיות של הפרויקטים, מדיניות הדלת הפתוחה, העובדה שכולם מוכנים להקשיב ולתרום תמיד, בלי הבדל של דרג או תפקיד והאפשרויות הרבות ללמוד ולצמוח באופן אישי ומקצועי

יחס חם לעובדים והוקרה על פעולות מיוחדות

למעיין אין תוכניות לזוז לשום מקום והיא רואה את עצמה מתפתחת בשנים הקרובות יחד עם הפירמה - בתקווה להתקדם לתפקידי מפתח. "פרקטיקת ה-Salesforce נמצאת בצמיחה, ואני בטוחה ש-Deloitte Digital תמשיך ותמצב את עצמה כמובילה בתחומה ותתרחב לתחומי דיגיטציה נוספים", היא מנבאת. 

ומה חוץ מעבודה? לדבריה של מעיין, המנהלים מעניקים יחס חם לעובדים. "אנחנו מרגישים שמעריכים אותנו ואת העשייה שלנו, וזה בא לידי ביטוי בתחומי האחריות שאנחנו מקבלים יחד עם הוקרה על פעולות מיוחדות. לפני הקורונה גם היינו נוהגים לצאת אחרי העבודה יחד כל הצוות, כולל המנהלים, לפחות פעם בחודש".

מה שמשאיר אותה בעבודה הוא האפשרויות הבלתי נגמרות. מעיין מספרת שתמיד יש פרויקט חדש ומעניין שאפשר ללמוד ממנו דברים נוספים. "בפרויקט הקודם שלי התעסקתי בעולמות הבריאות ובפרויקט הנוכחי באנרגיה, ככה בכל תקופה לומדים עולמות תוכן חדשים ומיישמים פיצ'רים שונים במערכת".

בשבועות שבהם אסור היה להגיע למשרדים, מעיין הרגישה שממש חסר לה לראות את הצוות, להתייעץ, לצחוק ולאכול יחד צהריים. "לדעתי, כמו בכל דבר בחיים הכי חשוב זה האיזון והשילוב, לכן מתכונת היברידית של עבודה מספר ימים מהמשרד ובשאר מהבית יכולה להיות מעולה".

אבל ב-Deloitte הבינו את החשיבות של איזון בית-עבודה עוד לפני הקורונה, ולכן הוגדר שיום אחד בשבוע עובדים מהבית. "נפתח לנו אתר לבחירת ציוד משרדי מפנק שכל אחד קיבל הביתה, מה שעזר לייצר משרד ביתי ופינה נעימה לעבודה", היא מספרת. "בנוסף קיימנו שיחות משותפות לשיתוף טיפים לעבודה מהבית ומפגשים חודשיים בזום של כל הפרקטיקה".

ואיך אפשר בלי פינוקים? גם בזמן הקורונה הפירמה מצאה איך לתגמל את העובדים - כמו תחרות צעדים קבוצתית שהמנצחים בה זכו בשובר לחנויות ספורט, או ציוד מפנק לעבודה מהבית. "לכבוד יום המשפחה קיבלנו כל אחד קילו גלידה, שהיה מאתגר לסיים אך אפשרי לגמרי".

עוד כמה שאלות...

מהם כלי העבודה שלך? יש לנו מערכת שפיתחנו על גבי פלטפורמת Salesforce (איך לא) לניהול הדרישות העסקיות והמשימות שלנו ושם אנחנו מנהלים את רוב העבודה. בנוסף, Teams הוא החבר הכי טוב של כולנו בתקופה הזו 

לאילו פודקסטים את מאזינה? "חיות כיס" של כאן, כל פעם לומדת דברים חדשים

אילו אפליקציות או תוספים משמשים אותך במהלך העבודה ובמנוחה? inspector להעלאת דאטה ו-synebo לשמירת פרטי התחברות. לפני תקופה Deloitte הכירה לנו את אפליקציית המדיטציה של מיכל ינאי ומאז אני ממש משתדלת לסיים את היום במדיטציה.

האם יש לך חיית מחמד שאת נוהגת להביא למשרד? יש לי פודל שהצטרף אלינו בקורונה, קוראים לו פבלו והוא אמנם לא בא איתי למשרד אבל לגמרי לוקח חלק פעיל בעבודה מהבית

אילו דמויות מעוררות בך השראה? זיו שילון, אדם שעבר המון והוא תמיד רואה את מחצית הכוס המלאה ואת הדרך להצליח בכל אתגר, גם כשהוא נראה בלתי אפשרי

מה את אוהבת לעשות מחוץ לשעות העבודה? לפני הקורונה - פילאטיס ובסופי שבוע טיולים בצפון (במיוחד כאלו שמשלבים יקבים). בקורונה גיליתי תחביב חדש - מקרמה

מה המקום הכי אהוב עליך במשרד? אנחנו עובדים בקומה 36 בעזריאלי ויש חלון עם נוף שמשקיף אל הים 

איזה חוק - כתוב או לא כתוב - קיים בעבודה ואיזה חוק חסר לדעתך? לא לעשות ספוילרים לסדרות

עובדים נוספים

ברכי צוקרבר

מנהלת צוות לקוחות ופרויקטים, Deloitte Analytics

גיא גולדשטיין

מיישם SAP בפרקטיקת הטכנולוגיה

דנה נגרי שחם

מנהלת בצוות Technology, Strategy and Transformation