• businessתחום: MEDICAL DEVICE & HEALTHCARE INFORMATIC SOLUTIONS
  • peopleמספר עובדים:1000+
  • access_timeשנת הקמה:1891
  • pin_dropמיקום:חיפה
  • local_offerסוג חברה:חברה גדולה

אסיה גרביץ

Algorithm Engineer

מפתחת אלגוריתמים עבור אפליקציות קליניות, כגון זיהוי או סימון אוטומטי של איברים או ממצאים בגוף האדם מתוך סריקות CT או MRI

ספיר אלימלך

מפתחת fullstack

רביע שחאדה

Web SW Engineer

חזרתי לחברה בגלל האנשים והעיסוק בתחום הרפואי

לאסיה גרביץ זהו סבב שני בפיליפס ישראל. בפעם הראשונה התקבלה אסיה לעבודה בחברה עוד במהלך לימודי התואר הראשון בהנדסה ביו-רפואית בטכניון עם התמחות בעיבוד תמונות, ואז הייתה חלק מצוות ה-clinical science. לתפקידה הנוכחי כמהנדסת אלגוריתמים התקבלה לפני כשנה וחצי, כשהיא בוגרת תואר שני בהנדסת חשמל. "כשהייתי קטנה חלמתי להיות מדענית ולחקור או להמציא דברים חדשים", היא אומרת, "ללא ספק השתלבות בצוות המחקרי בחברה האחראי על האפליקציות החדשות הוא מימוש של חלק מאותו החלום".

בתפקידה הנוכחי היא מפתחת אלגוריתמים עבור אפליקציות קליניות, כגון זיהוי או סימון אוטומטי של איברים או ממצאים בגוף האדם מתוך סריקות CT או MRI. "בתפקיד נעשה שימוש בטכנולוגיה של למידת מכונה ולמידה עמוקה על מנת לחסוך זמן יקר לרדיולוגים ואף לקבל תוצאות איכותיות יותר", היא מסבירה.

הדבר האהוב עליה ביותר בתפקיד שלה הוא המפגש עם בעיה חדשה: "ההבנה של הבעיה, למידת הרקע האנטומי וחשיבה על כיוון לפתרונה - זה החלק הכי מעניין. זה החלק שבו נתקלים לראשונה בצורך מסוים ויש להבין אותו וללמוד את הרקע הנדרש כדי להתמודד איתו באופן הטוב ביותר".

לדברי אסיה התכונות הנדרשות לתפקיד שלה הן סקרנות ורצון ללמוד, יכולת עבודה עצמאית ושליטה במגוון רחב של תחומים כגון מחשבים, מתמטיקה, אנטומיה ועוד.

"בפיליפס אני רואה משמעות לעבודה שלי", היא אומרת, "חזרתי לחברה ללא ספק בגלל האנשים והעיסוק בתחום הרפואי. בנוסף האווירה בראיון העבודה הייתה נעימה ומאוד מכבדת, וקבלת הפנים עם ההגעה לעבודה הייתה מאוד טובה עם הרבה רצון לעזור".

האכפתיות והדאגה לעובדים באה לידי ביטוי כל הזמן, אבל הודגשה עוד יותר בתקופת הקורונה עם הפתעות קטנות שקיבלנו הביתה, מענק כספי לשדרוג עמדת העבודה בבית, עידוד מפגשי חברה בזום ודאגה לאיזון בין חיי משפחה לעבודה

"כשהייתי קטנה חלמתי להיות מדענית ולחקור או להמציא דברים חדשים. ללא ספק השתלבות בצוות המחקרי בחברה האחראי על האפליקציות החדשות הוא מימוש של חלק מאותו החלום

אחוז גבוה של נשים בתפקידים בכירים

מעבר לעובדה שמדובר בעבודה עם משמעות, אסיה מציינת כי פיליפס עוסקת בתחום מרתק, בו זוכים לראות דאטה רפואי, לבקר בבתי חולים ואף להיפגש עם רופאים. בנוסף היא מציינת לטובה את האווירה בחברה ואת עידוד החברה ליצירתיות ולשוויון, הבאה לידי ביטוי באחוז הגבוה יחסית של נשים בתפקידים בכירים.

"האכפתיות והדאגה לעובדים באה לידי ביטוי כל הזמן, אבל זה הודגש עוד יותר בתקופת הקורונה עם הפתעות קטנות שקיבלנו הביתה, מענק כספי לשדרוג עמדת העבודה בבית, עידוד מפגשי צוות בזום לאינטראקציה שאינה קשורה לעבודה ודאגה לאיזון בין חיי משפחה לעבודה בחברה והדגשת החשיבות בכך". 

עבור אסיה המעבר לעבודה מהבית חסך לה זמן רב על נסיעות, אבל היא מודה שהיא מתגעגעת לצוות ולאווירה בחברה עצמה. "הייתי רוצה להמשיך במתכונת של עבודה מהבית אך להוסיף אפשרות להגיע למשרדים מדי פעם".

אסיה מאמינה שהחברה תמשיך להתקדם בתחומה, ליצור שיתופי פעולה נוספים עם בתי חולים ורדיולוגים ולבסס עוד את תחום ה-AI ככלי לחיסכון בזמן עבור רדיולוגים ואף הגברת הדיוק ואיכות התוצאות. "בשלב זה, המטרה שלי היא להמשיך להתפתח וללמוד עוד בתחום זה, להגדיל את הידע שלי ולהתבסס כמומחית בתחום ה-AI בחברה". 

עוד כמה שאלות...

מהם כלי העבודה שלך? סביבות פיתוח - PyCharm, IntelliJ, Visual studio;

ספריות – tensorflow, keras, pytorch, openCV ועוד.

איזה פלייליסט את שומעת בזמן העבודה? בדרך כלל מוזיקה קלאסית או מנגינות מודרניות ללא מילים, בעיקר עם כינור או פסנתר (מוזיקה עם מילים מוציאה אותי מריכוז לרוב). ב-Spotify בהרכבה אישית של אומנים אהובים.

את בן אדם של בוקר או לילה? לילה בהחלט. המוח נדלק ומתחיל לעבוד באמצע הלילה בדרך כלל.

מה את אוהבת לעשות מחוץ לשעות העבודה? הרבה מאוד ספורט מתחומים שונים, זה מאפשר לי לשלב טוב את שעות הישיבה הרבות שהן חלק מהתפקיד ומגביר את הריכוז אצלי. בנוסף חזרתי לנגן על פסנתר בתקופת הסגר אחרי תקופת הפסקה ארוכה. 

איפה את מנהלת את המשימות? למרות שניסיתי הרבה אפליקציות, בסוף הכי נוח לי לעבוד עם OneNote למשימות הגדולות, ופתקים לכל יום עם הערות ומשימות שצפויות לי. במשרד היה לי לוח מחיק מעל העמדה בו יכולתי לכתוב הערות, רעיונות ומשימות עיקריות, אני חושבת שהלוח היה הכי נוח בינתיים.

מהי לדעתך הטמפרטורה האידיאלית במזגן? שיהיה חם. מבחינתי אפשר לשים על 30 מעלות בחורף קבוע ובקיץ לפתוח חלון. בבית זה עובד טוב, במשרד פחות.

עובדים נוספים

דביר סגל

Tech Lead בצוות לפיתוח אפליקציות

דוד קרסנטי

ראש צוות UI

דניס יורובסקי

R&D Leader בתחום תוכנה ואלגוריתמים

ענאן אבו יוסף

Scrum Master & SW Tech Lead

משרות פתוחות ב-Philips Israel