• businessתחום:SaaS, FinTech
  • peopleמספר עובדים:500+
  • access_timeשנת הקמה:2012
  • pin_dropמיקום:תל אביב יפו
  • local_offerסוג חברה:חברה גדולה

אגניה גלסניק

Data Analyst Team Leader

אחראית על צוות של אנליסטים המלווים את הלקוחות הגדולים של ריסקיפייד מהפן האנליטי

אליאב לביא

Tech Leader

גלית רוזנשטיין

Enterprise Account Manager

"ריסקיפייד זה המקום הכי טוב בארץ להפוך למקצוען בעולם מניעת ה-Fraud"

כשהייתה בת 15, חלמה אגניה פשוט להיות גדולה: לעבוד בעבודה אמיתית, לעשות משהו שהיא טובה בו ושהעולם צריך מספיק בשביל לשלם לה על זה. "לפעמים אני עדיין בהלם שזה באמת מצליח", היא צוחקת, אבל זה באמת לא מובן מאליו. את התואר שלה היא אמנם עשתה בכלכלה, אבל כשכולם סביבה התחילו לחפש עבודות של גדולים היא עשתה סיבוב פרסה. "הלכתי ללמוד תסריטאות וניסיתי לעבוד בכתיבה כמה שנים, אבל הבנתי שחיי האמן הם לא בשבילי. מתוך כל הדברים שאהבתי לעשות, בחרתי את המקצוע שהשוק הכי צריך״, היא מספרת.

מהנקודה הזאת הצטרפה אגניה לסטארטאפ בתור אנליסטית. "איכשהו הימרו עלי למרות שלא היה לי ניסיון בהייטק, ולהם לא היה אף אנליסט חוץ ממני", היא מספרת. היא התקדמה לנהל את תחום ההונאות בחברה ואחרי ארבע שנים הצטרפה לריסקיפייד - שם היא נמצאת כבר שנה. "לדעתי ריסקיפייד זה המקום הכי טוב בארץ להפוך למקצוען בעולם מניעת ה-Fraud", היא מספרת בגאווה.

״בניגוד לדעה הרווחת, גניבת אשראי עצמה היא לא בעיה - המון כרטיסי אשראי כבר נגנבו ופורסמו ב-Dark Web״ היא מסבירה, ״הבעיה מתחילה כש-Fraudster מנסה לקנות עם האשראי הזה משהו, נגיד אייפון. בעל כרטיס האשראי מגיש הכחשת עסקה, ומי שאחראי להחזיר לו את הכסף זו לא חברת האשראי, אלא החברה שמכרה ל-Fraudster את האייפון. ההפסדים הפוטנציאליים אדירים, ופה ריסקיפייד נכנסת - אנחנו אמורים להחליט על כל עסקה אם היא נעשית בכרטיס גנוב או לא. אם על עסקה שאנחנו אישרנו הסוחר מקבל הכחשת עסקה, ריסקיפייד לוקחת על עצמה את אחריות ההחזר הכספי".

״אני חלק ממחלקה שמלווה את הלקוחות הגדולים של ריסקיפייד מהפן האנליטי", היא מספרת על תפקידה, "אנחנו משתמשים בטכנולוגיות ובכלים המדהימים שבונה מחלקת הפיתוח שלנו כדי לתת ביצועים אופטימליים - מצד אחד לחסום כמה שיותר עסקאות Fraud ומצד שני לאפשר לכמה שיותר אנשים לגיטימיים להשלים את תהליך הרכישה שלהם".

בניגוד לדעה הרווחת, גניבת אשראי עצמה היא לא בעיה - המון כרטיסי אשראי כבר נגנבו ופורסמו ב-Dark Web. הבעיה מתחילה כש-Fraudster מנסה לקנות עם האשראי הזה משהו

אנחנו עובדים עם הרבה חברות גדולות, כל אחת מביאה אתגר שונה - צרכים שונים, דפוסים שונים של הונאות. בניגוד לפיתוח, אנחנו עובדים בסייקלים מאוד קצרים. כל משימה דורשת תגובה של כמה ימים, מקסימום שבוע, כך שאין רגע דל".

לא סטארטאפ, אבל גם לא תאגיד

אגניה מנהלת צוות של שלושה אנליסטים, אך מדגישה שבפועל כולם, וזה כולל אותה, עושים עבודה מאוד דומה. "אני אוהבת הכל בתפקיד הזה - את העבודה עם הדאטה, התקשורת עם לקוחות, העבודה ביחד בצוות - בעיקר כשיש שילוב טוב בין כל הדברים האלה. אנחנו עובדים עם הרבה חברות גדולות, כל אחת מביאה אתגר שונה - צרכים שונים, דפוסים שונים של הונאות. בניגוד לפיתוח, אנחנו עובדים בסייקלים מאוד קצרים. כל משימה דורשת תגובה של כמה ימים, מקסימום שבוע, כך שאין רגע דל".

התכונות המרכזיות שנדרשות לתפקיד הזה, לדעתה, הן יכולת אנליטית והבנה עסקית. "אנחנו לוקחים נתונים מורכבים, יעדי חברה שהם לפעמים בלתי אפשריים להשגה וסיטואציות עסקיות עדינות, ומנסים לבחור אסטרטגיה שתשלב את כל אלה", היא מסבירה. "אנחנו עושים זאת באמצעות צוות של אנליסטים מוכשרים, סטנדרטים גבוהים של מחקר והמון אחריות אישית - אנחנו לא רק מייעצים, כמו שלפעמים נדרש מאנליסטים, אלא בוחרים ומיישמים את האסטרטגיה, כל אחד בחשבונות שלו". 

בכל הנוגע לעתידה בחברה, אגניה מקווה להתפתח כל הזמן. "אני רוצה להמשיך להתמקצע הן באנליזה והן בניהול, לעבוד מול סוחרים מורכבים בתעשיות חדשות, ולהיות מנטורית ברמה גבוהה לאנשים שייצא לי לנהל", היא מספרת, "אני מאמינה שריסקיפייד נמצאת בפוזיציה מצוינת כדי להמשיך להתרחב, לתת מענה לאתגרים חדשים שהלקוחות שלנו נתקלים בהם בתחום ההונאות, וגם להיכנס לתעשיות חדשות".

לאגניה יש רק דברים טובים לספר למי שמחפשים עבודה בריסקיפייד. "מצחיק להגיד, אבל זאת פשוט חברה טובה ותקופה טובה. זה לא סטארטאפ שמחליף כיוון כל הזמן, אבל גם לא תאגיד גדול שלא זז. האווירה חיובית, שקופה ונעימה, הרמה המקצועית גבוהה, רוב האנשים שיוצא לי לעבוד איתם הם כאלה שבאמת אוהבים את העבודה שלהם. בעיקר מרגישים שיש לחברה עתיד, ולאנשים טובים יש מקום בעתיד הזה. יש שילוב טוב בין שאפתנות וגאוות יחידה לבין נינוחות של חברה בוגרת".  

בתוך כל עננת הקורונה, היא מספרת, ריסקיפייד דאגה גם לצ'ופרים שיעודדו את כולם. "דברים כמו תקציב לשיפור העמדות הביתיות, סוף שבוע ארוך ושבוע חופש לכל החברה בדצמבר, כשכולם כבר היו שחוקים מהשנה הקשה הזאת".

עוד כמה שאלות...

איזה פלייליסט את שומעת בזמן העבודה? אני מתנגדת עקרונית לשמיעת מוזיקה תוך כדי עבודה. לא מבינה איך שומרים על ריכוז עם מוזיקה - לי בא פשוט לקום ולרקוד. 

אילו אפליקציות או תוספים משמשים אותך במהלך העבודה ואילו לפנאי? בעבודה סלאק, וולט. בפנאי היה לי את "הארץ" אבל מחקתי אותו. אני בגמילה. 

את אדם של בוקר או לילה? לילה. אני לא זוכרת מתי הייתה הפעם האחרונה שעליתי לפגישה לפני עשר בבוקר, אבל באחת בלילה לפעמים מקבלים ממני הודעות עם רעיונות לפרויקטים חדשים. 

יש לך חיית מחמד? יש לי ילד בן 3, זה נחשב?

מה הדבר הראשון שאת עושה בהגעה למשרד? מכינה תה. 

איזה סרט חובה רלוונטי למקצוע שלך? "גלנגרי גלן רוס". זה אמנם סרט על אנשי מכירות, אבל זו יצירת מופת בעולם ה"דרמת מקום עבודה", וכל מי שעובד במשרד שיש בו תחרותיות יראה את זה בכאב.

ספרי על משחק מחשב נוסטלגי. באבל בובל. כשהייתי ילדה, לקח לי ולחבר בערך שנתיים לסיים את כל השלבים. זה היה האתגר המרכזי של חיינו, ואז כשהגענו לסוף איכשהו החברות התמסמסה. 

מה את אוהבת לעשות מחוץ לשעות העבודה? לנסוע באופניים עם התינוק שלי. שילוב מדהים בין ספורט, הנאה, וקצת שקט מצעקות ה"אמא אמא בואי".

באילו אוזניות את משתמשת? בעולם אידיאלי אין במשרד מוזיקה ואפשר לעבוד בלי אוזניות. בעולם האמיתי - סוני מסננות רעשים שקיבלנו במתנה מריסקיפייד. 

איפה את מנהלת את המשימות? ג'ירה. לפעמים בשתיים בלילה אני שולחת הודעות סלאק לעצמי, אבל בבוקר זה עובר לג'ירה.

מהי לדעתך הטמפרטורה האידיאלית במזגן? 25. תמיד. בקיץ ובחורף. אף פעם לא הבנתי למה בקיץ שמים 18 בכל מקום, ובחורף 30 - זה לא שהטמפרטורה שתרגיש היא ממוצע בין מה שיש בחוץ למה שיש בפנים. 

איזה חוק יש לכם בעבודה ואיזה חסר? יש חוק לא כתוב שלא מסרבים להפסקות קפה עם החבר'ה פעמיים ברצף. די, אל תשחק אותה, כמה קשה אתה כבר עובד? וחוק חסר: בלי ראפ בשעות העבודה. או רוק. או פופ. בגדול, אם חייבים, אז מוזיקת מעליות משמימה שלא מפעילה את הנפש. 

עובדים נוספים

תמר כספי

FinOps Engineer

טל לרון

Data Scientist

ליאור וינר

Data Streams Team Leader

שחר דן

Fullstack Team Leader

אלין גויסקי

Software Architect

משרות פתוחות ב-Riskified