• businessתחום:Airborne, land, naval, cyber, and homeland security systems
  • peopleמספר עובדים:1000+
  • access_timeשנת הקמה:1967
  • pin_dropמיקום:חיפה
  • local_offerסוג חברה:חברה גדולה

ורד ק.

מהנדסת תוכנה בתחום ל"א, חטיבת אלישרא

אחראית על תכנון, פיתוח ואינטגרציה של מערכות הגנה והתרעה

מאיה

RT Embedded SW Eng, חטיבת מודיעין

איל

חוקר ומפתח אלגוריתמים, חטיבת אלישרא

לראות את התוצאות בשטח

ורד ק., מהנדסת תוכנה בתחום ל"א, רצתה בכלל בתור ילדה לעבוד עם חיות. "חלמתי לטפל בדובי קוטב באנטרקטיקה, או בקואלות בניו זילנד, אבל גם בני אדם הם בסדר", היא אומרת.

בתפקידה היא חלק מצוות של 5 אנשים והדבר האהוב עליה ביותר בתפקיד שלה הוא האתגר שבהתמודדות עם בעיה חדשה. "אני אוהבת את הממשק עם אנשי מקצוע מתחומים שונים, ואת הקשר עם הלקוחות שמאפשר לי להשתתף בניסויים, לראות את המערכת שלנו בפעולה ואת שביעות הרצון של הלקוחות מהתוצאות".

לדבריה, התפקיד שלה מחייב הגדלת ראש ויצירתיות, ראייה של התמונה הגדולה והבנה טובה של המערכת, של הסביבה בה פועלים ושל הדרישות והצרכים המבצעיים ויכולת עבודה בצוות. "זה תפקיד המחייב תקשורת בינאישית טובה, מכיוון שהוא משלב עבודה מול מנהלי פרויקטים וצוותי אינטגרציה ומול לקוחות. לכן חשוב מאוד לשמור על אורח רוח ולהקשיב לצד השני, וכמובן גם ללמוד ממנו, כי מכל אחד יש מה ללמוד".

אחד הדברים המספקים ביותר בעבודה באלביט, אליה הצטרפה לפני 4 שנים, הוא היכולת לראות את תוצאות העבודה בשטח, על ידי השתתפות בניסויים ייחודיים בארץ ובעולם. "זה תפקיד עם הרבה אתגר ועניין. אנחנו מתמודדים עם אתגרים טכנולוגיים מורכבים ועובדים עם אנשים מוכשרים שניתן ללמוד מהם המון. בנוסף, זו עבודה עם מגוון רחב של לקוחות בארץ ובעולם, בה אני מרגישה משמעותית ותורמת".

ההנהלה דואגת לרווחת העובדים ועושה מאמצים בלתי פוסקים להשתפר. לדוגמה, עורכים בחברה על בסיס קבוע סקרים ושולחנות עגולים עם ההנהלה כדי לשמוע מה לנו, העובדים, יש להגיד

אני אוהבת את הממשק עם אנשי מקצוע מתחומים שונים, ואת הקשר עם הלקוחות שמאפשר לי להשתתף בניסויים, לראות את המערכת שלנו בפעולה ואת שביעות הרצון של הלקוחות מהתוצאות

חופש רב בתהליך העבודה

ורד מדגישה את החופש הרב שיש שההנהלה בחברה מעניקה לעובדים. "אנחנו מרגישים שמאמינים בנו וסומכים על שיקול הדעת שלנו", היא מספרת, "יש יחס חם ואישי לכל עובד ואין תחושה של היררכיה, אלא תחושה שכל אחד מאתנו הוא חלק בלתי נפרד מהמקום ומהפרויקט. ההנהלה דואגת לרווחת העובדים ועושה מאמצים בלתי פוסקים להשתפר. כך, לדוגמה, עורכים בחברה על בסיס קבוע סקרים ושולחנות עגולים עם ההנהלה כדי לשמוע מה לנו, העובדים, יש להגיד". 

לדבריה, האווירה בחברה מייצרת המון חופש בתהליך העבודה כולו. "אנחנו מקבלים המון חופש בתהליך העבודה, גם בהתנהלות מול גורמים אחרים בפרויקט כמו מהנדסי מערכת ומנהלי פרויקטים. זה לא מובן מאליו".

ורד משוכנעת כי אלביט תמשיך לשמש ספק מוביל לפתרונות ל"א. "תחום הל"א מתחזק ומתרחב בעולם ולקוחות מאוד גדולים נותנים בנו אמון מלא וחוזרים ורוכשים מערכות נוספות שאנו מייצרים. באשר אליי, אני מקווה להמשיך ללמוד ולהתמקצע בתחום הל"א ולהפוך למומחית. זה תחום מרתק עם כמויות ידע אינסופיות".

עוד כמה שאלות...

לאילו פודקסטים את מאזינה? הייטק בפקקים, עושים היסטוריה, חיות כיס ומיינדסט.

מה הדבר הראשון שאת עושה כשאת נכנסת למשרד? משקה את העציצים שלי והולכת לעשות קפה. 

אילו סרטים או סדרות רלוונטיים למקצוע שלך. Silicon valley .

אילו בלוגים מקצועיים הם חובה לכל קולגה? The Clean Code Blog - uncle Bob.

iOS או אנדרואיד? אנדרואיד.

מה את עושה מחוץ לשעות העבודה? צלילה, טיולים בארץ ובעולם.

מה המקום הכי אהוב עלייך במשרד? אני אצא קלישאה - אבל המטבח. אין כמו הפסקת קפה עם החבר'ה כדי לארגן מחדש את המחשבות ולהתמלא באנרגיה להמשך היום.

איפה את מנהלת את המשימות שלך? אני old school יש לי מחברת צמודה מלאה בקשקושים שלי ו-sticky notes על השולחן ועל מסך המחשב.

מהי מבחינתך הטמפרטורה האידיאלית במזגן? 23 מעלות, אבל השותף שלי לחדר לא נרגע עד שהטמפרטורה בחדר מתאימה למושבה של פינגווינים.

איזה חוק - כתוב או לא כתוב - קיים בעבודה, ואיזה חוק חסר לדעתך?

חוק לא כתוב: כל פעם שמישהו חוגג יום הולדת, חברי הצוות "מפתיעים" אותו עם עוגה - והחוגג צריך בכל פעם מחדש להעמיד פני מופתע ☺

עובדים נוספים

ורד ב.

מהנדסת תהליך בכירה בפרויקט OneERP אפיון, יישום והטמעת מערכות מידע חטיבת Global Operations

לי

מתכננת מכנית של מוצרי רדיו, חטיבת תקשוב וסייבר

שרון

ראש שטח ניהול פיתוח והנדסת מערכת, חטיבת יבשה ותעש

רויטל

ראש תחום תוכנה ו-VSE במנהל מאמנים, חטיבת כלי טיס

אבי

ראש תחום IT4E, חטיבת Global Operations

ניר

מנהל מבצוע אווירי, חטיבת תקשוב וסייבר

יהונתן

Board Design & Logic Design Engineer, חטיבת מודיעין

איילת

CTO אלגוריתמיקה, חטיבת כלי טיס

אביתר

ראש צוות תוכנה, חטיבת יבשה ותעש