• businessתחום: MEDICAL DEVICE & HEALTHCARE INFORMATIC SOLUTIONS
  • peopleמספר עובדים:1000+
  • access_timeשנת הקמה:1891
  • pin_dropמיקום:חיפה
  • local_offerסוג חברה:חברה גדולה

ענאן אבו יוסף

Scrum Master & SW Tech Lead

ראש צוות המנהל שלושה מפתחי תוכנה ומפתח אוטומציה

אסיה גרביץ

Algorithm Engineer

דביר סגל

Tech Lead בצוות לפיתוח אפליקציות

שילוב של פרויקטים מעניינים ואנשים טובים

ענאן אבו יוסף חלם מגיל צעיר להיות מהנדס תוכנה. "אני בתחום המחשבים כבר מגיל 10 ומפתח תוכנה מגיל 13. לשמחתי אני עוסק במקצוע שאני אוהב", הוא אומר.

לפיליפס ישראל הוא הצטרף לפני כ-4 שנים כמהנדס תוכנה בכיר, והיום הוא משמש בחברה כראש צוות, המנהל 3 מפתחי תוכנה ומפתח אוטומציה. החלק האהוב עליו בתפקיד הוא הצוות שלו: "כשאנחנו עובדים ביחד ומשתפים פעולה או עושים סיעור מוחות כצוות, אנחנו מצליחים לפתור את הבעיות הכי קשות, והכי חשוב - גם נהנים לעשות את זה ביחד". 

לדבריו בתפקידו כראש צוות הוא נדרש לתקשר באופן יעיל וברור, לפתור בעיות באופן מהיר, להיות מסודר, מאורגן ומתוכנן, בעל יחסי אנוש מעולים, וגם מי שיכול לעשות קואוצ'ינג לאנשים העובדים תחתיו.

ענאן מאמין כי מה שהופך את העבודה בפיליפס ישראל לשונה ממקומות אחרים הוא החיבור לעולם הרפואה שמאוד מסקרן מצד אחד, ומהצד שני נותן תחושה של שליחות. "מאחר שאנחנו עוסקים בחיי אדם וישנו חיבור טוב עם הלקוחות, לי, למשל, יצא כבר לבקר 3 פעמים בבתי חולים ולראות את הקוד שלי בפעולה", הוא מספר, "בנוסף, השילוב שקיים בפיליפס בין פרויקטים מעניינים ואנשים טובים הוא בהחלט יתרון משמעותי".

קולו של המפתח הבכיר והצעיר נשמעים ויש מקום לוויכוחים בריאים. מעבר לכך, יש דגש על ההתפתחות האישית של כל אחד ומעודדים אנשים ללמוד ולהתפתח בתחום שלהם

מאחר שאנחנו עוסקים בחיי אדם וישנו חיבור טוב עם הלקוחות, לי למשל יצא כבר לבקר שלוש פעמים בבתי חולים ולראות את הקוד שלי בפעולה

רואים את העובדים גם כשהם בבית

עוד מציין ענאן את היחס הטוב לעובדים, את הגיוון התרבותי והאווירה המעודדת השמעת דעות שונות: "קולו של המפתח הבכיר והצעיר נשמעים וישנו מקום לוויכוחים בריאים. מעבר לכך, בפיליפס שמים דגש על ההתפתחות האישית של כל אחד ומעודדים אנשים ללמוד ולהתפתח בתחום שלהם".

ענאן מציין כי החברה משקיעה רבות בפינוקים קטנים כמו מתנות בחגים, טיולים, פעילויות גיבוש, ואפשרות גישה לקורסים פרונטליים ווירטואליים. בתקופת הקורונה החברה הקלה מאוד על המעבר לעבודה מהבית בכך שהרשו לעובדים לקחת את כל הציוד הנדרש מהמשרד. "ישנה הרגשה שגם כשאתה בבית עדיין דואגים לרווחה שלך ולכך שתרגיש מחובר למה שאתה עושה, ישנם פינוקים שמגיעים הביתה, הרצאות והפעלות שפיליפס יוזמת בצורה וירטואלית ואירועים חברתיים וגיבושים וירטואליים".

מבחינתו המעבר לעבודה מהבית בתקופת הקורונה נתן לו עוד 3 שעות ביום. "יש לי יותר זמן איכות עם המשפחה, זמן לחזור לכושר, זמן לדאוג לגינה הקטנה ליד הבית, זמן לחברים", הוא אומר, "אני מאמין שכל עוד העבודה נעשית ואנשים מצליחים לתקשר ולעבוד ביחד ובסופו של דבר לסיים את העבודה בזמן - אז המצב שלנו טוב. חסרים חיי החברה וההווי שהיו במשרד, ולכן הייתי רוצה להגיע למשרד מדי פעם לפגוש את הצוות ואת שאר האנשים בקבוצה". 

כשהוא מסתכל קדימה, ענאן אומר כי הוא רואה עצמו שותף מלא לחזון של פיליפס שהוא להשפיע על איכות החיים של אנשים ברחבי העולם על ידי פיתוח פתרונות שעוזרים לצוותים הרפואיים המטפלים באנשים, ולאנשים עצמם.

עוד כמה שאלות...

מהם כלי העבודה שלך? Visual Studio Code, GIT, TFS

איזה סגנון מוזיקלי אתה מעדיף לשמוע בזמן העבודה? רוק של שנות ה-60, 70 ותחילת שנות ה-90.

אתה איש בוקר או לילה? בוקר, אבל אחרי הקפה.

יש לך חיית מחמד שאתה נוהג להביא למשרד? יש לי כלב, אבל הוא נשאר לשמור על הבית.

iOS או אנדרואיד? אנדרואיד.

מהן משחק המחשב הנוסטלגי האהוב עליך? Commandos 3, Red Alert.

איפה אתה מנהל את המשימות שלך? ב-TFS.

מהי לדעתך הטמפרטורה האידיאלית במזגן? 23.

עובדים נוספים

רביע שחאדה

Web SW Engineer

ספיר אלימלך

מפתחת fullstack

דוד קרסנטי

ראש צוות UI

דניס יורובסקי

R&D Leader בתחום תוכנה ואלגוריתמים

משרות פתוחות ב-Philips Israel