• businessתחום:Software
  • peopleמספר עובדים:250-500
  • access_timeשנת הקמה:2016
  • pin_dropמיקום:רמת גן
  • local_offerסוג חברה:סטארטאפ

שילה איש ימיני

Product Manager

מלווה את המוצר לאורך כל הדרך - משלב הרעיון ועד לשלב שבו הוא עובר לידי המשתמשים

קובי זלצברג

Development Team Leader

מעיין נונה לזרוביץ

Web Designer

אין פה הנחתות מלמעלה, המנכ"ל ואני יכולים לשבת על בעיה ולחשוב יחד איך לפתור אותה

מלווה את המוצר לכל אורך הדרך

שילה, מנהל מוצר באלמנטור, החל את דרכו בעולם ההיי-טק כמזין תוכן לאתרי וורדפרס. תוך כדי עבודה ומחקר אישי, הוא התקדם לתחומים של ניהול פרויקטים, בניית אתרים וכתיבת קוד. במקביל, השלים תואר ראשון בתקשורת, פוליטיקה וממשל ותואר שני במנהל עסקים.

שילה הגיע לאלמנטור לפני כשנתיים, ועבר דרך שורה של תפקידים בחברה. "בסטארטאפים קטנים, כל עובד חובש מספר כובעים וכולם עושים את כל מה שצריך, גם אם זה לא תפקידם 'על הנייר', כדי להזניק את המוצר", הוא אומר, "כשהצטרפתי לאלמנטור עשיתי הכול, ניהול פרויקטים וניהול מוצר, ניהול תהליכים ומשימות וכל מה שביניהם - כדי לגרום למוצר להגיע לאן שהוא היום ואל העתיד שאליו אנחנו רוצים לקחת אותו".

שילה הוא Product Manager של ה-Editor - הפלטפורמה המרכזית של אלמנטור. במסגרת התפקיד, הוא מלווה את המוצר לכל אורך הדרך: מהתכנון הראשוני ועד למשתמשים עצמם. תחומי האחריות שלו מתחילים במחקר שוק והגדרת KPI שבאמצעותם ניתן למדוד את ההצלחה של כל פיצ'ר. הוא מעורב בשלב היישום, שבו מעלים רעיונות ליישום ומחדדים אותם, מתשאלים גורמים שונים בחברה ומחוצה לה ומבצעים בדיקות ישימות של אותם פיצ'רים ורעיונות. שילה מסביר כי האחריות שלו בתור מנהל מוצר נמשכת גם בשלב הבא, כאשר הוא מגיע לידיהם של הלקוחות: "כמובן שגם בשלב הזה יש למנהל המוצר תפקיד חשוב, והוא צריך לוודא שגם אחרי שהמוצר יצא מידיו - הסיפור שלו מסופר כמו שהוא דמיין אותו".

כחלק מתפקידו, שילה מנהל את צוות ה-Editor, את מחלקת הפיתוח ואת צוות ה-QA, לצד פונקציות רוחביות בארגון, כמו מחלקת השיווק, התמיכה וגורמים נוספים. "הניהול אינו בהכרח ישיר, אלא הנעה של כל אותם גורמים מתוך חיבור למטרה הגדולה יותר. תהליך העבודה המורכב הזה הוא אתגר בפני עצמו והופך את העבודה של מנהל המוצר לקשה יותר", הוא אומר בחיוך, "אני מקפיד להשתתף גם בפגישות של הצוותים האחרים, כדי למנוע סרבול ועבודה מיותרת. אני בעיקר זז בין המון מקומות במהלך יום עבודה".

שילה מאמין כי מנהל מוצר צריך להיות בקיא בתחומים רבים: עליו להיות בעל ראייה עסקית, חוש טכני מפותח, הבנה בתחום חוויית משתמש, ידע שיווקי ועוד. "התפקיד הזה מחייב יסודיות, יצירתיות וסקרנות", הוא מספר, "אני חייב לדעת לשאול את השאלות הנכונות, כדי למקד את המשאבים שברשותי ולעשות תיעדוף נכון. בנוסף, בלי יכולות תקשורת מעולות, יהיה מאוד קשה למנהל מוצר להעביר את המסרים השונים בין כלל הגורמים שאותם צריך להניע".

קהילה תומכת שמציפה בעיות ורעיונות

שילה אומר כי החלק הכי אהוב עליו בתפקיד אלה התגובות שמגיעות מהמשתמשים וההתרגשות שלהם החל מפיתוחים חדשים שהחברה משחררת. "אני אוהב למצוא בעיה ולפתור אותה, ותמיד יש בעיות אז יש לי מזל", הוא אומר, "יש לנו קהילה תומכת שמציפה לנו רעיונות, בעיות ובקשות, ואפילו תורמת קוד כשצריך. אני בקשר תמידי עם לקוחות, ופותח את היום בסקירה של פוסטים שהעלו חברי הקהילה. כל אחד בחברה - מהעובדים ועד המייסדים - יכול להגיב על הפוסטים, פשוט כי זה מעניין את כולם לדעת מה הוצף היום".

הייחוד של אלמנטור, לדבריו, הוא העובדה שהחברה עשתה את הדרך ההפוכה מרוב הסטארטאפים: קודם פיתחה מוצר וגייסה לקוחות, ורק לאחר מכן גייסה הון לקראת התרחבות נוספת. "מעבר לעובדה שכמעט אין חברות B2C בישראל, ההשפעה שלנו על מעצבים, בונים ומפתחים של אתרים היא עצומה. כל החלטה שאנחנו לוקחים נוגעת בדרך העבודה של מיליוני משתמשים, לטוב ולרע".

החברים של שילה מפנטזים על משרה באלמנטור, ולדבריו בצדק מלא: "זכיתי לעבוד בסביבה שבה אני לומד מכל אחד, זו סביבת עבודה פורה ויצירתית. בנוסף, יש סיפוק אדיר מכך שכל החלטה קטנה שאתה לוקח משפיעה על מיליוני משתמשי קצה".

שילה מציין כי העובדים בחברה מרגישים כשותפים, והחברה שמה את הדאגה לעובדים בראש מעייניה. כך, לדבריו, שכרה החברה מקומות חניה עבור כל עובד שרצה להגיע למשרד בתקופת הקורונה, כדי שלא ייאלץ לנסוע בתחבורה ציבורית ולהסתכן. "בנוסף, קיבלנו לאורך כל תקופת הסגר המון מתנות מפנקות שהגיעו אלינו עד לדלת הבית". הוא מוסיף כי השותפות מורגשת גם בשיח מול ההנהלה: "אין פה הנחתות מלמעלה, המנכ"ל ואני יכולים לשבת על בעיה ולחשוב יחד איך לפתור אותה".

בתור ילד, שילה חלם להיות ממציא, והיום הוא מרגיש שמצא את המקום המתאים ביותר עבורו: "אני ממציא כל יום מחדש פתרונות לבעיות של אנשים אמיתיים, ומספק להם ארגז כלים שבאמצעותו הם מתפרנסים".

כחלק מההתרחבות של אלמנטור, שילה רואה את המוצר שאותו הוא מנהל, ה-Editor, מתפתח ודורש התמקדות במספר ורטיקלים שונים. בעתיד לכל אחד מהם יהיה צוות מוצר ייעודי, והחזון האישי של שילה הוא להיות מנהל הצוות של כל מנהלי המוצר האלה.

מעבר לעובדה שכמעט אין חברות B2C בישראל, ההשפעה שלנו על מעצבים ומפתחים של אתרים היא עצומה. כל החלטה שאנחנו לוקחים נוגעת בדרך העבודה של 7 מיליון משתמשים, לטוב ולרע

עוד כמה שאלות...

מהם כלי העבודה שלך? Slack להתכתבות פנים משרדית; GitKraken ו-Visual Studio Code עבור ניהול הקוד; Whimsical ו-Adobe XD עבור Wireframes; וכמובן כל חבילת גוגל לכתיבת מצגות, מסמכים ותוכניות.

על אילו ספרים מקצועיים אתה ממליץ לקולגות? Inspired" by Marty Cagan".

לאילו פודקאסטים אתה מאזין? פודקאסט מקצועי שאני מאזין לו הוא "מוצרלה", פודקאסט ישראלי על ניהול מוצר, ובשעות הפנאי אני אוהב להקשיב ל"הספינר" ו"המשחק הגדול".

איזו מוזיקה אתה אוהב לשמוע בזמן העבודה? Lo-Fi, מוזיקה בלי הרבה משמעות או קצב שדורשים תשומת לב. המוזיקה הזו מאפשרת להתרכז בעבודה ובכתיבה ולא בשיר עצמו. מעין רעש רקע שמנתק מרעשים אחרים.

אתה איש של בוקר או לילה? חד-משמעית לילה. אני שונא אדם בבוקר, עד לקפה.

מה הדבר הראשון שאתה עושה במשרד? קפה וסודה, ועובר על הודעות מהלילה.

מהם סרטי החובה/הסדרות שרלוונטיים למקצוע שלך? "סיליקון ואלי", כדי להכיר את כל הממשקים בעבודה ואת הקלישאות שקשורות אליהם, חייבים לראות את הסדרה הגאונית הזו.

iOS או אנדרואיד? iOS . המעבר החלק בין כל הממשקים והשפה האחידה שהם מייצרים בתוך האקוסיסטם שלהם פשוט מעוררים השראה ומקלים על החיים. 

איפה אתה מנהל את המשימות שלך? לא יתפסו אותי בלי המחברת שלי, שבה אני רושם רעיונות, משימות ונקודות שצריך להתייחס אליהן.

עובדים נוספים

אביב אומפלט

Product Manager

יפעת משולם

Recruitment Team Leader

משרות פתוחות ב-Elementor