• businessתחום:SaaS, FinTech
  • peopleמספר עובדים:500+
  • access_timeשנת הקמה:2012
  • pin_dropמיקום:תל אביב יפו
  • local_offerסוג חברה:חברה גדולה

ליאור וינר

Data Streams Team Leader

מוביל את הצוות האחראי על ניהול תשתיות וסיפוק כלי פיתוח בעולמות הסטרימינג לכלל הצוותים

אלין גויסקי

Software Architect

אליאב לביא

Tech Leader

דינמיות, אתגרים וטכנולוגיות חדשות

הנה משהו שלא ידעתם על ריסקיפייד: יש לה קבוצת כדורגל ואפילו להקה בשם The false declines. ליאור, חובב כדורגל ומוזיקה, חבר בשתיהן כשחקן וכמתופף. "הרווחה של העובדים היא חלק בלתי נפרד מהתרבות הארגונית כאן. משקיעים בנו המון גם מבחינת חוגים, ערבי גיבוש, ארוחות, הפתעות הביתה, הפי האוור ועוד", הוא מספר. 

ליאור, בוגר יחידת 8200, עשה את התואר הראשון שלו במדעי המחשב וכלכלה באוניברסיטת תל אביב. הוא הצטרף לריסקיפייד לפני ארבע שנים כחבר בצוות ה-Data Engineering, שלימים הפך לקבוצת דאטה, ועסק בכל תשתיות הדאטה השונות של הארגון מקצה לקצה. "לפני כשנה וחצי האחריות של הצוות פוצלה ועסקתי בפיתוח ביג דאטה בצוות שעוסק בכל מה שקשור להזרמה והנגשה של דאטה לצרכי עיבוד ומחקר של אנליסטים ודאטה סיינס", הוא אומר.

התפקיד הנוכחי שלו קשור בקשר הדוק לתאוצה שתופס עולם הסטרימינג בשנים האחרונות. "האחריות של הצוות שלי היא לספק לכל המפתחים בחברה תשתית יציבה וכלים בעולם הדאטה סטרימינג, על מנת לאפשר להם להתמקד בפיתוח ושיפור הסרביסים שלהם", הוא מרחיב. 

"להיות ראש צוות בתחום התשתיות דורש ממני הסתכלות רחבה על כלל צורכי הפיתוח בחברה, להיות בקשר תמידי עם הצוותים השונים, שהם המשתמשים של התשתיות, ולהבין מה הדרישות והצרכים שלהם", הוא מספר, "נדרשת הסתכלות רחבה ומבט קדימה בניסיון לצפות מה יידרש מהתשתיות שלנו בעתיד. בנוסף באחריותי גם הבנייה של תוכניות הפיתוח, וליווי תהליך ההוצאה שלהן לפועל".

ליאור נהנה מהתפקיד שלו. "אני מאוד אוהב את הדינמיות, החדשנות והעיסוק בטכנולוגיות חדשות יחסית מבחינת השוק. זה דורש מהצוות להביא לידי ביטוי יכולות מחקר והובלה, הבנה עמוקה של הטכנולוגיה והמון יצירתיות כדי להבין איך הכי נכון לשלב אותה בתוך העולם של ריסקיפייד".

בעיניו, תפקיד כזה דורש המון תושייה ויכולת פתרון בעיות. "זה בא לידי ביטוי באתגרים הטכנולוגיים השונים שהצוות צריך להתמודד איתם", הוא מספר ומוסיף: "צריך גם לדעת להתמודד עם אתגרי ניהול ולתמוך בעובד, בצרכיו ובפיתוח הקריירה שלו".

האופן ספייס פתוח לגמרי ואין מקומות קבועים. על פניו זה נשמע אולי מאיים קצת בהתחלה, אבל אני מרגיש שיש לזה השפעה מאוד חיובית על התקשורת בין הצוותים השונים

לריסקיפייד יש קבוצת כדורגל ואפילו להקה בשם The false declines - הרווחה של העובדים היא חלק בלתי נפרד מהתרבות הארגונית כאן. משקיעים בנו המון גם מבחינת חוגים, ערבי גיבוש, ארוחות, הפתעות הביתה, הפי האוור ועוד

חד קרן, אבל עם תהליכים מהירים כמו סטארטאפ

ליאור מאמין שעולם הקניות באינטרנט נמצא רק בתחילת דרכו, ולריסקיפייד, כחברה שמספקת פתרונות לסוחרי איקומרס, יש עוד המון הזדמנויות לצמוח ולגדול.  

ליאור מעיד כי ריסקיפייד הצליחה לשמר את הווייב הכללי של סטארטאפ למרות הגדילה המשמעותית שלה בשנים האחרונות. "כלומר, תהליכים עדיין יכולים לרוץ מהר כמו בסטארטאפ", הוא מסביר, "האווירה השתמרה גם במובן של האנשים, שהם מאוד חיוביים, מקצועיים ומוכווני מטרה".

ליאור מצייר תמונה של העבודה במשרדים ומספר שהאופן ספייס פתוח לגמרי ואין מקומות קבועים. "על פניו זה נשמע אולי מאיים קצת בהתחלה, אבל אני מרגיש שיש לזה השפעה מאוד חיובית על התקשורת בין הצוותים השונים. יוצא לי ביום יום לדבר עם המון אנשים שהם לאו דווקא מהצוות או מהמחלקה שלי וזה תורם המון לשיתוף הפעולה בארגון".

החברה, מצידה, מאמינה בפיתוח העובדים ומספקת את הכלים הדרושים לכך, הוא מספר. "זה בא לידי ביטוי בהדרכות פנימיות וחיצוניות, בזמן שמפנים לנו בשביל להשקיע בלמידה ובפידבקים אישיים על מנת לשפר את העבודה". 

ליאור אומר שהדבר הנוסף שמשאיר אותו בעבודה הוא העובדה שכל אחת מארבע השנים שלו בחברה נראית אחרת לגמרי מקודמתה. "יש הרבה מאוד דינמיות בעבודה, אתגרים והזדמנויות חדשות. החברה נמצאת בתנופה מטורפת וזה בא לידי ביטוי בכמות האנשים, בסל המוצרים שאנחנו עובדים עליהם ובסקייל שבו אנו נדרשים לטפל".

עוד כמה שאלות...

מהם כלי העבודה שלך? InteliJ, Kafka, Airflow, Spark, Kubernetes, Slack, Atom

לאילו פודקסטים אתה מאזין? מקצועיים: "עושים תוכנה", "מפתחים חסרי תרבות", "The Data engineering podcast"; לא מקצועיים: "בכל יום נתון", "חיות כיס", "לדבר זה לא משמין".

אתה איש של בוקר או לילה? לגמרי לילה. הכי כיף להיות ער בשעות שבהן כולם ישנים. 

האם יש לך חיית מחמד? כן, יש לי כלב שקוראים לו אלברט. בשנה שעברה הוא הביא גביע הביתה כשזכה באוסקר של ריסקיפייד בקטגוריית הכלב הכי חמוד במשרד. 

מה הדבר הראשון שאתה עושה בהגעה למשרד? קפה כמובן.

לאיזה אתר אתה נכנס על הבוקר? טוויטר.

iOS או אנדרואיד? iOS, קל.

ספר על משחק מחשב אהוב. בשנים האחרונות בעיקר פיפ"א.

מה המקום הכי אהוב עליך במשרד? פינת הקפה עם הנוף לים.

איפה אתה מנהל את המשימות? משימות לרוב ב-Trello ופתקים ב-notes של המק.

איזה חוק - כתוב או לא כתוב - קיים בעבודה, ואיזה חוק חסר לדעתך? חוק קיים לא כתוב - לא לזרוק ספוילרים באופן ספייס. חוק חסר - לא לדבר על עבודה עם אנשים לפני שהם שתו את הקפה הראשון של הבוקר!

עובדים נוספים

שחר דן

Fullstack Team Leader

אגניה גלסניק

Data Analyst Team Leader

טל לרון

Data Scientist

גלית רוזנשטיין

Enterprise Account Manager

תמר כספי

FinOps Engineer

משרות פתוחות ב-Riskified