• businessתחום:SaaS, FinTech
  • peopleמספר עובדים:500+
  • access_timeשנת הקמה:2012
  • pin_dropמיקום:תל אביב יפו
  • local_offerסוג חברה:חברה גדולה

שחר דן

Fullstack Team Leader

מנהל צוות אג'ילי של שישה מפתחי פול סטאק

אלין גויסקי

Software Architect

אגניה גלסניק

Data Analyst Team Leader

חברה שבאה לעשות טוב בעולם ולמנוע הונאות

שחר התחיל את דרכו בחברה כמפתח בצוות והיום הוא עומד בראשו. "אני סוג של מנהל שמתאבד על הצוות שלו – יש לילות שבהם אני יכול להתהפך מצד לצד רק מתוך דאגה לעובדים שלי שצריכים לקרוע את התחת, וחושב איך אני מאזן את זה עם דדליינים שברור לי שהצוות יעמוד בהם", הוא מספר על עצמו. 

"אני חושב שהדבר הכי חשוב במנהל זה יחסי אנוש", הוא ממשיך, "מנהל צריך להצליח להבין את האחר ומה מפריע לו, מה יכול לעזור לו, לגלות מה מייצר מוטיבציה אצל אנשים ואיך למנוע שחיקה. להיות באמת חלק מצוות שיודע לעבוד ביחד – להבדיל מצוות שהוא אוסף של אינדיבידואלים". 

שחר מנהל צוות אג'ילי של שישה מפתחי פול סטאק. "הצוות אחראי על ה-web application לסוחרים שלנו, שם הם ממש רואים אותנו ואת ההשפעה שלנו על הארגון שלהם. אני ה-scrum master של הצוות - אחראי על התכנון, המשימות, מנטורינג לאנשים והתוויית הדרך. בימים אלו אנחנו הופכים את המערכת לפלטפורמית כך שכל מפתחי החברה יוכלו להשתלב עם פיצ'רים ומוצרים חדשים לתוכה", הוא מספר על האתגר הטרי בעבודה. 

החלק האהוב עליו בעבודה הוא פגישות הרטרוספקטיב. "אני אוהב שאנחנו מתבוננים בעצמנו ושואלים מה עשינו טוב - ובואו נעשה את זה שוב - ומה עשינו לא טוב וצריך לשפר. אנחנו עושים רטרו לספרינט כל שבועיים, ואז גם רטרו לכל הרבעון כל שלושה חודשים. אנחנו משתפרים ככה מאוד כצוות והופכים את תהליכי העבודה שלנו להרבה יותר טובים".

על העבודה בריסקיפייד מספר שחר כי מניעת הונאה רגע לפני שהעסקה יוצאת לדרך היא רק חתיכה מהפאזל. "התחלנו עם מוצר אחד מרכזי והיום אנחנו עם סט מוצרים רחב, ואני ללא ספק רואה אותנו מרחיבים אותו עוד במטרה להגדיל את הרווח של הסוחר ולמזער את נזקי ההונאות. חוץ מזה, עולם ה-e-commerce מאוד רחב ואפילו גדל עוד יותר בזמן הקורונה - תחשבו כמה אנשים שינו את הרגלי הצריכה שלהם מקנייה בקניון לקנייה בחנות וירטואלית - ויש לנו עוד פוטנציאל גדילה עצום".

שחר כבר הביא בעצמו שני חברים לעבוד בריסקיפייד, ועוד כמה עשרות לריאיונות. "לכולם אני אומר את האמת: אנחנו חברה שבאה לעשות טוב בעולם ולמנוע הונאות, כדי שעסקים יתרכזו במה שהם יודעים לעשות ויתנו לנו לעשות את מה שאנחנו עושים טוב – לשמור על העסק שלהם מפני הונאות", הוא אומר, "אנחנו גם מאוד מיוחדים בזה שאנחנו לוקחים עמלה רק על עסקאות שאישרנו. זאת אומרת, יש לנו אינטרס שהם יצליחו, אבל אנחנו גובים רק אם הם הרוויחו כסף (למרות שעשינו עבודה גם על עסקאות שלא אושרו)".

ריסקיפייד משקיעה בעובדים כל השנה אבל הכי משמעותי בעיניי הוא שכל החברה יצאה לחופש של שבוע בסוף 2020. זאת פעם ראשונה שעושים דבר כזה והיה זמן אמיתי להתנתק, כשכולם בחופש - אחרי שנה באמת עמוסה שבה כולנו התאמנו את עצמנו למציאות החדשה

Video Preview

התחלנו עם מוצר אחד מרכזי והיום אנחנו עם סט מוצרים רחב, ואני ללא ספק רואה אותנו מרחיבים אותו עוד במטרה להגדיל את הרווח של הסוחר ולמזער את נזקי ההונאות

לכל מפתח יש המון אחריות והשפעה

אפרופו עובדים חדשים, שחר נזכר ביום שהגיע לריאיון בריסקיפייד. "עשיתי את זה כשבמקביל היו לי עוד שלוש הצעות עבודה", הוא משתף, "היו לי הרבה שיקולים בעד ונגד בכל אחת מהחברות, אבל מעבר לביזנס ולאנשים מאוד קנה אותי הווייב התל אביבי המיוחד של ריסקיפייד. אני זוכר שהגעתי לראיון קרוב לשעת ארוחת הצהריים וראיתי אנשים חוזרים מהשוק ומכינים במטבח סלט סביצ'ה טרי, תוך כדי שהם מכבדים את הכלבים שמתאספים סביבם. זו אווירה מאוד מיוחדת שקיימת עד היום והחיבור בין האנשים הוא בסוף המפתח לעבודת צוות איכותית".

חוץ מהאג'נדה החיובית של החברה, שחר מספר כי העובדים מקבלים במה להצעות וביצועים. "למרות שאנחנו גדלים מאוד מהר לכל מפתח יש המון אחריות והשפעה, וזה מורגש ביום-יום", הוא מספר, "בצוות שלי זה בא לידי ביטוי אפילו בזה שאנחנו באמת fullstack developers - כל מפתח עובד גם על קליינט, גם על סרבר וגם על DB, כך שהיומיום מאוד מגוון. אני מאמין בסביבת פיתוח סופר אג'ילית וכולנו דוחפים קוד לפרודקשן אפילו כמה פעמים ביום אם צריך".

בתוך כל העבודה הקשה, שחר מדגיש כי החברה מאוד קשובה לצורכי העובדים, במיוחד בתקופת הקורונה. "זה לא מתבטא רק בהחלטות טכנולוגיות אצלנו במחלקת הפיתוח, אלא גם ברמת כל החברה. למשל, כל שנה נשלח סקר מקיף לכל העובדים שבעקבותיו תמיד משפרים או משנים. בתקופת הקורונה המשרדים שלנו נשארו פתוחים כמעט תמיד למי שרצה להמשיך להגיע, תוך שמירה על ההנחיות. למרות שזה ממש לא הווייב שהיה לפני הקורונה, אני חושב שזו החלטה מבורכת והיא בוודאות הצילה עובדים חדשים שהצטרפו לחברה אחרי הסגר הראשון".

הדאגה לעובדים מתבטאת גם מחוץ לשעות העבודה, מוסיף שחר. "קשה לתאר במילים את ההאפי האוורס המושקעים שהיו לנו כל יום חמישי, בתקופה שהיה מותר להתקהל ולשתף אוכל. עכשיו מנסים לעשות את זה ברימוט - גלידות, סופגניות, יין, בירות וקפוצ'ון לחורף הם חלק מהדברים ששלחו לנו הביתה, אבל הדבר הכי משמעותי בעיניי הוא שכל ריסקיפייד יצאה לחופש בן שבוע בסוף שנת 2020. זאת פעם ראשונה שעושים דבר כזה והיה זמן אמיתי להתנתק, כשכולם בחופש ולא רק אתה - אחרי שנה באמת עמוסה שבה כולנו התאמנו את עצמנו למציאות החדשה".

עוד כמה שאלות...

לאילו פודקאסטים אתה מאזין? מודה שאני לא מאזין המון, אבל אם כבר אז ל"עושים תוכנה" ולפודקאסט ללימוד ספרדית של Duolingo. התחלתי ללמוד מאז הקורונה ואני משתדל לתרגל אחת לכמה זמן. עובדת מהמשרד שעלתה מארגנטינה לקחה יוזמה בתחילת הקורונה ומעבירה בהתנדבות שיעורי ספרדית אחת לשבוע לכל מי שרוצה ללמוד.

האם יש לך חיית מחמד? כן, טוי! היא בת 7, ככה שהזכייה שלנו באירוויזיון לפני שנתיים הייתה בזכותה ולא ההפך! היא מגיעה איתי למשרד מדי פעם.

אתה איש של בוקר או לילה? דפנטלי איש בוקר. אני מתחיל את היום בשבע בבוקר בטיול עם טוי הכלבה שלי, קפה, משהו קטן לאכול ואז מתחיל אימון כושר. עד תשע וחצי אני כבר אחרי מקלחת ורק אז אפשר להתחיל את היום באמת. 

אילו דמויות מעוררות בך השראה? מאוד הושפעתי מריי קורצווייל, שמעבר לכל ההמצאות הטכנולוגיות שלו כתב את "הסינגולריות מתקרבת". בגדול הוא מנסה לתאר את איחוד האדם עם המכונה, כך שבינתנו תהיה אדירה פי מיליארדים מכפי שהיא כיום ואפילו המוות יהיה "בעיה" ששייכת לעבר. בן הזוג שלי למד מדעי המוח ואני למדתי מדעי המחשב, והסינגולריות נוגעת בדיוק במיזוג בין שני אלו - אי אפשר לתאר במילים את הררי השיחות הפילוסופיות שהיו בינינו על הנושא הזה שבהן הגענו לתובנות משוגעות בעולם של מוח אל מול מחשב.

iOS או אנדרואיד? ויכוח ארוך ארוך, עוד מתקופת הצבא. עדיין נשארתי נאמן אדוק לאנדרואיד.

מה אתה אוהב לעשות מחוץ לשעות העבודה? רפאל, בן הזוג שלי, החליט לפתוח ליין של מסיבות בשיתוף רשת מלונות בראון, והחלטתי להצטרף אליו. זה התחיל כתחביב קטן והתפתח לליין מסיבות של 500 איש כל שבת בערב. לפני הקורונה היו מסיבות בעיקר על הגג של מלון בראון TLV – זה שנמצא ממש ברחוב של המשרד! קוקטיילים כיפיים, מוזיקה טובה וקהל בוגר (30+) מרימים מסיבה עם השקיעה של העיר הלבנה. מאוד אהבתי להיות חלק מזה ולשבור את השגרה היומיומית. הקורונה די הרגה את זה אבל אין לי ספק שזה יחזור כשהקורונה תהיה היסטוריה.

מה המקום הכי אהוב עליך במשרד? חד משמעית חדר הספות בקומה העליונה. זה חדר פנורמי עם אווירה רגועה, בלי מסך ובלי שולחנות, שצופה על כל תל אביב האורבנית. תמיד דאגתי לשריין את החדר הזה לפגישות 1x1 עם העובדים (וגם עם המנהל שלי).

מהי לדעתך הטמפרטורה האידיאלית במזגן? להתחיל הכי קר שאפשר ולאט לאט להגביר.

עובדים נוספים

טל לרון

Data Scientist

תמר כספי

FinOps Engineer

גלית רוזנשטיין

Enterprise Account Manager

אליאב לביא

Tech Leader

ליאור וינר

Data Streams Team Leader

משרות פתוחות ב-Riskified