• businessתחום:Airborne, land, naval, cyber, and homeland security systems
  • peopleמספר עובדים:1000+
  • access_timeשנת הקמה:1967
  • pin_dropמיקום:חיפה
  • local_offerסוג חברה:חברה גדולה

אבי

ראש תחום IT4E, חטיבת Global Operations

מנהל תשתיות IT לפיתוח, שירותי ענן ואינטגרציה בהנדסות

לי

מתכננת מכנית של מוצרי רדיו, חטיבת תקשוב וסייבר

איילת

CTO אלגוריתמיקה, חטיבת כלי טיס

מספק פתרונות מתקדמים וטכנולוגיים

בתור ראש תחום IT4E המטרה של אבי היא לעזור למהנדסים עם תשתיות IT ואינטגרציה של מוצרים מבית או מחוץ. הוא הנדסאי אלקטרוניקה בהשכלתו ומשתייך לאלביט מאז שזו רכשה את החברה בה עבד משנת 2005.

״תמיד התעסקתי ומצאתי את עצמי סביב מערכות מחשוב כאלו ואחרות, בתקופת ילדותי כחלק ממשחקי מחשב, בחיי היום-יום מתקן מכשירים ומערכות בבית ואצל חברים ובהמשך כחלק מהשילוב בלימודים בצבא וכמובן בשעות הפנאי״, מספר אבי. 

העבודה באלביט מאפשרת לאבי "להיות גורם משמעותי במתן עזרה וסביבות עבודה לפתרונות הכי מתקדמים והכי טכנולוגיים לחטיבת כלי טיס, המספקת את מוצריה לטייסי הקרב בארץ ובעולם". במקביל הוא עוזר ותומך במהנדסי חטיבת תקשוב וסייבר ממנה הגיע לפני תפקידו הנוכחי, שם הוביל התקנות והטמעות מערכות מבצעיות גדולות ומורכבות בארגוני ביטחון מהמובילות בעולם ה-Home Land Security ובשוק הסייבר המודיעיני.

אבי מעיד שהוא נהנה מ"ההתעסקות היומיומית עם האנשים, מנהלי ומהנדסי הפיתוח בחטיבות השונות והחשיפה לאתגרים שלהם בפיתוח והאינטגרציה". הוא מוצא שכדי להצליח בתפקידו הוא צריך להבין את המהנדסים ולהזדהות איתם, להקשיב להם ולזכור שהמטרה של כולם אחת היא - להצליח ביחד. ״הצלחה של כל אחד מובילה להצלחה של כולנו כצוות, קבוצה, חטיבה וכמובן כארגון״, הוא מחדד.

בשוק הביטחוני אפשר לתכנן אבל אי אפשר לדעת מה יקרה. הטכנולוגיות מתפתחות מהר וצריך להתאים את עצמנו לזה ומצד שני לצרכים של הלקוחות

כל עובד ועובדת יכולים להתקדם במסלול מקצועי, ניהולי או אפילו לעבור ולהחליף פרופיל עיסוק לחלוטין. מגוון תחומי הידע והפרופילים באלביט עצום, מה שמאפשר לכל עובד ועובדת להתקדם במסלול מקצועי, ניהולי או אפילו לעבור ולהחליף פרופיל עיסוק לחלוטין

למידה תמידית ועצמאית

השאיפה של אבי היא למצוא פתרונות יצירתיים וטכנולוגיים עבור המהנדסים, לעזור להם להצליח ולדלוור מוצרים איכותיים, אמינים ובדוקים ללקוחות, ולהקל ולייעל את חייהם וסביבת העבודה שלהם. התפקיד מחייב ראייה מערכתית רחבה מאוד, שכוללת תחומי ידע שונים ומגוונים וניסיון וידע טכני נרחב בטכנולוגיות שונות והשילוב ביניהן. 

לדברי אבי, חלק גדול מהלמידה התמידית שהתפקיד מזמן נעשית באופן עצמאי: ״מתוקף התפקיד אנחנו עובדים עם כל מהנדסי הארגון המפוזרים בכל החטיבות והדיסציפלינות השונות בחברה, ולכן נדרשים להכיר ולהרחיב את הידע העצמי״, הוא מסביר.

״בשוק הביטחוני אפשר לתכנן אבל אי אפשר לדעת מה יקרה. הטכנולוגיות מתפתחות מהר וצריך להתאים את עצמנו אליהן מצד אחד ומצד שני לצרכים של הלקוחות״, אומר אבי. ״החברה גדלה ומשלבת את המוצרים של החברות שהיא רוכשת במוצרים הקיימים היום. גם המהנדסים עצמם מביאים נקודות מבט יצירתיות ומגוונות שעוזרות להתפתח ולהתקדם״. 

״מגוון תחומי הידע והפרופילים באלביט עצום, מה שמאפשר לכל עובד ועובדת להתקדם במסלול מקצועי, ניהולי או אפילו לעבור ולהחליף פרופיל עיסוק לחלוטין״, אומר אבי. ״למעשה, זהו תהליך יחסית נפוץ בחברה, שמאפשר לעובדים גמישות בחייהם הפרטיים והמקצועיים במקביל להתפתחות בתוך אלביט״.

עוד כמה שאלות...

איזה פלייליסט אתה שומע בזמן העבודה ואיפה אתה מוצא את המוזיקה? כחלק מהיותי DJ בעברי – אני מקפיד לחפש ואף שואף לשמוע את המוסיקה הכי חדשה, ומקשיב בעיקר למוסיקה אלקטרונית על כל סוגיה.

האם אתה איש של בוקר או של לילה? מעריך שאני יותר איש של לילה מאשר של בוקר.

האם יש לך חיית מחמד שאתה נוהג להביא למשרד? יש לי כלב גולדן מעורב שחי עם משפחתי מאז ומתמיד בתוך הבית.

מה הדבר הראשון שאתה עושה כשאתה נכנס למשרד? שם את התיק במשרד והולך להכין קפה ולהגיד בוקר טוב לאנשים שאני פוגש.

iOS או אנדרואיד? ברור ש-IOS!!!

מה אתה עושה מחוץ לשעות העבודה? מנגן על פטיפונים

באילו אוזניות אתה משתמש? TECHNICS ו-Sennheiser

איפה אתה מנהל את המשימות שלך? לצערי, זהו אחד הדברים שלמרות הטכנולוגיה אני עדיין מעדיף משום מה את הפתקים והמדבקות הצבעוניות על המסך או הקיר.

מהי מבחינתך הטמפרטורה האידיאלית במזגן? 19 מעלות אם לא פחות. עדיף קר מאשר חם.

עובדים נוספים

איל

חוקר ומפתח אלגוריתמים, חטיבת אלישרא

שרון

ראש שטח ניהול פיתוח והנדסת מערכת, חטיבת יבשה ותעש

רויטל

ראש תחום תוכנה ו-VSE במנהל מאמנים, חטיבת כלי טיס

ניר

מנהל מבצוע אווירי, חטיבת תקשוב וסייבר

אביתר

ראש צוות תוכנה, חטיבת יבשה ותעש

ורד ק.

מהנדסת תוכנה בתחום ל"א, חטיבת אלישרא

מאיה

RT Embedded SW Eng, חטיבת מודיעין

ורד ב.

מהנדסת תהליך בכירה בפרויקט OneERP אפיון, יישום והטמעת מערכות מידע חטיבת Global Operations

יהונתן

Board Design & Logic Design Engineer, חטיבת מודיעין