• businessתחום:Medical, Leading edge 3d RF Imaging Sensors, Solutions for Automotive, Home and Elderly care.
  • peopleמספר עובדים:100-250
  • access_timeשנת הקמה:2011
  • pin_dropמיקום:יהוד
  • local_offerסוג חברה:סטארטאפ

עידו בר-דוד

Team Lead at Vayyar

התפקיד של עידו כולל ליווי פרויקטים מרגע חתימת העסקה הראשונית, דרך הגדרת הפתרון, תכנון הנדסי של הפתרון ועד המימוש המוצלח.

קרן שרעבי

Automotive Data and Integration Team Lead

עפרי פילץ

Integration and B2B support

התנסויות מעשיות ולמידה מהן מועדפות על פני ישיבות תיאורטיות

עידו, מהנדס חשמל בהשכלתו, עובד ב-Vayyar כבר 4 שנים. הוא הגיע לחברה כמהנדס תוכנה בעקבות המלצה של חבר, ומצא, לדבריו, ״חברה ותיקה, המבוססת על אנשים בעלי ניסיון שעושים טכנולוגיה שמגרדת את קצה תחום הידע בעולם״.

״אף אחד לא עשה את הדברים האלה לפני שנכנסנו לשוק״, מספר עידו, ״ ואז החברה באה ומכניסה מילון מושגים חדש לתוך העולם הזה. הדרך רצופה אתגרים כי הכל חדש לגמרי. החברה הגדירה את הספורט והיא השופט, גם הגדירה את הבעיות וגם נתנה פתרונות״.

התפקיד של עידו כולל ליווי פרויקטים מרגע חתימת העסקה הראשונית, דרך הגדרת הפתרון, תכנון הנדסי של הפתרון ועד המימוש המוצלח. ״כשעוברים משלב הרעיון לשלב הביצוע צצות המון בעיות, צפויות יותר ופחות״, הוא אומר. ״ההרגשה היא שבתוך גבולות הגזרה (עלות מוצר, זמן פיתוח וכן הלאה) כל פתרון הוא על השולחן – זה על כל אחד מאיתנו בצוות למצוא את הפתרון ולמצוא את הדרך לממש אותו. זה ממש אתגר יום-יומי״.

עידו מספר שהמשימות שהתפקיד מזמן לו מגוונות מאוד ושהחברה מעודדת את העובדים להתנסות, לקחת סיכונים ולטעות בדרך. ״מותר ומומלץ להיכשל פה, כי זה אומר שיצאת מאזור הנוחות שלך. יש המון אתגרים טכניים ולא תצליח לפתור את כולם במכה ראשונה כל הזמן, צריך לא לפחד לנסות״. בהתאם, התנסויות מעשיות ולמידה מהן, מועדפות על פני ישיבות תיאורטיות.

לא חיפשתי ולא מעניין אותי הסקסיות של המשרדים, אותי משך שיש כאן תכל׳ס. באים אנשים, מפשילים שרוולים וניגשים לעבודה. אין שלושת רבעי יום ישיבות בהן מבלבלים את השכל

Video Preview

אנשים מגיעים בבוקר ופשוט רוצים להמשיך לדחוף קדימה את הטכנולוגיה. זה יוצר אווירה צוותית מיוחדת

לדחוף למקומות מעניינים ומאתגרים

כדי להצליח בתפקידו, עידו נדרש להיות בעל יכולת טובה לעבוד בצוות ובעל ראיה הנדסית מקיפה: ״כיוון שהחברה מציעה פתרונות במגוון רחב של תעשיות, סוגי הבעיות שאנחנו נתקלים בהן מאוד מגוונים. לפעמים בונים מערכת שצריכה לעמוד בתנאי מזג אוויר קשים, לפעמים מערכת שצריכה להיות דלת הספק, לפעמים הבעיה היא בעיה אלגוריתמית ולפעמים הבעיה היא בכלל זמן ריצה – כל מוצר מאתגר אותנו בצורה אחרת לחלוטין״.

עידו מעריך שהחברה עתידה להוביל מספר תחומים בתוך שנים אחדות, בדגש על תחומי הבתים החכמים, הרכבים, RF testing ״ועוד המון תחומים שאנחנו אפילו לא מכירים עדיין ב-low-tech״.

לדבריו, המאפיין שמייחד את העבודה בחברה יותר מכל הוא יכולות הביצוע הגבוהות: ״כשצריך״, הוא אומר, ״החברה יודעת להרים פרויקטים מהרגע להרגע. מתחילים בפער שנראה אדיר ותוך מספר שבועות כבר רואים את הפתרון מתגבש לנגד העיניים, קצת כמו סרטונים שמריצים גדילה של צמח במהירות גבוהה ״.

עידו רואה ב-Vayyar בית ספר להנדסה, גם כי מפתחים בה טכנולוגיה מסובכת ומתמודדים עם אתגרים הנדסיים, פיזיקליים ומתמטיים, וגם כיוון שחווים בה תהליך פיתוח מלא, משלב הגדרת הבעיה ועד לאפליקציה ואלגוריתמיקה שמשלבת עיבוד אות ותמונה, מערכות לומדות וכן הלאה.

מעבר לעניין הטכנולוגי, עידו מספר שיחס החברה לעובדים חם ומשפחתי. ״אין ספק שמכירים פה את העובדים״, הוא אומר. ״אני יכול להעיד מהניסיון שלי, שהבינו מי אני וידעו לדחוף אותי למקומות שיהיו לי מעניינים ומאתגרים ואפשרו לתכונות החזקות שלי לבלוט״. בנוסף, עידו מספר, שמעבר בין תפקידים בתוך החברה הוא פרקטיקה נפוצה וקלה יחסית, שהחברה מאפשרת ואף מעודדת.

״יש פה שילוב מיוחד של אנשים טובים, חרוצים, שמאוד נהנים מהעשייה״, אומר עידו. ״אנשים מגיעים בבוקר ופשוט רוצים להמשיך לדחוף קדימה את הטכנולוגיה. זה יוצר אווירה צוותית מיוחדת״. 

עוד כמה שאלות...

מהם כלי העבודה שלכם? (למפתחים: ספריות, תוכנות, קוד פתוח, קוד סגור; למנהלי מוצר: כלים לניהול משימות, כלים לתקשורת בין מחלקות שונות וכו')

כמו שאמרתי, עושים פה הרבה... מבחינת שפות תכנות, יצא לי לכתוב ב C, C++, python, C#, Matlab ואני מניח שעוד כמה שפות... עבודה של שעות על ציודי מעבדה שונים... יצא לי להלחים, לבנות מכניקה ואין ספור הפתעות ואתגרים שהעבודה בוואיאר פשוט מתקילה אותך בהם.

על אלו ספרים מקצועיים אתה ממליץ לקולגות? משחקי הכס

לאילו פודקסטים אתה מאזין? מקצועיים או לא מקצועיים: לא שומע פודקאסטים שקשורים לעבודה היומיומית שלי, יותר בעניין של פודקאסטים בנושאים אחרים כמו היסטוריה כלכלה וכו'

איזה פלייליסט אתה שומע בזמן העבודה? ואיפה אתה מוצא את המוסיקה ? כל דבר מוקדם יותר משנות האלפיים וכל מה שזורם לשאר החברים שאיתי בחדר, iTunes, גוגל מיוזיק

האם אתה איש של בוקר או של לילה? גם וגם זאת אופציה?!

סרטי חובה/ סדרות שרלוונטיים למקצוע שלך? משחקי הכס. סתם, האמת שאני מרגיש שאני הבן אדם היחיד בעולם שלא שרד 20 דקות ברצף בסדרה הזאת...

האתר הראשון שאתה נכנס אליו בבוקר? הארץ, ברור

בלוגים מקצועיים שהם חובה לכל קולגה? מעדיף לקרוא בלוגים שמעשירים בתחומים אחרים

iOS או אנדרואיד? אנדרואיד, אנחנו במקצוע של לתקן דברים שלא עובדים ☺

הגאדג'ט שאתה הכי רוצה לקנות עכשיו? תנור פיצות

תחביב? להכין פיצות

המקום הכי אהוב במשרד? הגג

באילו אוזניות אתה משתמש? Audio technica

איפה אתה מנהל את המשימות שלך? (פתקים, אפליקציה, מחברת): Google keep

עובדים נוספים

תומר צימרמן

Algorithm Developer

רונן טור

Algo Group Leader

סיוון שיק

Software Team Lead

יעל לוי

Business Development