• businessתחום:SaaS, FinTech
  • peopleמספר עובדים:500+
  • access_timeשנת הקמה:2012
  • pin_dropמיקום:תל אביב יפו
  • local_offerסוג חברה:חברה גדולה

אלין גויסקי

Software Architect

אחראית על ארכיטקטורת התהליך האנליטי של המערכות בחברה בזמן אמת

שחר דן

Fullstack Team Leader

טל לרון

Data Scientist

מובילה ויוזמת פרויקטים אסטרטגיים רוחביים

אלין היא ארכיטקטית מערכת בחברת ריסקיפייד, עם פז"ם רציני של שבע שנים בחברה. אחרי שעשתה תואר בהנדסת חשמל ותואר שני במנהל עסקים, היא חיפשה תפקיד טכנולוגי מאתגר. "זה סיפור משעשע, האמת שחיפשתי קודם משהו שקרוב לבית שלי. לשמחתי יצא שגרתי ממש קרוב למשרדים של ריסקיפייד, אז זה win-win", היא אומרת.

אלין התחילה בחברה בתפקיד משולב של אנליסטית ומפתחת, ולאחר מכן עברה למחלקת הפיתוח כמפתחת בלבד. "בתור אנליסטית הייתי עושה אנליזה ידנית (שהיום מתבצעת באופן אוטומטי) - מה שמאוד עזר לי לפתח ראייה מערכתית מאוחר יותר", היא מספרת, "בתור מפתחת התחלתי בצוות פיתוח יחיד שהיה בזמנו, בו כולם עושים הכל ולאורך השנים עברתי בשלושה צוותים נוספים, תוך התנסות עם טכנולוגיות שונות (backend ,frontend ,ops ,data ועוד)".

בתפקידה היום אחראית אלין על ארכיטקטורת התהליך האנליטי של המערכות בחברה בזמן אמת. "אני מובילה ויוזמת פרויקטים אסטרטגיים רוחביים הכוללים עבודה עם מגוון צוותים וטכנולוגיות", היא מספרת, "לדוגמה, flow אנליטי של מוצר חדש המשלב קומפוננטות של מוצרים קיימים עם חידושים. לצורך פרויקט שכזה, אעבוד עם מספר צוותים בתוך מחלקת הפיתוח (צוות המוצר החדש, צוות המוצר הקיים וצוותי תשתיות), יחד עם מחלקת פרודקט ומחלקת דאטה סיינס. אתמוך בדיזיין של מערכת שתענה לצרכים הללו מקצה לקצה, הן בשלב התכנון והן בשלב הביצוע".

החלק האהוב על אלין בעבודה הוא סיעור המוחות בתכנון מערכות ופתרונות חדשים. "אני אוהבת לקחת צרכים עסקיים, להבין אותם לעומק ולתרגם אותם לארכיטקטורה טכנולוגית. זה מאוד מאתגר ומעניין", היא אומרת, "כאשר עושים זאת יחד מקבלים את הפתרונות הכי יצירתיים, מעניינים וכיפיים למימוש".

אחת התכונות החשובות שמצריך התפקיד של אלין היא ראייה מערכתית. "כאשר מתכננים ארכיטקטורה של מערכת צריך להגדיר אותה בצורה מדויקת מקצה לקצה. לכל מערכת יהיו את המגבלות שלה, את השימוש בחלקים קיימים, את פיתוח הרכיבים הפלטפורמיים ואת פיתוחי הפיצ'רים החדשים. כל חלקי המערכת צריכים לעבוד יחד בצורה הטובה ביותר, כדי שאם מדגדגים אותה בצד אחד, נדע מה ייצא בצד השני".

אלין מציינת כי כדי להצליח בתפקיד שלה חייבים לבוא עם סקרנות מהבית. "בעיניי חשוב תמיד להתעניין במה שקורה אצל כל הצוותים, אילו רכיבים שונים ומערכות שונות כבר קיימות ואילו בתכנון. לא תמיד נרצה להמציא מחדש את הגלגל וגם נשאף לרכיבים חזקים ככל שניתן - וכך נהיה יותר יעילים".

כשהתחלתי היינו בערך 20 אנשים, והייתה תחושה מאוד משפחתית - לכולם חשוב ואכפת. איכשהו הצלחנו לשמר את זה גם אחרי הגדילה, וזה בכלל לא טריוויאלי

במהלך הזמן שלי בריסקיפייד החברה גדלה מאוד, נכנסה לתחומי מוצרים חדשים ואימצה טכנולוגיות חדשות. אני חושבת שבעתיד התהליך הזה ימשיך. מחלקת הפיתוח שלנו גדלה ומתחזקת כל הזמן, וזה כיף מאוד להיות חלק מהתהליך הזה

החברה מצטיינת בשני המדדים הכי חשובים: האנשים והעניין המקצועי

יום אחד היא אולי תגשים את חלום הילדות האמיתי שלה, לעבוד בנאס"א, אבל בינתיים אלין רואה את עצמה ממשיכה לעבוד על ארכיטקטורת המערכות השונות, מובילה אסטרטגיות ובעתיד להיכנס לתחום הניהול. "במהלך הזמן שלי בריסקיפייד החברה גדלה מאוד, נכנסה לתחומי מוצרים חדשים ואימצה טכנולוגיות חדשות. אני חושבת שבעתיד התהליך הזה ימשיך. מחלקת הפיתוח שלנו גדלה ומתחזקת כל הזמן, וזה כיף מאוד להיות חלק מהתהליך הזה".

לדבריה, אחד היתרונות הייחודיים בריסקיפייד היא תחושת הלכידות. "כשהתחלתי היינו בערך 20 אנשים, והייתה תחושה מאוד משפחתית - לכולם חשוב ואכפת. איכשהו הצלחנו לשמר את זה גם אחרי הגדילה, וזה בכלל לא טריוויאלי".

אלין מוסיפה כי החברה מצטיינת בשני המדדים הכי חשובים: האנשים והעניין המקצועי. "הכרתי פה הרבה חברים מאוד טובים, אנשים שכיף לפגוש בכל בוקר וגם מאוד נעים לעבוד יחד", היא משתפת, "אני חושבת שהחברה עצמה בעיקר מעודדת את ההתנהגות הזו ועושה דברים כדי לתמוך בזה מאחורי הקלעים. לכולם אכפת מאוד אחד מהשני ברמה האישית וכמובן גם מהמוצר ומהפן המקצועי. אנחנו מתעסקים בשאלות עסקיות וטכנולוגיות מאד מעניינות, ומתקדמים כל הזמן - למשל, חלק מהטכנולוגיות שהשתמשנו בהן לפני 6 שנים כבר לא קיימות בריסקיפייד והוחלפו בחדשות".

כל זה יפה וטוב, אבל הגיע הזמן לדבר על מה שבאמת חשוב: Perks. "הפינוק האהוב עליי הוא שיעורי היוגה והפילאטיס עם מדריכות מעולות שהמשיכו איתנו גם בשנה הלא שגרתית שהייתה. בנוסף, לאורך השנים ריסקיפייד מצליחה להזכיר לנו את תחושת החשיבות של כל אחד ואחת בחברה עם המון פעילויות, ימי כיף ומתנות".

עוד כמה שאלות...

מהם כלי העבודה שלך? InteliJ, postman, sourcetree, zshell, lucidchart, docker, Jira & confluence

לאילו פודקאסטים את מאזינה? לאחרונה התחלתי להאזין להרבה פודקאסטים של "כאן 88 הסכתים" - על פסטיבל וודסטוק וג'ימי הנדריקס למשל, שהם מעולים בעיניי. בנוסף, לאחרונה אני מתעניינת בתחום המוסיקה הקלאסית אז גם התחלתי לשמוע את "זה קלאסי". חוץ מזה אני מנסה לשמר ולשפר את הצרפתית שלמדתי בתיכון עם duolingo ופודקאסטים שלהם.

איזה סגנון מוזיקלי את מעדיפה לשמוע בזמן העבודה? מוזיקה אלקטרונית או קלאסית.

את אשת בוקר או לילה? בוקר ולילה ;)

האם יש לך חיית מחמד? כן, צ'ואי, הגולדן רטריבר שלי. הוא מגיע איתי למשרד וכולם מכירים אותו (הוותיקים מאז שהוא גור).

מה הדבר הראשון שאת עושה כשאת מגיעה למשרד? ממלאה לצ'ואי מים.

לאיזה אתר את נכנסת על הבוקר? duolingo, יש לי רצף ממש ארוך של ימים (כמעט 700!) ואני לא רוצה לשכוח כדי לא לשבור אותו.

iOS או אנדרואיד?  iOS

מה משחק המחשב האהוב עליך? רד אלרט.

מה את אוהבת לעשות מחוץ לשעות העבודה? יוגה, פילאטיס, לקרוא, לטייל, לבשל, לאכול, חברים ומסיבות.

באילו אוזניות את משתמשת? איירפודס ובוז

איזה חוק - כתוב או לא כתוב - יש אצלכם, ואיזה חוק חסר לדעתך? קיים - אין מקומות קבועים, חסר - Do NOT feed the dogs!

עובדים נוספים

גלית רוזנשטיין

Enterprise Account Manager

אליאב לביא

Tech Leader

תמר כספי

FinOps Engineer

אגניה גלסניק

Data Analyst Team Leader

ליאור וינר

Data Streams Team Leader

משרות פתוחות ב-Riskified