• businessתחום:Airborne, land, naval, cyber, and homeland security systems
  • peopleמספר עובדים:1000+
  • access_timeשנת הקמה:1967
  • pin_dropמיקום:חיפה
  • local_offerסוג חברה:חברה גדולה

לי

מתכננת מכנית של מוצרי רדיו, חטיבת תקשוב וסייבר

מלווה את המוצר מהרגע הראשון - מגיבוש קונספט, דרך תכנון ראשוני, ייצור דגמים ראשונים, ועד ביצוע בדיקות מעבדה, ייצור סדרתי והרכבות

רויטל

ראש תחום תוכנה ו-VSE במנהל מאמנים, חטיבת כלי טיס

איילת

CTO אלגוריתמיקה, חטיבת כלי טיס

מבחינה חברתית יש איזון נכון לדעתי, יש חבר׳ה צעירים שאני מאוד מתחברת אליהם ויש גם את החבר׳ה המנוסים יותר שנותנים לך את ההכוונה המקצועית מהניסיון הרב שלהם

תכנון מדויק, יסודי וקפדני

לי, מהנדסת מכונות בהכשרתה, היא מתכננת מכנית אשר מפתחת מארגים של מוצרי רדיו. למרות שהתחום נחשב גברי, לי מעידה שמעולם לא הרגישה תקרת זכוכית או הגבלה מקצועית באלביט. 

״אני שומעת שזה קיים בתעשייה אבל לא אצלנו", היא מספרת, "אלביט אפילו הצטרפה ליוזמה שמנסה לשנות את המצב. אנחנו עובדים עם בית ספר בנתניה שאלביט לקחה תחת חסותה, 'פרויקט סודקות', מלשון לסדוק את תקרת הזכוכית, במסגרתו חושפים נערות לעולם ההנדסה, כולל סיורים באלביט, מפגשים עם נשים מהנדסות ועידוד לבחור בכיוון הזה״. 

לי הצטרפה לאלביט לפני 5 שנים בתור סטודנטית במסגרת תכנית ״חבר מביא חבר״ וכשסיימה את לימודיה נקלטה באותו התפקיד כמהנדסת. לי מספרת שהיא נהנית מתחושת המשמעות שהתפקיד מספק ומהאתגר שבצורך לעמוד בתנאי סביבה מחמירים: ״הדרישות שהמוצרים צריכים לעמוד בהן מחמירות מבחינת עמידות לתנאי סביבה ושטח״, היא מסבירה, ״גשם, נפילות, רעידות. זה מצריך תכנון מאוד מדויק, יסודי וקפדני. להיבטים של משקל, ממדים, ארגונומיה, פיזור חום ונראות חשיבות רבה בתהליך התכנון של המוצר, כל אלה צריכים להשתלב עם שרידות גבוהה".

עוד היא אוהבת בתפקיד את העובדה שהוא מאפשר לה לראות את המערכת בשלמותה, והעבודה מול מהנדסים מתחומים נוספים. "אני נחשפת לצרכים ולקשיים של כל האלמנטים שאני משלבת במערכת. אני למעשה מלווה את המוצר מהרגע הראשון - מגיבוש קונספט, דרך תכנון ראשוני, סקרים פנימיים מול הלקוח, ייצור דגמים ראשונים, ביצוע בדיקות מעבדה, ייצור סדרתי והרכבות. זהו תהליך ארוך שדורש הרבה מעורבות, וכישורים מקצועיים לצד יכולות תקשורת עם גורמים רבים".

לתכנן מוצר זה כמו חידה

התפקיד של לי מצריך ממנה מידה בלתי מבוטלת של יצירתיות: ״תכנון מוצר הוא לפעמים כמו חידה״, היא אומרת. ״איך עונים על כל הדרישות ונותנים מענה לכל הבעיות בדרך הטובה ביותר? צריך להסתכל על "הבעיה" מכמה כיוונים ולמצוא פתרונות. יש מגוון של מוצרים וכל אחד מהם עם דרישות אחרות״. 

המשותף למוצרים השונים הוא האתגר הטכנולוגי הייחודי שקיים בתכנון מוצרים צבאיים. לדברי לי, האתגר הזה מספק עניין מקצועי רב, מזמן עבודה עם טכנולוגיות מתקדמות מאוד ופותח את האפשרות להתפתח בתוך החברה לכיוונים מגוונים ומרתקים. 

״החברה מאפשרת לעובדים ללמוד ומעודדת התפתחות אישית״, אומרת לי. ״יש מקום לטעות, עובדים בתחילת הדרך שותפים בפרויקטים מעניינים ומאתגרים, יש שיתוף פעולה ומעורבות חיובית של מנהלים שמעודדת הובלה אישית״. 

גם מהבחינה החברתית, החברה מורכבת מתמהיל מוצלח לדברי לי: ״יש איזון נכון לדעתי, יש חבר׳ה צעירים שאני מאוד מתחברת אליהם ויש גם את החבר׳ה המנוסים יותר שנותנים לך את ההכוונה המקצועית מהניסיון הרב שלהם״.

הגודל של החברה מהווה לדעתה יתרון באפשרות ללמוד דרך התנסות ואפילו דרך טעויות, באופציות הרבות לקידום או שינוי ובאפשרות ללמוד את התהליכים שעובר המוצר בצורה טובה יותר, ״הכול מאוד מוסדר, לכל דבר יש את השלב שלו, השרשרת שהמוצר עובר מוסדרת ומאפשרת לעובד ללמוד איך הדברים עובדים״, היא מסבירה.  

אני שומעת בתעשייה על תקרת זכוכית לנשים, אצלנו באלביט מעולם נתקלתי בדבר כזה

עוד כמה שאלות...

על אלו ספרים מקצועיים את ממליצה לקולגות? Machinery’s Handbook   - התנ"ך של המכניקרים

איזה סגנון מוזיקלי את מעדיפה לשמוע בזמן העבודה? תלוי על מה אני עובדת. כשאני מתכננת מוצר חדש אני לא שומעת מוזיקה כי אני רוצה להתרכז.  כשאני עושה עבודה טכנית של קטלוגים, שרטוטים, עדכונים – אני מגוונת עם ארצישראלי, ג'יפסיקינגס או ג'אז. 

מה הדבר הראשון שאת עושה כשאת נכנסת למשרד? בודקת מיילים

לאיזה אתר את נכנסת על הבוקר? YNET

מה את עושה מחוץ לשעות העבודה? טניס, טיולים, סקי 

איפה את מנהלת את המשימות שלך? מחברת

איזה חוק - כתוב או לא כתוב - קיים בעבודה? כשחוזרים מחו"ל מביאים דברים טעימים ומשקה אלכוהולי

עובדים נוספים

איל

חוקר ומפתח אלגוריתמים, חטיבת אלישרא

ורד ב.

מהנדסת תהליך בכירה בפרויקט OneERP אפיון, יישום והטמעת מערכות מידע חטיבת Global Operations

אבי

ראש תחום IT4E, חטיבת Global Operations

ורד ק.

מהנדסת תוכנה בתחום ל"א, חטיבת אלישרא

אביתר

ראש צוות תוכנה, חטיבת יבשה ותעש

ניר

מנהל מבצוע אווירי, חטיבת תקשוב וסייבר

יהונתן

Board Design & Logic Design Engineer, חטיבת מודיעין

מאיה

RT Embedded SW Eng, חטיבת מודיעין

שרון

ראש שטח ניהול פיתוח והנדסת מערכת, חטיבת יבשה ותעש