• businessתחום:Airborne, land, naval, cyber, and homeland security systems
  • peopleמספר עובדים:1000+
  • access_timeשנת הקמה:1967
  • pin_dropמיקום:חיפה
  • local_offerסוג חברה:חברה גדולה

רויטל

ראש תחום תוכנה ו-VSE במנהל מאמנים, חטיבת כלי טיס

מנהלת תחום תוכנה האחראי על מידול של מערכות אוויוניות, מערכות האלקטרוניקה והמחשבים במטוס שמשמשות את הטייס

ניר

מנהל מבצוע אווירי, חטיבת תקשוב וסייבר

איל

חוקר ומפתח אלגוריתמים, חטיבת אלישרא

ליצור את מגרש המשחקים של הטייסים

רויטל אוחזת בשני תפקידים, ראשי ומשני: "העיקרי הוא ראשת תחום תוכנה אוויוניקה", היא מפרטת, "זהו תחום רוחבי, חדש יחסית, שמפתח תוכנה של מודלים אוויונים למגוון פרויקטים". במסגרת התפקיד הזה, היא מנהלת 15 אנשים, כולל שני ראשי צוותים. ״אנחנו אחראים על מידול של מערכות אוויוניות, מערכות אלקטרוניות ומחשבים שמשמשים את הטייס. כדי שמטוס יטוס בצורה בטוחה וטובה וכן יאפשר לטייס למלא את כלל משימותיו הוא משתמש במגוון מערכות כאלה".

הצוותים של רויטל מפתחים מודלי תוכנה שמסמלצים את המערכות השונות. הם לוקחים מערכת שקיימת במטוס ומייצרים עבורה מודל סימולטיבי. המוצר הסופי באתר הלקוח הוא סימולטור שלם\סימולציה בתוך מטוס אמתי שמורכב מעוד רכיבי תוכנה שפותחו בצוותים אחרים, והוא משמש להכשרת ואימון טייסים. "הסימולטורים והמאמנים השונים מייצרים עבור הטייסים 'מגרש משחקים' מאוד אמיתי ומאפשרים להם להתאמן הרבה, להתכונן למצבי אמת ולהשתפר ביכולות שלהם תפעולית וטקטית בעלות וסיכון נמוכים". 

את התפקיד המשני היא לקחה על עצמה לפני כשנתיים. ״"מדובר בתפקיד מעולם האג׳ייל, ניהול תהליכי מצוינות, עבודה על שיפור מתמיד של תהליכי עבודה שיובילו למצוינות ושיתוף פעולה מיטבי בין הצוותים השונים, פרקטיקה שמתחייבת בחברות גדולות כמו אלביט", היא אומרת. "אני מובילה את פורום המצוינות של המנהל שלנו במסגרתו אנחנו מקדמים יחד נושאים שחשובים לנו".

אלביט עוברת תהליך מאוד יפה, אני נהנית לראות את השיפור בהמון תחומים, גם כעובדת וגם כמנהלת. יש לי יותר מה להעניק לעובדים שלי, יותר כלים

אני נהנית לעבוד עם האנשים על פתרון בעיות מורכבות במגוון נושאים. הסיבה היא שהנושאים מאוד מעניינים והאנשים מעולים

קשה להתחרות בעבודה מספקת

רויטל הצטרפה לאלביט לפני כ-11 שנים, אחרי תואר ראשון במדעי המחשב וניסיון בתחום האוויוניקה משירותה הצבאי הארוך (ממר"מ). "במשך השנים שלי בחברה עברתי הרבה תפקידים, אז היו לי קפיצות לאזורים שונים, וכן עבודה עם אנשים שונים ובחוויה שלי הייתה לי הרבה תנועה בתוך החברה". לדברי רויטל, לא רק היא חוותה תנועה, אלא גם החברה עצמה: "החברה השתנתה ומשתנה כל הזמן וכיף לראות את זה. למשל נושא העבודה מהבית - שפעם לא היה בכלל אופציה. עכשיו נפתחה האפשרות להשלים שעות מהבית או לעבוד מהבית יום פה ושם. מעבר לזה, יש גם יותר אירועים, יותר fun, הסביבה מפנקת יותר וגם נעשות יותר הכשרות מקצועיות". 

"העניין שהעבודה מספקת, קשה להתחרות בו. זה כמו להיות במשחק מחשב - כמובן, זה יותר רציני והרבה יותר אמתי ממשחק. בנוסף, יש תחושה של שליחות, אנחנו עושים דברים חשובים כל אחד בתחומו. משהו באמת משמעותי ומשפיע", אומרת רויטל. 

לצד העבודה המקצועית המאתגרת, אלביט מקפידה לפנק את העובדים שלה בדרכים מגוונות: "יש הקרנה חודשית של סרט, מלווה בבירה, פופקורן וחטיפים, יש אירועים ומסיבות, חופשות משפחתיות בחו״ל, ערבי משפחות מלאים אוכל טוב, קייטנות לילדים ועוד". 

עוד כמה שאלות...

איזה סגנון מוזיקלי את מעדיפה לשמוע בזמן העבודה? מאוד מגוון (ישראלי, היפ הופ, s80/90, ג'אז, פופ, רוק קליל ועוד ועוד). תלוי במצב רוח.

אילו בלוגים מקצועיים הם חובה לכל קולגה? פחות קוראת בלוגים, אבל יש אתרים שאני מבקרת בהם הרבה, למשל: StackOverflow, GeeksforGeeks, cppreference

מה את עושה מחוץ לשעות העבודה? אוהבת לאכול אוכל טוב עם יין טוב ובחברה טובה, לצאת לריצה, לעשות פילאטיס (כרגע בזום), אוהבת לקרוא ספרים לפני השינה, לשמוע מוזיקה (כרגע בעיקר בריצות, אבל לא רק).

מה המקום האהוב עלייך במשרד? ללא ספק השולחן העגול בכניסה (ולידו 2 לוחות מחיקים גדולים) – שם מתקיימות פגישות דיזיין ופגישות אישיות שהן הכי מעניינות ומספקות.

איפה את מנהלת את המשימות שלך? מגוון, עוד לא מצאתי את ה"אחד". בעיקר ב-Google keep ו-outlook, ולעתים רחוקות גם בפתקים.

עובדים נוספים

אביתר

ראש צוות תוכנה, חטיבת יבשה ותעש

ורד ק.

מהנדסת תוכנה בתחום ל"א, חטיבת אלישרא

איילת

CTO אלגוריתמיקה, חטיבת כלי טיס

מאיה

RT Embedded SW Eng, חטיבת מודיעין

יהונתן

Board Design & Logic Design Engineer, חטיבת מודיעין

ורד ב.

מהנדסת תהליך בכירה בפרויקט OneERP אפיון, יישום והטמעת מערכות מידע חטיבת Global Operations

לי

מתכננת מכנית של מוצרי רדיו, חטיבת תקשוב וסייבר

שרון

ראש שטח ניהול פיתוח והנדסת מערכת, חטיבת יבשה ותעש

אבי

ראש תחום IT4E, חטיבת Global Operations