• businessתחום:ייעוץ, יישום והטמעה של פתרונות טכנולוגיים
  • peopleמספר עובדים:1000+
  • access_timeשנת הקמה:1845
  • pin_dropמיקום:תל אביב יפו
  • local_offerסוג חברה:חברה גדולה

ששיאל סעדון

מוביל צוות פיתוח תוכנה בפרקטיקת ניהול ידע (KM)

אחראי על ניהול תצורת פיתוח ומוצר עבור לקוחות גלובליים בארה"ב, אירופה והמזרח

ברכי צוקרבר

מנהלת צוות לקוחות ופרויקטים, Deloitte Analytics

מעיין סיפסר

מיישמת בכירה בפרקטיקת ה-Salesforce ב-Deloitte Digital

להשפיע על ארגונים בעלי מאות ואלפי עובדים

עוד לפני הקורונה עבדו ב-Deloitte יום אחד בשבוע מרחוק, אז ששיאל וחבריו בפירמה כבר היו מוכנים לשינוי. "אני גם רגיל לעבודה בחו"ל ולא מהמשרד רוב הזמן, ככה שמבחינתי כל עוד יש WiFi אני יכול לעבוד מכל מקום", הוא אומר. 

ששיאל עובד בפירמה כבר שש שנים, ולפני שהגיע לתפקידו הנוכחי הוא היה מפתח בכיר. היום הוא אחראי על ניהול תצורת פיתוח ומוצר עבור לקוחות גלובליים בארה"ב, אירופה והמזרח תוך עמידה בלוחות זמנים מאתגרים, ניהול צוותי מוצר ופיתוח ב-Time Zones שונים, למידת טכנולוגיות חדשות והתאמת ה-Tech Stack עבור כל פרויקט.

בנוסף, מנהל ששיאל מספר פרויקטי פיתוח מורכבים במקביל תוך מימוש מתודולוגיית Agile – Scrum. התפקיד כולל גם הגדרת הצרכים העסקיים, מעורבות בפרטים בשלב ה-Design והארכיטקטורה, ביצוע Code Reviews, ניהול גרסאות, מחקר ופיתוח, הגדרת תהליכי עבודה בצוות הפיתוח ובפרויקט, מסירת המוצר וביצוע העברת ידע לצוותים הטכניים באתר הלקוח.

כמו שאפשר להבין, הצלחת שלו מלאה ולכן הוא נעזר בצוות של ארבעה מפתחים ישראלים, שלושה מפתחים מהודו ועוד אנשי צוות משתנים שמוקצים בהתאם לפרויקט. 

"אני הכי אוהב את האתגר שבניהול פיתוח עבור פרויקטים גלובליים ללקוחות ממגזרים ותעשיות שונות", הוא מספר. "לכל חברה יש את ה-Pain Points והאסטרטגיה שלה, ואני לגמרי אוהב את האתגר שבמציאת הפתרון שיתאים בדיוק לדרישות הלקוח, ייתן מענה מדויק ויתכתב עם אסטרטגיית ואופי החברה שנותנים לה את השירות".  

ששיאל מונה כמה תכונות חשובות שעוזרות לו במילוי התפקיד. הראשונה היא אג'יליות: "פיתוח מוצר עבור חברות וארגונים מהגדולים בעולם מצריך יכולת להתמודד עם שינויים והתאמות בתהליכי הפיתוח ברמה היומית ולהתאים את עצמנו תוך כדי תנועה למצבים חדשים", הוא מסביר.

התכונה השנייה היא סקרנות ויצירתיות, כי כל פרויקט חדש מצריך יכולת לחקור וללמוד לפחות טכנולוגיה אחת חדשה. "אנחנו תמיד רוצים שלקוחותינו יהיו בחזית הטכנולוגיה, ככה שצריך כל הזמן ללמוד ולהתעדכן בצורה מתמדת".

התכונה השלישית היא התמדה וקור רוח. המערכות שששיאל והצוות שלו מפתחים הן מורכבות, כוללות עבודה עם מספר צוותים וגורמים שונים ומשרתות ארגונים של עשרות עד מאות אלפי עובדים. כל אלה, לצד החשיפה של המערכות לשכבות הניהול העליונות באותם ארגונים, דורשים יכולת עמידה בלוחות זמנים צפופים. 

אני אוהב את האתגר שבמציאת הפתרון שיתאים בדיוק לדרישות הלקוח, שייתן מענה מדויק ושיתכתב עם אסטרטגיית ואופי החברה שאנו נותנים לה שירות

כל עובד תמיד יכול לגשת או להתקשר למנהל הישיר או לשותף שמנהל את הפעילות ולקבל מיד מענה, גם אם זה לא בשעות העבודה

חשיפה לעבודה מול תרבויות שונות בפרויקטים גלובליים

ששיאל מדגיש כי מתן ייעוץ לחברות הכי גדולות בעולם בפרויקטים אסטרטגיים כרוך בהרבה אחריות, ומצריך התמודדות עם סיטואציות ייחודיות. הוא מאמין בעבודה שלו, וצופה צמיחה משמעותית של הפירמה בעולמות הייעוץ הטכנולוגי. "כשהתחלתי לעבוד ב-Deloitte היינו שמונה אנשים בתחום ניהול הידע והיום אנחנו מתקרבים לכ-100 מסביב לעולם. Deloitte היא פירמת הייעוץ המובילה בעולם ואני מעריך שהיא תמשיך להוביל בעולמות הייעוץ ותרחיב את עולמות הייעוץ הטכנולוגי".

הוא מתאר סביבת עבודה מתגמלת ומאתגרת, המזמנת צירי התפתחות אישית ומקצועית המותאמים לעובדים. "כולם תמיד בגובה העיניים, יש אווירה משפחתית למרות שזאת פירמה די גדולה והאווירה תמיד טובה וכיפית. זה בא לידי ביטוי בזה שכל עובד תמיד יכול לגשת או להתקשר למנהל או למנהלת הישירים או לשותף שמנהל את הפעילות ולקבל מיד מענה, גם אם זה לא בשעות העבודה. זה בא לידי ביטוי גם בתקופת הקורונה כש-Deloitte לא פיטרה או הוציאה לחל"ת עובדים", הוא מספר ומוסיף: "אני נהנה גם מחשיפה לעבודה מול תרבויות שונות בפרויקטים גלובליים ולמידה מתמדת של טכנולוגיות חדשות ורכישת כלים רלוונטיים".

קל להבין מה משאיר אותו בפירמה אחרי שש שנים, אבל ששיאל שמח להרחיב: "אני אוהב בעיקר את העבודה עם האנשים ואת העניין ואתגר בפיתוח מערכות ניהול ידע בהתאמה אישית לחברות הכי גדולות בעולם ולתרבויות שונות. והכי כיף שיש לי את האופציה לייצר השפעה כזו גדולה בחברות האלה. זה Priceless".

חוץ מהעבודה והאנשים, ששיאל מספר כי הפירמה לא חוסכת גם בגזרת הפינוקים. "יש כל הזמן הרצאות אורח מעניינות או הופעות בזום, יש הרבה תחרויות שמערבות את העבודה מרחוק עם פרסים שווים, יש גמולי שיווק על 'חבר מביא חבר' ומתנות ממש שוות בחגים. וזה עוד עם המגבלות של הקורונה - לפני כן היו לנו הרבה ימי כיף ופעילויות, האחרונה בהם הייתה יומיים במלון בים המלח עם הופעות בטבע".

עוד כמה שאלות...

מהם כלי העבודה שלך? Azure DevOps, Jira, React, Angular, VueJS, .Net Core, .Net Framework, Elasticsearch, O365 Development, Azure, AWS, PowerShell

איזה פלייליסט אתה שומע בזמן העבודה? בדרך כלל מגדיר Station על אחד השירים ב-Apple Music

אתה איש של בוקר או לילה? הכי בוקר

יש לך חיית מחמד שאתה נוהג להביא למשרד? ברור! טוקיו – צ'או צ'אוית בת 9 חודשים, היא באה איתי לכל מקום

מה הדבר הראשון שאתה עושה במשרד? עובר על מיילים

iOS או אנדרואיד? iOS

באילו אוזניות אתה משתמש? AirPods Pro

עובדים נוספים

יורי איבנוב

ארכיטקט ראשי, Deloitte Digital

גיא גולדשטיין

מיישם SAP בפרקטיקת הטכנולוגיה

דנה נגרי שחם

מנהלת בצוות Technology, Strategy and Transformation