• businessתחום:ייעוץ, יישום והטמעה של פתרונות טכנולוגיים
  • peopleמספר עובדים:1000+
  • access_timeשנת הקמה:1845
  • pin_dropמיקום:תל אביב יפו
  • local_offerסוג חברה:חברה גדולה

עומרי רפאלי

יועץ בכיר בצוות Threat Detection & Response במרכז הסייבר

אחראי על פרויקטים בתחום ה-Incident Response

גיא גולדשטיין

מיישם SAP בפרקטיקת הטכנולוגיה

לין אלחדף

יועצת מוצר ו-UX בכירה, Deloitte Digital

עבודה עצמאית ומגוונת

הנה משהו שכדאי לשאר החברות ללמוד מ-Deloitte: בכל יום חמישי בישיבת הבוקר, בה משתתפים מספר לא קטן של אנשים, מתקיימת פינת הפרגון שבה מחמיאים למישהו מהמחלקה על דבר טוב שעשה השבוע. "האווירה ממש כיפית, מהבית ומהמשרד, כולם תמיד נחמדים ונרתמים לעזור אחד לשני", אומר עומרי. "מאוד אכפת לפירמה - ולמחלקת הסייבר בפרט - מה-well being של העובדים. גם במהלך הקורונה שמרו על שקיפות מולנו ולא היו פיטורים".

עומרי נמצא בפירמה כבר שנה וחצי, והתפקיד שלו כולל בעיקר פרויקטים בתחום ה-Incident Response. "במילים אחרות, תגובה לאירועי אבטחה אם הם קורים ללקוחות שלנו", הוא מסביר. "זה אומר לבוא לרשת שלהם, לחקור, להבין מה קרה ואיך מטפלים בזה. במסגרת התפקיד יש גם פרויקטים של Threat Hunting, פיתוח מתודולוגיות חקירה, יצירת סטים של חוקים לזיהוי תקיפות, תרגול קבלת החלטות של בכירים במקרה של תקיפת סייבר וכדומה".

החלק האהוב עליו בתפקיד הוא הגיוון. "כיועץ יוצא לי לעבוד בהמון פרויקטים, מה שאומר שאני עובד עם מגוון רחב של לקוחות בנושאים שונים - וזה כיף".

עומרי מונה שלוש תכונות חשובות לתפקיד: עצמאות, אחריות וסקרנות. "ברוב הפרויקטים אנחנו עובדים עם לקוחות וצריך להיות עצמאי ואחראי בשביל לבטא את עצמך ואת היכולות שלך, במיוחד כשהמנהלים לא נמצאים בכל תקשורת ישירה על הלקוחות. בנוסף, ככל שתעמיק ותתעניין יותר במה שיש ללקוח להגיד ובסביבה של הרשת שלהם, כך תגלה יותר ותיחשף לשיטות עבודה חדשות". 

מאוד אכפת לפירמה - ולמחלקת הסייבר בפרט - מה-well being של העובדים. גם במהלך הקורונה שמרו על שקיפות מולנו ולא היו פיטורים

יש פה הזדמנות להציץ מתחת למסכים של החברות הגדולות, בארץ ובארה"ב, לקבל מושג איך הן עובדות וגם להשפיע על שיטות העבודה שלהן

"מרכז הסייבר יתרחב, יש לנו יותר עבודה מאנשים"

עומרי מספר שכשהגיע לפירמה היו במחלקה שלו 20 אנשים, ועכשיו הם כבר 50. "התכנון של מרכז הסייבר הוא להתרחב עוד ואנחנו מגייסים אקטיבית, גם בקורונה. בהתחלה היה קושי מסוים למצוא פרויקטים לעובדים אבל אחרי שתפסנו את העניין וקיבלנו הכרה יש לנו יותר עבודה מאשר אנשים, גם בצד הישראלי וגם בצד האמריקאי".

אז מה כל כך מיוחד בתפקיד שלו? על השאלה הזאת עומרי שמח לענות. "יש פה הזדמנות להציץ מתחת למסכים של החברות הגדולות, בארץ ובארה"ב, לקבל מושג איך הן עובדות וגם להשפיע על שיטות העבודה שלהן. וישנו גם הגיוון הרב בסוגי הפרויקטים שנותן את הבמה להשתפשף ולהשתפר בכל מיני נושאים. ל-Deloitte גם מאוד חשוב להשקיע בהכשרות - יש תוכנית להכשרות מוכרות לכל העובדים וכל שבועיים בערך יש standing ovation ב-Whatsapp המחלקתי על מישהו שעבר עוד הסמכה".

נושא ההסמכות מקבל מקום מרכזי ב-Deloitte: עומרי מספר שהעובדים מקבלים מתנות לחגים ולימי הולדת וגם שוברים לציוד משרדי לעבודה מהבית, אבל עם כל הכבוד, יש דברים חשובים יותר. "אני חושב שהדבר העיקרי הוא הכסף שמושקע על הכשרות טובות וקורסים ידועים בשוק שאנחנו מקבלים", הוא קובע.

אפרופו ציוד משרדי, בתקופת הקורונה עשה עומרי pimp my ride לשולחן העבודה בדירה שלו, מה שהוסיף קצת צבע לעבודה מהבית. "זה נחמד ממש, אני חושב שבמקרים מסוימים זה יכול להיות יותר אפקטיבי, אבל האנושיות ולראות בני אדם מחוץ למסך זה הכרחי. אני חושב ששילוב של שתי המתכונות זה אידיאלי".

עוד כמה שאלות...

לאילו פודקסטים אתה מאזין? אני מגיע מהקריות אז יש לי הרבה זמן נסיעה, ואני אוהב לשמוע פודקאסטים ו-audio books תוך כדי עבודה. פיננסים, פסיכולוגיה והמוח האנושי, הרצאות וסרטונים ביוטיוב של break downs של קונספטים שמעניינים אותי באותו רגע.

איזה סגנון מוזיקלי אתה מעדיף לשמוע בזמן העבודה? לאחרונה אני אוהב יותר לשמוע מוזיקה אלקטרונית בעבודה, אבל Imagine Dragons וטונה תמיד שם. 

אתה איש של בוקר או לילה? אני הרבה יותר אפקטיבי בלילה, בבוקר אני די זומבי. אני גם לא כל כך אוהב לישון, מרגיש לי שיותר כיף להיות ער ולעשות דברים. אבל לפעמים אני חייב, ולפעמים אני פשוט נרדם במקומות

ספר על מתיחה או תעלול משרדי. לאחרונה מרכז הסייבר הישראלי ניצח בתחרות סרטוני וידאו להרמת מורל של כלל פרקטיקת הסייבר של Deloitte בארה"ב, ישראל והודו. הרמנו הפקה, צילמנו סרטון מעולה וגם זכינו ב-2,000 דולר (shout out לתום שנייד)

אילו דמויות מעוררות בך השראה? מתלבט בין רנדי מארש מסאות'פארק לאילון מאסק, אבל חושב שאילון מאסק ייקח הפעם. מעבר לכל הבאז שיש עליו עכשיו אני חושב שהבן אדם שם לעצמו מטרה לעשות שינוי לטובה בעולם, והפרויקטים שהוא משקיע בהם המון כסף הם מהפכניים ובאמת יהפכו את העולם שאנחנו חיים בו למקום טוב יותר (והוא כבר מנסה למצוא עולם חלופי) 

 iOS או אנדרואיד? האמת שאני הייתי אנטי אפל מובהק, שונא בדם. אבל לאחרונה שיניתי את דעתי ואני חושב שהם שינו את מנטליות הגן הסגור שלהם, ואני מתכנן לחצות את הכביש בהחלפת טלפון הבאה. לפחות אוכל להגיד שניסיתי

איזה גאדג'ט אתה הכי רוצה לקנות עכשיו? בדיוק קניתי את ה-Oculus Quest החדש, חוויה מטורפת. עוד נסתובב כולנו עם ה-headset על הראש וככה נתקשר אחד עם השני.

עובדים נוספים

מעיין סיפסר

מיישמת בכירה בפרקטיקת ה-Salesforce ב-Deloitte Digital

ששיאל סעדון

מוביל צוות פיתוח תוכנה בפרקטיקת ניהול ידע (KM)

דנה נגרי שחם

מנהלת בצוות Technology, Strategy and Transformation

יורי איבנוב

ארכיטקט ראשי, Deloitte Digital

ברכי צוקרבר

מנהלת צוות לקוחות ופרויקטים, Deloitte Analytics