• businessתחום:SaaS, FinTech
  • peopleמספר עובדים:500+
  • access_timeשנת הקמה:2012
  • pin_dropמיקום:תל אביב יפו
  • local_offerסוג חברה:חברה גדולה

אליאב לביא

Tech Leader

מוביל את צוות הפיתוח בכל האספקטים המקצועיים

גלית רוזנשטיין

Enterprise Account Manager

אלין גויסקי

Software Architect

ממוזיקה עתיקה לטכנולוגיות מודרניות

הדרך שעשה אליאב אל עולם ההייטק הייתה מאוד לא שגרתית. את התואר הראשון שלו עשה במוזיקה עתיקה ורק אחרי כן גילה את התשוקה החדשה שלו. "כלי ההתמחות שלי הוא לאוטה, שזו בעצם משפחת כלי פריטה מהמאות ה-16-17 באירופה", הוא מספר, "חבר מוזיקאי אחר שהכרתי עבד כדאטה סיינטיסט בריסקיפייד, כשהחברה הייתה די צעירה, ומפה לשם התגלגלתי למשרה חלקית בתור אנליסט. עם הזמן גיליתי שאני מאוד נמשך לפיתוח והתחלתי ללמוד את הנושא עצמאית, בערבים ובסופי שבוע פנויים. באיזשהו שלב החברה החליטה לתת לי צ'אנס להיות מפתח מן השורה, ומשם הדברים התגלגלו להם".

מאז עברו שבע שנים, בהן עבד אליאב גם כראש צוות מחקר עד שהגיע לתפקידו הנוכחי. אז מה הוא בעצם עושה? "טק ליד אצלנו כשמו כן הוא: מוביל את הצוות מכל האספקטים המקצועיים - איכות קוד דרך הרבה קוד ריוויו, מנטורשיפ והדרכות, בחינה והכנסה של טכנולוגיות חדשות, דיזיין וארכיטקטורה לפרויקטים גדולים", מסביר אליאב, "בשורה התחתונה, טק ליד הוא חלק מהצוות בו הוא נמצא והוא לוקח משימות ספרינט כמו כל היתר".

החלק האהוב עליו בתפקיד הוא דיזיין לפרויקטים גדולים. "אני אוהב את הסוג הזה של יצירתיות. התקשורת עם צרכנים שונים על הפתרונות שאנחנו מתבקשים להציע תמיד מפרה ומזכירה לי למה העבודה שלנו משמעותית".

כדי להיות טק ליד טוב, אומר אליאב, תצטרכו להצטייד ביכולת טובה להסביר ולכוון. "טק ליד צריך לדעת לדבר עם אנשים אחרים ולהיות הכי נהיר וברור שאפשר - בין אם בהערות הכי ספציפיות בקוד ריוויו או בחילוץ דרישות מדויקות מפרודקט", הוא אומר, "עוד תכונה חשובה היא יכולת למידה בלתי פוסקת וסקרנות לגבי טכנולוגיות חדשות ופרדיגמות מודרניות של פיתוח. זה קריטי כי הובלה טכנית מחייבת ידע מתפתח ועדכני".

ההתפתחויות והשינויים הם בדיוק מה שמשאיר אותו מרוצה בחברה. "אני כל הזמן עושה דברים חדשים ומגוון את תחומי העיסוק שלי, מתנסה בטכנולוגיות אחרות ולא מפסיק להתפתח. זה עוזר שכל הזמן ממשיכים להגיע אנשים מצוינים לעבוד איתנו".

אני כל הזמן עושה דברים חדשים ומגוון את תחומי העיסוק שלי, מתנסה בטכנולוגיות אחרות ולא מפסיק להתפתח. זה עוזר שכל הזמן ממשיכים להגיע אנשים מצוינים לעבוד איתנו

אם אתם טובים במה שאתם עושים ואוהבים את התחום שלכם, ההזדמנויות כבר ימצאו אתכם כי החברה לא מפסיקה לגדול, ותמיד יש מקום ליוזמה וחדשנות

ההפך המוחלט ממיקרומנג'מנט

אז מה צופן העתיד לריסקיפייד? אם תשאלו את אליאב, העתיד ורוד. "ריסקיפייד ממשיכה לגדול כל הזמן ואתגרי הסקייל וההתפתחות הארכיטקטונית של המוצרים שלנו רק נהיים מעניינים יותר ויותר. המוצרים שריסקיפייד מציעה יהפכו את כל ההתנהלות של סוחרים ברשת לקלה הרבה יותר, ולא רק מהפריזמה של הונאות בתשלום בעסקאות עצמן - אלא בכל מה שקשור ליחסי סוחרים-לקוחות. אני מקווה להיות במקום מרכזי שעוזר לשאיפות האלה לקרום עור וגידים על ידי הקפדה על קוד ברמה הכי גבוהה שיש וקבלת החלטות ארכיטקטוניות פרקטיות, סקיילביליות ונכונות".

ברמה הבין אישית, מספר אליאב, ריסקיפייד מצטיינת באנשים עם וייב מעולה. "יש פה המון חברויות ומפגשים ומה לא, שהם הרבה מעבר לעבודה עצמה. יש כאן גם כמות גבוהה של אנשים עם טעם ממש טוב במוזיקה, לדעתי".

אליאב מספר מניסיונו כי ריסקיפייד היא מקום מדהים לקבל בו הזדמנות - ומי מתאים ממנו להעיד. "אם אתם טובים במה שאתם עושים ואוהבים את התחום שלכם, ההזדמנויות כבר ימצאו אתכם כי החברה לא מפסיקה לגדול, ותמיד יש מקום ליוזמה וחדשנות. כמו כן, ריסקיפייד מאוד מעודדת לקיחת אחריות מלאה על התוצרים שלנו, מה שנותן הרבה עומק לעבודה וסיפוק ביום יום. וכמובן, כפי שציינתי, הווייב האנושי המעולה זה הדבר הכי חשוב".

חוץ מזה, מעיד אליאב כי החברה מקפידה מאוד להקשיב למה שלעובדים יש לומר. "לדוגמה, מאז פרוץ הקורונה לחיינו העובדים העלו צרכים שונים שהסיטואציה החדשה יצרה. הכל קיבל מענה, בין אם ההצעות התקבלו בפועל ובין אם לא. ריסקיפייד גם נותנת אוטונומיה ואחריות לעובדים וסומכת עליהם - ההפך המוחלט ממיקרומנג'מנט".

ולבסוף, איך אפשר בלי צוות ה-Wellness שעושה את החיים טובים? "אני באופן אישי הכי מבסוט על שיעור היוגה השבועי שרץ כבר שנים עם מורה נהדרת בשם רותם. זה שיעור ברמה ממש גבוהה בעיניי והוא המשיך חלק לגמרי גם כשעברנו ל-remote, פשוט בזום".

עוד כמה שאלות...

מהם כלי העבודה שלך? בימים אלו בעיקר Scala, Kafka, Kafka Streams Spark, Kubernetes, Airflow 

איזה פלייליסט אתה שומע בזמן העבודה, ובאיזה שירות סטרימינג אתה משתמש? אני בדיוק מתנסה במעבר מספוטיפיי לדיזר. שומע מוזיקה קלאסית בעיקר, או טכנו.

אתה אדם של בוקר או לילה? בוקר, תכלס. אני מאוד אוהב את השעות שהמוח נקי ויש שקט. אם אני לא מתעצל ויוצא לרוץ אז בכלל.

ספר על בלוגים מקצועיים שהם חובה לכל קולגה. אני אוהב את הבלוג של TheSoftwareMill. יש בו הרבה דגש על סקאלה וקפקא, אבל בהחלט לא רק.

iOS או אנדרואיד? עברתי השנה ל-iOS לראשונה ואני די מבסוט, למרות שאני קצת מתקשה להבין את התשוקה שאנשים מבטאים כלפיו.

משחק מחשב אהוב? The Incredible Machine, Supaplex

מה אתה אוהב לעשות מחוץ לשעות העבודה? כל מה שקשור באוכל ואנשים, לרוץ, לנגן ולהתעסק במוזיקה.

באילו אוזניות אתה משתמש? Bose QuietComfort 35 II. האפורות הכי יפות.

איפה אתה מנהל את המשימות? ג'ירה, כמובן

מהי לדעתך הטמפרטורה האידיאלית במזגן? 25

איזה חוק - כתוב או לא כתוב - קיים בעבודה, ואיזה חוק חסר לדעתך? חוק קיים: לא משחקים עם מטחנת הקפה כי כנראה שזה רק יהרוס. חוק חסר: לא. להשאיר. טישו. משומש. על. השולחן. אף פעם.

עובדים נוספים

ליאור וינר

Data Streams Team Leader

טל לרון

Data Scientist

אגניה גלסניק

Data Analyst Team Leader

שחר דן

Fullstack Team Leader

תמר כספי

FinOps Engineer

משרות פתוחות ב-Riskified